Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz uniwersalny 90W do laptopa Dell.

komandor64 25 Oct 2012 13:17 5259 9
 • #1
  komandor64
  Level 25  
  Koledzy, szybkie pytanie:

  Zasilacz uniwersalny Trust 90W wystarczy do Dell`a E6400? Mój oryginalny Dell`owski wyzionął ducha, a potrzebuję na szybko sprzęt.
 • #3
  basstec
  Level 34  
  Kolega dobrze mówi, kup oryginał nawet używany ale z gwarancją, będzie lepszy jak zamiennik, testowane wielokrotnie. Może się tez okazać, że używany oryginał jest tańszy jak nowy zamiennik.
 • #4
  sad_madman
  Level 27  
  Też jakoś nie ufam zamiennikom. W momencie gdy musiałem kupić zasilacz to laptopa to zapłaciłem za używkę z gwarancją zamiast taniej nowej wersji.
 • #5
  komandor64
  Level 25  
  Hmm jako, że sprzętu potrzebuję już na dzisiaj to znalazłem zasilacz od HP. Wtyk, polaryzacja i napięcie pasują (HP: 19V, 4.6A; Dell: 19,5V ponad 6A). Po podłączeniu Dell wyświetlił komunikat o niekompatybilnym zasilaczu i braku możliwości ładowania baterii na nim ale system się normalnie uruchamia.

  Jak sądzicie Koledzy, podziałam tak chociaż ze dwa dni? Zamówiłem już oryginał od Dell`a, ale najwcześniej w poniedziałek będzie.
 • #6
  tomeczek333
  Level 17  
  Spokojnie podziałasz. Na podróbce mógłbyś mieć tak samo.
 • #7
  komandor64
  Level 25  
  No w sumie to lepiej ten oryginalny HP niż zamiennik wątpliwej jakości.

  Mam jeszcze pytanie odnośnie zasilacza oryginalnego: musi być koniecznie 130W? Czy starczy 90? Bo widzę, że cenowo jest różnica, a nie sądzę by E6400 mógł być aż tak prądożerny ;).
 • #8
  xury
  Automation specialist
  Myślę, że da radę 90W, Ostatnio dla testu zasilałem D830 z zasilacza 65W i działało wszystko OK. Jedynie informacja przy starcie była taka, że w związku ze słabym zasilaczem bateria się będzie wolniej ładować.
  Poza tym na necie przy E6400 opisany jest zasilacz 90W
 • #9
  tomeczek333
  Level 17  
  Możesz mieć problemy bo niektóre Delle się nie ładują na nieodpowiednim zasilaczu. Jak masz skąd załatwić na chwile taki 90W to zobacz czy wszystko będzie w porządku.
 • #10
  komandor64
  Level 25  
  Ok, sprzęt działa bezproblemowo. Tak jak wspominałem wyżej - na samym początku komunikat o możliwości braku ładowania baterii.

  Dziękuję Kolegom za szybką pomoc - temat do zamknięcia.