Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritz box - identyfikacja routera-bramki voip

25 Paź 2012 17:00 3690 16
  • Poziom 10  
    Witam,

prosze o identyfikacje tego modelu routera Fritz box
    http://allegro.pl/zestaw-voip-fritz-box-fon-wlan-philips-cd235-i2663993640.html

instrukcja obslugi do niego:
    http://www.avm.de/en/service/manuals/FRITZBox/Manual_FRITZBox_Fon_WLAN.pdf

niby ma funkcje access pointa, ale nie ma portu WAN, to jest jakis modem DSL,
    jak to polaczyc z modemem ?

z tylu jest port USB, czy mozna by go jakos wykorzystac z alternatywnym firmwarem np aby podpiac modem 3G ?

zastanawiam sie tez nad uzyciem wbudowanej bramki voip do polaczen wychodzacych betamaxa a przychodzacych do jakiegos operatora w Polsce gdzie wykupilbym sobie numer miejski, mam nadzieje, ze byloby to mozliwe z ta bramka

z gory dziekuje za podpowiedzi

pozrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Stary, stary zlom. (wsparcie zakonczylo sie bodajze w 2007r)
    Zapomnij.
    Wszystko co ponizej rodziny 7140/7141/7170 to praktycznie stary zlom.

Tematyka 3g i bramka gsm zaczyna sie od modelu 7240.

A co chesz konkretnie zmajstrowac? Mam Fritze wszelkiej masci + konfiguracyjne "cuda wianki".
  • Poziom 10  
    freetz_master napisał:
    Stary, stary zlom. (wsparcie zakonczylo sie bodajze w 2007r)
    Zapomnij.
    Wszystko co ponizej rodziny 7140/7141/7170 to praktycznie stary zlom.

Tematyka 3g i bramka gsm zaczyna sie od modelu 7240.

A co chesz konkretnie zmajstrowac? Mam Fritze wszelkiej masci + konfiguracyjne "cuda wianki".

co chce osiagnac to router z funkcja AP z portem USB(obsluga modemow 3G) aby w razie czego korzystac z netu aero2 (zastanawiam sie nad TP-LINK TL-MR3420), do tego bramke voip (myslalem o Linksysie pap2t) z telefonem ip.

w powyzszy zestaw trzeba by troche zainwestowac, a tego fritza z telefonem voipowym moglbym miec b.tanio,

czy w Twoich "cudach wiankiach" zawieraja sie moje pomysly ? :)
  • Poziom 31  
    Tego fritza kupisz na niemieckim ebau przy odrobinie szczescia za 5 euronow. Technologicznie sprzet jest "dead".

To żadne "cuda wianki".
    Do tego wystarczy "zwykły" Fritz!Box 7240 (300zł) + sprawdzony modem Huawei K3765HV (90zł).
    http://dm.homelinux.com/index.php/Fritz!Box/Hardware/FB_7240

Cuda wianki zaczynają się od asteriska i bramki-gsm (co ten Fritz też oczywiście potrafi)
  • Poziom 10  
    freetz_master napisał:
    Tego fritza kupisz na niemieckim ebau przy odrobinie szczescia za 5 euronow. Technologicznie sprzet jest "dead".

To żadne "cuda wianki".
    Do tego wystarczy "zwykły" Fritz!Box 7240 (300zł) + sprawdzony modem Huawei K3765HV (90zł).
    http://dm.homelinux.com/index.php/Fritz!Box/Hardware/FB_7240

Cuda wianki zaczynają się od asteriska i bramki-gsm (co ten Fritz też oczywiście potrafi)

hmm ostudziles moje zapaly co do tego routera :) a jak sadzisz czy warto by wziac ten telefon IP - PHILIPS CD235 ?
  • Poziom 31  
    A po co komu telefon IP w domu? Jak Fritz robi za centralke, to mozesz podlaczyc nawet telefon z korbka.
    Maksymalnie podlaczysz 2 urzadzenia po kablu + 6 sluchawek. 8 telefonow w domu chyba wystarczy. I kazdy moze dzialac oczywiscie na innym numerze.

A od kiedy CD 235 to telefon ip? :D

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzei...tworter-schnurloses-telefon/76687816-173-8045

mozna go miec za jakies 50 euronow, to juz lepiej na niemieckim amazonie 3 sztuki gigaset A400 - kosztuje 60 euro z wysylka.

No i wiem na 100%, ze moge miec telefonie hd (oczywiscie jezeli operator to wspiera i sprzet rozmowcy).
  • Poziom 10  
    freetz_master napisał:
    A po co komu telefon IP w domu? Jak Fritz robi za centralke, to mozesz podlaczyc nawet telefon z korbka.
    Maksymalnie podlaczysz 2 urzadzenia po kablu + 6 sluchawek. 8 telefonow w domu chyba wystarczy. I kazdy moze dzialac oczywiscie na innym numerze.

no w sumie tak, bo cala konfiguracja operatora jest na bramce voip, ale gdybym chcial miec polaczenia wychodzace i przychodzace u innych operatorow to ma to jakies znaczenie ?

Cytat:
    mozna go miec za jakies 50 euronow, to juz lepiej na niemieckim amazonie 3 sztuki gigaset A400 - kosztuje 60 euro z wysylka.

ale do czego az 3 sztuki ?

Cytat:
    No i wiem na 100%, ze moge miec telefonie hd (oczywiscie jezeli operator to wspiera i sprzet rozmowcy).

hmm czy w Polsce jest operator ktory oferuje takie uslugi? smiem watpic :)
  • Poziom 31  
    Gregory* napisał:
    freetz_master napisał:

no w sumie tak, bo cala konfiguracja operatora jest na bramce voip, ale gdybym chcial miec polaczenia wychodzace i przychodzace u innych operatorow to ma to jakies znaczenie ?

Nie nie cala. Od operatora internetu masz konfiguracje dostepu do internetu. Do kazdego numeru VOIP masz osobna konfiguracje.
    X-numerow -> X konfiguracji

Gregory* napisał:

Cytat:

? Bo tyle potrzeba?

Dzieci/Biuro/Warsztat ???

Gregory* napisał:

Cytat:

hmm czy w Polsce jest operator ktory oferuje takie uslugi? smiem watpic :)

A kto mowi, ze musisz miec polskiego operatora?
    W ostatecznosci, mozna sobie zainstolawac asteriska na fritzu, ustawic kodek g722 i zostac swoim wlasnym operatorem :D I tu zaczynaja sie wlasnie "cuda wianki".
  • Poziom 10  
    freetz_master napisał:
    Nie nie cala. Od operatora internetu masz konfiguracje dostepu do internetu. Do kazdego numeru VOIP masz osobna konfiguracje.
    X-numerow -> X konfiguracji

troche sie zgubilem, jesli chcialbym dzwonic z betamaxu a odbierac polaczenia na numer przypisany np od freeconet to ta konfiguracja jest na bramce voip i nie ma znaczenia w takim przypadku, czy bede mial podpiety do niej telefon IP czy analogowy ?

Cytat:
    freetz_master napisał:

? Bo tyle potrzeba?
    Dzieci/Biuro/Warsztat ???

biorac pod uwage np te bezprzewodowe telefony to rozumiem, ze jego baza i tak musialaby byc podlaczona rj-11 z bramka voip ?
    jak dlugi moze byc taki kabel rj-11 aby nie tracilo sie na jakosci polaczenia ?

Linksys pap2t ma z tego co pamietam tylko dwa wejscia na telefony
  • Poziom 31  
    Gregory* napisał:

troche sie zgubilem, jesli chcialbym dzwonic z betamaxu a odbierac polaczenia na numer przypisany np od freeconet to ta konfiguracja jest na bramce voip i nie ma znaczenia w takim przypadku, czy bede mial podpiety do niej telefon IP czy analogowy ?

1. Nie wiem co to betamax.
    2. KAZDY numer VOIP jest usluga udostepniana przez serwer.
    Cywilizowana bramka voip jest w stanie zazwyczaj zarejestrowac kilka numerow voip dostarczanych przez operatorow w sieci. KAZDY z tych zarejestrowanych numerow w bramce mozna przypisac do fizycznych urzadzen (zwyklych urzadzen telefonicznych, faksow, sluchawek DECT).
    Masz np. trzy numery 123, 321 i 213 oraz 3 sluchawki. I mozesz tak na bramce skonfigurowac, ze jak przychodzi rozmowa na 123, to dzwoni tel1, jak 321 to 2, jak 213 to 3. Sa mozliwe inne kombinacje - w zasadzie nie ma granic.
    Mozez numer 123 i 321 przypisac do tel1, a 213 do tel 2 i tel 3. itd itd.

"cuda wianki": masz np. modem usb z voice i kupujesz karte partnerska T-mobile za 27 zl na rok. Rozmowy pomiedzy tymi kartami sa ZA DARMO. Druga karte wpinasz do fritza (np. modem K3765HV)
    Przychodzi telefon na 123 -> dzwoni na sluchawce 1 oraz (mozna przekierowac) na twoja komorke (za darmo!) poprzez wpieta karte partnerska.

W druga strone: Dzwonisz z komorke na fritza na karte partnerska (za DARMO) i przez Callthrough wychodzisz na telefonie stacjonarna. Jak masz np. taryfe "neofon na okragla" dzwonisz z komorki na stacjonarne za DARMO! :D
    i inne cuda wianki....

Gregory* napisał:

biorac pod uwage np te bezprzewodowe telefony to rozumiem, ze jego baza i tak musialaby byc podlaczona rj-11 z bramka voip ?
    jak dlugi moze byc taki kabel rj-11 aby nie tracilo sie na jakosci polaczenia ?

Linksys pap2t ma z tego co pamietam tylko dwa wejscia na telefony

Nie. Dla sluchawek baza jest Fritz. Nie ma zadnych polaczen kablami.

Dodatkowo moga byc tradycyjne telefony po kablu, jak wlasnie w bramce linksysa. Dlugasc kabla to chyba max 100m. musialbym sprawdzic.
    http://www.fritzbox.eu/en/products/FRITZBox_Fon_WLAN_7270/index.php

http://www.avm.de/en/Extern/fritzbox_special_3d/start_FRITZBox_Fon_WLAN_7270_en.html
  • Poziom 10  
    no to rzeczywiscie dosc ciekawe rzeczy, jak ogarne moja przyszla bramke z telefonem postaram sie wrocic do tego postu :)

freetz_master napisał:

chodzi o jednego niemieckiego operatora m.in. od aplikacji VoipDiscount, bardzo dobre taryfy

freetz_master napisał:
    Nie. Dla sluchawek baza jest Fritz. Nie ma zadnych polaczen kablami.

np w Linksys pap2t to dwa wejscia rozumiem max dwa podlaczone kablowo telefony analogowe, a telefony ip ? podlaczane bezprzewodowo ? do ilu ?
  • Poziom 31  
    Gregory* napisał:
    no to rzeczywiscie dosc ciekawe rzeczy, jak ogarne moja przyszla bramke z telefonem postaram sie wrocic do tego postu :)

freetz_master napisał:

chodzi o jednego niemieckiego operatora m.in. od aplikacji VoipDiscount, bardzo dobre taryfy

Dawny Dellmont?
    Jak chcesz do i z Niemiec dzwonic za darmo, to ci powiem jak to zrobic. Ale do czegos takiego ten operator na pewno nie jest potzrebny.
    Warunek: musisz miec kogos w Niemczech z rodziny.
    A sipgate nie lepszy?

Gregory* napisał:

np w Linksys pap2t to dwa wejscia rozumiem max dwa podlaczone kablowo telefony analogowe, a telefony ip ? podlaczane bezprzewodowo ? do ilu ?

Nie rozumiem pytania. Albo rozumiemy pod pojeciem "telefon ip" cos innego.

Dla mnie "telefon ip" - to telefon fizyczny, ktory samodzielnie jest bramka voip - czyli jeden telefon ip - jeden numer ip. Taki telefon kosztuje ok 50 euro/200zl
    cos takiego
    http://www.sipgate.de/voipshop/Telefone

Jest to bezsensu na cele domowe, jeszeli kombajn np. FB7240 kosztuje 300zl, to mozna do niego podlaczyc 6 +2 telefonow analogowych - funkcjonalnie odpowiada to 8 telefonom IP -

innymi slowy: 8 telefonow IP = Fritzbox 72xx, 73xx.... + 8 telefonow analogowych.

Mysle, ze teraz to jasne.
  • Poziom 10  
    freetz_master napisał:
    Dawny Dellmont?

z tego co mi google podpowiada to tak :) ewentualnie jakis merge tych dwoch firm

freetz_master napisał:
    A sipgate nie lepszy?

musze sie przyznac, ze po czesci z lenistwa nei sprawdzalem cen innych operatorow poniewaz VoipDiscount jest dosc atrakcyjny, ale sprawdze tez tego sipgate

uruchomili nawet wersje na system Windows phone (aplikacje MobileVoip) co nie zdarzylo sie u innych operatorow, a niby windows phone mial nie obslugiwac SIPa :)

a widze, ze takie uslugi sa coraz popularniejsze, m.in. UPC stworzylo swoja aplikacje voipowa
    http://www.youtube.com/watch?v=1DHafYFqiNQ&feature=relmfu

ja szukam takiej aplikacji na windwos phone'a tylko, ze jak to ujac "niezaleznej", nie powiazanej z zadnym operatorem abym mogl na komorce odbierac rozmowy przychodzace z jakiegos numeru miejskiego

freetz_master napisał:
    Nie rozumiem pytania. Albo rozumiemy pod pojeciem "telefon ip" cos innego.

Dla mnie "telefon ip" - to telefon fizyczny, ktory samodzielnie jest bramka voip - czyli jeden telefon ip - jeden numer ip. Taki telefon kosztuje ok 50 euro/200zl
    cos takiego
    http://www.sipgate.de/voipshop/Telefone

acha, rozumiem, to ja w takim razie nie zrozumialem, zatem taki prawdziwy telefon ip mozna podpiac bezposrednio do rutera bo sam ma funkcje bramki voip

w moim przypadku gdy potrzebuje telefonu aby wykonywac rozmowy poprzez voip + ewentualnie przyjmowac polaczenia, i to wszystko bez wlaczenia telefonu to rzeczywiscie wystarczy mi zwykla bramka voip i analogowy telefon
  • Poziom 16  
    A do 7141 da się podłączyć modem 3g?
  • Poziom 31  
    Podlaczyc sie da, ale dzialal nie bedzie.
    Modemy chodza tylko na USB2.0, a fritze serii 71xx maja USB1.