Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE-cyfrowy Polsat 150mb/s! a inne łącza

25 Paź 2012 19:27 4737 8
  • Poziom 23  
    Witam. Słyszałem o tym że cyfrowy polsat wprowadził na rynek internet nowej technologi . Ma on mieć prędkośc 150mb/s! Mam do was pytanie. Czy w Cyfrowym Polsacie są inne oferty internetu np 20mb/s za mniejszą kwotę? Ile taki internet kosztuje? Czy jest on dobry do gier? Czy ma małe pingi? Pytam bo wybiera internet. Z góry dziękuje :D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    A jaki kupić najlepiej internet aby była niezła prędkośc, niskie pingi i abym się wyrobił w 55zł miesięcznie? Dodam że nie mam telefonu stacjonarnego
  • Poziom 34  
    To zależy od lokalizacji. Sprawdź na: http://mapa.btsearch.pl/ czy w zasięgu ~2 km masz nadajnik danego operatora i sprawdź jego ofertę. Osobiście poleciłbym do tej kwoty taryfę częstą w Plusie. Mieścisz się w budżecie i prędkości jak i pingi zadowalające pod warunkiem dostępności od 3G wzwyż.
  • Poziom 9  
    A czy jest sens kupować router, który byłby w stanie obsłużyć LTE? Czy w ogóle taka możliwość istnieje?
  • Poziom 30  
    Zwróć uwagę że we wszystkich opcjach mobilnych masz limity transferu który nie jest jakiś wielki - jak będziesz dzielił te łącze routerem i intensywnie ściągał limit szybko się skończy.Co prawda w polsacie przez pierwsze 3 miesiące masz do wykorzystania 50Gb miesięcznie w godzinach nocnych ale co po tych 3 miesiącach?
  • Poziom 9  
    Zdaję sobie sprawę z limitów, ale wcześniej czy później operatorzy te limity zniosą - zwłaszcza, jak pojawi się konkurencja.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Zdaję sobie sprawę z limitów, ale wcześniej czy później operatorzy te limity zniosą - zwłaszcza, jak pojawi się konkurencja.

Limity są od zawsze i będą jeszcze bardzo, bardzo długo - takie 3G dość ostro "zapycha" nadajnik. Samo Orange wspomniało, że nie przewidują zniesienia limitów w najbliższym czasie. A konkurencja jest niemała - CP, Plus, T-Mobile, Play, Orange...
    Poza tym, i tak podpisujesz umowę na takie warunki, więc jaki jest sens 2 lata się męczyć z limitem 7GB/miesiąc?
    150Mbit to prędkość teoretyczna, w praktyce ciężko będzie się zbliżyć do 100Mbit\s.
    Polecałbym jednak rozejrzeć się za bardziej stacjonarnym dostępem do Internetu - chyba, że mobilność jest dla Ciebie kluczowa.
  • Poziom 9  
    Wiem wiem, te paskudne limity. Jeżeli stacjonarny to myślałem o 150 Mb/s w UPC. Odłożyłem już kasę na router (z myślą o LTE) - Airlive N450R. Niby z recenzji wynika, że mi takie łącze obsłuży. Macie panowie jakąś wiedzę na ten temat?