Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers ZW14-2 DV KE23 S5300 - Jaki regulator pokojowy?

lucasville 25 Oct 2012 19:36 4809 9
 • #1
  lucasville
  Level 12  
  Witam wszystkich.
  Mam w mieszkaniu 50 m2 piec Junkers ZW14-2 DV KE23 S5300 i chciałbym zamontować do niego regulator pokojowy, gdyż poprzedni właściciele nie mieli takowego. Najlepiej bezprzewodowy. Czy mogę zakupić jakikolwiek bezprzewodowy np. na Allegro i go w prosty sposób podłączyć?
  Jeżeli tak to czy jakieś konkretne modele/marki polecić możecie?

  Pozdr
  - lv

  Edit: chyba lepszym miejscem na ten temat jest 'Systemy Grzewcze Użytkowy', tak więc jak mogę to proszę o przeniesienie i przepraszam za zamieszanie.

  Edit 2012-10-26 18:52: Może zadam inaczej pytanie w nadziei na jakąkolwiek odp.
  Czy model AURATON 2025 RTH będzie pasować do mojego pieca?
 • Helpful post
  #2
  Coyote75
  Level 15  
  Do twojego kotła będzie pasował każdy regulator "włącz-wyłacz". Według mnie każdy bezprzewodowy regulator to zbędny wydatek jak na twoje 50m2, pewnie wystarczył by ci taki sam regulator ale na kabel, spełni te same funkcje a koszt o 50% mniejszy.
 • Helpful post
  #3
  andrefff
  Level 36  
  Znając życie autorowi chodzi bardziej o estetykę, niż o cenę. Zgodzę się z kolegą powyżej, pasuje każdy on-off. A ten Auraton to dobry wybór.
 • #4
  lucasville
  Level 12  
  No jest dokładnie tak jak wspomniał andrefff. Pierwotnie myślałem o kablowym, ale jak potem się zastanowiłem, że trzeba będzie ciągnąć kabel (dodam, że tak ciągnąć by go praktycznie nie było widać) przez pół mieszkania to stwierdziłem, że chyba lepiej kupić bezprzewodowy.

  Dziękuję za odpowiedzi. Na to liczyłem, że bez problemu taki regulator podepnę pod swój kocioł. :)

  Dla poglądu wrzucam prosty rzut mieszkania.
  Junkers ZW14-2 DV KE23 S5300 - Jaki regulator pokojowy?
 • #5
  andrefff
  Level 36  
  Pamiętaj o tym, że w pomieszczeniu w którym jest sterownik, nie może być zamontowana głowica termostatyczna.
 • #6
  lucasville
  Level 12  
  Ooo... Dobrze wiedzieć. Tego to bym nie wiedział. Mieszkanie zastałem jednak bez głowic we wszystkich pomieszczeniach tak więc to nie będzie problem.

  PS. To "T" to jest planowanie miejsce regulatora - na szybko szukałem jakiejś ikonki. ;)

  Dzięki za info.
 • #7
  andrefff
  Level 36  
  Domyśliłem się, dlatego pisałem o głowicy. :)
 • #8
  maccaroon
  Level 1  
  Wystarczy odkręcić głowice z grzejnika i już?
  A tak z ciekawości dlaczego głowica przeszkadza?[/i]
 • #9
  andrefff
  Level 36  
  Wystarczy zdjąć. Zakładając, że regulator jest umieszczony w najzimniejszym pomieszczeniu, to głowica szybciej zamknie dopływ czynnika do grzejnika, niż zadana temperatura dotrze do regulatora. Resztę dopowiedz sobie sam.
 • #10
  lucasville
  Level 12  
  Mam już sterownik i jest podłączony do pieca, jednak mam wątpliwości co do działania samego pieca. Otóż sterownik jest nastawiony na 22st/19.6st z histerezą 0.4st. W piecu temp. ogrzewania to 65st. I przy tych ustawieniach ogrzanie pokoju gdzie jest sterownik trwa z 8 godzin chyba. Budynek z końca lat 50., z cegły, nieocieplony, wymienione okna, mieszkanie na końcu budynky, 2piętro (wyżej tylko jest strych). Pomimo tych warunków i temp na zewnątrz -5st uważam, że nagrzanie mieszkania trwa zbyt długo. Tak patrząc na sterownik to on cały czas daje sygnał do grzania. Średnie dobowe zużycie za ost. 16 dni (temp od -10 do 0st) to 3,5 m3. Grzanie na 22st jest praktycznie od rana do wieczora (praca w domu). Boli tylko to, że na późne popołudnie dopiero temp. zbliża się do 22 st.

  To co mnie niepokoi to działanie pieca, polegające na tym, że działa on przez jakiś czas a po kilki minutach się wyłącza. Widzę jak temp. wody spada do 50paru stopni i dopiero ponownie się włącza. Nie powinien on cały czas grzać dopóki sterownik tak "mówi"?