Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 420 - Bizhub 420 kseruje tylko części plików zarówno doc. i pdf.

25 Paź 2012 15:26 1686 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    Zakładam temat, ponieważ nie mam zielonego pojęcia dlaczego moja kserokopiarka drukuje tylko część dokumentów. Mam do wydrukowania przypuśćmy 100 stron tekstu to ona sobie z całością nie poradzi i wydrukuje jedynie np. 20-30. Następnie się wiesza. Wykorzystuje pamięć do 96%. Wygląda na to, że się zatyka, ale to tylko moje subiektywne odczucie. Przyznam, że jestem nowym użytkownikiem kserokopiarki i za bardzo nie wiem dlaczego tak się dzieje. Również gdy skanowałem dokumenty do pliku występował podobny problem. Powyżej dziesięciu skanów kartek w formacie A3 wyskakiwał komunikat - brakuje pamięci - maszyna usuwała automatycznie wszystkie zeskanowane dokumenty z pamięci. Musiałem kserować tylko i wyłącznie po dziewięć. Wolnej pamięci było ok 96% (tak pokazywało na wyświetlaczu). Bardzo proszę o diagnozę, radę, czy inną formę pomocy, ponieważ z takim sprzętem nie da się wydajnie pracować. Dodam, że jeśli chodzi o samo ksero i kopiowanie to działa bez zarzutu. Może to kwestia konfiguracji?
    Pozdrawiam forumowiczów
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 43  
  • Poziom 26  
    Jeżeli dobrze zrozumiałem, to jest to kwestia wydajności urządzenia, pewnie zapuszczasz duże skany. Tylko nieliczne urządzenia sobie z takimi plikami radzą to normalna sprawa. Ale jak jest faktycznie to nie wiadomo bo za mało mamy informacji co drukujesz. Jest jeszcze ważne s jakiego programu drukujesz, jeżeli w taki sposób prawy klawisz/podgląd/drukuj/ to też może być powód. Wydrukuj np z corela to będzie ok. Tak czy siak musisz dokładnie opisać co i jak.
  • Poziom 9  
    Witam,
    dzięki za odpowiedź.
    Więc drukuję .pdf, .doc itp. Pliki w formacie .doc sa bardzo lekkie do 5mb ale problem jest nadal taki sam. PDFy są cięższe do 40mb. ale przy pamięci wewnętrznej 192 MB to prawie nic. Drukarka drukuje i w pewnym momencie się zawiesza.
    Dane techniczne bizhub 420:

http://konicaminolta.info.pl/index.php?option...0500&catid=34:kopiarki-poleasingowe&Itemid=53

Nawet gdyby się zapchała to powinna pochwili kontynuować pracę, prawda?

Dodano po 4 [minuty]:

Poza tym po co w danych technicznych piszą, że kserokopiarka drukuje 42 strony na minutę, lub że skanuje do 75 stron na minutę???
  • Poziom 9  
    Zmieniłem w ustawieniach zaawansowanych w sterowniku żeby drukowała bezpośrednio do drukarki. Jak na razie działa :D uhh...