Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony rdr hx750 - tv samsung - brak sygnału po kablu scart

smallbeer 25 Paź 2012 23:12 2460 3
  • #1 25 Paź 2012 23:12
    smallbeer
    Poziom 2  

Dzień dobry
    mam taki problem, mam nagrywarkę sony rdr hx750 i telewizor samsung 40" hd ready, po podłączeniu go po kablu scart pokazuje mi cały czas brak sygnału, kabel sprawdziłem na innym sprzęcie i na pewno działa, porty w tv działają dobrze i porty w nagrywarce też działają, sprawdziłem wszystko na innych sprzętach, po HDMI działa super ale po scart w ogóle, może ktoś już się spotkał z takim problemem bo ja pierwszy raz i nie wiem co zrobić żeby to zadziałało, jeżeli ktoś może coś doradzić będę wdzięczny

0 3
  • #2 25 Paź 2012 23:51
    anmedia
    Poziom 39  

Masz kabel euro-euro, czy euro-chinch? Masz dwie mozliwosci podpiecia. Z Sonego (euro lub czincz) Tv tylko euro. Jesli masz euro-euro, do sprawdzenia potrzebujesz drugi kabel euro chincz, gdzie czincz w soniaku wkladasz w gorne gniazdo. Jesli masz euro-euro, jedyne polaczenie dolne gniazdo w soniaku. Jesli w obu probach polaczen nie bedzie sygnalu na TV szukaj w konfiguracji nagrywarki. Jesli sygnal pokaze sie na tym ktory w tej chwili nie masz podlaczony moze to oznaczac uszkodzone gniazdo.

sony rdr hx750 - tv samsung - brak sygnału po kablu scart

Jesli tak masz polaczone jak na rysunku, to teraz musisz w nagrywarce w menu ustawic dla wyjscia LINE3 OUT (polaczenie euro-euro) odpowiedni sygnal video. W instrukcji rowniez masz napisane ze jesli wlaczone jest wyjscie HDMI sygnaly RGB sa zablokowane - kabel HDMI musi byc wyciagniety z nagrywarki!!!
    Sprawdz rowniez czy twoj TV obsluguje NTSC, dla pewnosci zmien na PAL.

0
  • #3 31 Paź 2012 10:02
    smallbeer
    Poziom 2  

dzięki za porady, sprawdziłem chyba już wszystkie możliwości i chyba jednak będzie uszkodzone gniazdo euro w nagrywarce bo nie widzę innej możliwości, trzeba będzie zawieźć do jakiegoś majstra do naprawy, i tak wyszło że laser też nie działa, pozdrawiam

0
  • #4 31 Paź 2012 16:27
    anmedia
    Poziom 39  

smallbeer napisał:
    sprawdziłem chyba już wszystkie możliwości i chyba jednak będzie uszkodzone gniazdo euro w nagrywarce bo nie widzę innej możliwości

Jesli byloby uszkodzone gniazdo Euro w nagrywarce, to poprzez chincze powinno dzialac!!!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo