Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Canon Pixma ip 8500 - Drukuje zdjęcia na różowo !

26 Paź 2012 00:00 4428 11
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie,
  Niedawno kupiłem unikalną już drukarkę CANON IP 8500i zasilaną 8 tuszami bez czipowymi. Najwyższy model A-4 z przed 7-8 lat.
  Ma zainstalowane oryginalne tusze i 100 % drożne dysze a mimo to wydruk nie jest idealny, zadrukowuje mi zdjęcia z dominantą koloru różowego... czy to wina tuszu czy głowicy, czyszczenie wew. drukarki nie pomaga...

  Wydruk strony testowej dysz (na zdjęciu powyżej jest ok, nie widać zafałszowania kolorystycznego) dopiero w druku zdjęć się ujawnia....

  - czego może być to wina... ??? Proszę o info, wtajemniczonych ...
  z góry dzięki

  Adam Canon Pixma ip 8500 - Drukuje zdjęcia na różowo !
 • Poziom 20  
  Papier zgodny z wybranym profilem w sterowniku drukarki?
 • Poziom 9  
  Dziękuję za pytanie...
  na 100 % pewny nie jestem czy ustawienia i papier zostały dobrane idealnie, ale zawsze jeśli wkładam papier matowy to zaznaczam to w pasku drukarki i wybieram pozycję papier fotograficzny matowy, itd (jeśli glossy - to foto glossy). Jakość wydruku ustawiłem na standard.

  Proszę o dalsze pytania, w poszukiwaniu przyczyn usterki.
 • Poziom 20  
  Profile w sterowniku dotyczą konkretnych papierów Canona, w przypadku drukowania na innych nośnikach należy zrobić sobie profil ICC do zestawu papier-tusz-drukarka. Można też kombinować z ustawieniami w sterowniku ustalając poziom poszczególnych tuszów. Jest to jednak dużo trudniejsza droga obarczona większym błędem.
 • Poziom 9  
  Problem w 99 % ustąpił - po wymianie tuszu 6PM (Photo Margenta).
  Teraz druk jest bardzo ładny i wiarygodny. (choć minimalnie jeszcze widać że resztki felernego tuszu który zabarwiał na różowo jeszcze tkwią w głowicy - ale sądzę, że
  jak wydrukuję więcej zdjęć to dysza się oczyści i będzie w 100 % OK.)

  DZIĘKUJĘ ZA OKAZANĄ POMOC.

  pozdrawiam
  ADAM
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  To świetnie. Tak z ciekawości, te tusze też masz sprzed 8 lat?
 • Poziom 9  
  ))) Tusze są świeże, wymieniane na bieżąco, ostatnio poza 6PM - we wrześniu.

  Ps. Szukam teraz ekonomicznego urządzenia wielofunkcyjnego, ja typowałem w starsze Canony PIXMA MP 600, 610, 620, 780 itp... (zasilane tuszami serii 6 lub 8- z czipami) a co Pan co mógłby mi polecić ??? z góry dziękuję za typy i opinie...
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Zerknij na Canony serii MG. Np. tania MG5150, ma tusze barwnikowe CMYK plus czarny pigment. Wyższe modele np. MG6250 oprócz dodatków typu Wi-Fi mają dodatkowy tusz barwnikowy szary. Powoduje to, że lepiej odwzorowują fotografie cz-b. mając mniejszą podatność na metameryzm. Są też szybsze od MG5150. Przy wydrukach kolorowych szary pełni podobną rolę jak w innych drukarkach jasny magenta i jasny cyjan.
  Model MG8250 ma skaner CCD z przystawką pozwalającą skanować materiały transparentne 35mm z rozdzielczością do 4800 dpi.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Co do małego czyszczenia to moja MG5150 robi je co 5 wydruków A5 w jednej sesji z automatu.
  Przy drukowaniu jednym ciągiem, na komplecie wydrukowałem 52 kartki A4, natomiast drukując po kilka kartek co jakiś czas, bywało, że maks. to 35szt. A4. Przy zamiennikach za kilka zł sztuka nie zaprzątam sobie tym głowy, nawet lubię jak trochę pomieli, jestem spokojniejszy że nic nie zaschnie. ;)
  ps. Nie zastanawiałem się nad zależnością szybkości wydruku a zużyciem atramentu na czyszczenie, ale faktycznie, więcej dysz to i więcej wycieka jak się czyści. Słowem strzał w dziesiątkę to jednak MG5150. :) Może warto by kupić jeszcze jedną na zapas póki jeszcze są. :)
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  wymieniłem tusz na oryginalny i włączyłem kilkukrotnie czyszczenie głowic