Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Samsung ML-1675 z wiecznym chipem i tonerem bez chipa

26 Paź 2012 09:02 3771 8
  • Poziom 8  
    Witam. Kupiłem na allegro.pl drukarkę Samsung ML-1675 z tonerem bez chipa i z wiecznym chipem zabudowanym w drukarce. Do tej pory pracowała bez zastrzeżeń, dopóki niepotrzebnie nie zainstalowałem oprogramowania do resetu wydrukowanych stron drukarki.
    Efekt jest taki, że po włączeniu, drukarka uruchamia się z zieloną diodą (słychać silniczek) i potem silniczek zatrzymuje się po czym zapala się czerwona dioda. Drukarka jest nieaktywna.
    Serial drukarki: Z6ENBKAB501481J
    Firmware: V1M20.00.07. 08.23.2011
    Czy ktoś ma pomysł jak przywrócić poprzednie ustawienia, żeby się odblokowała?
    Trochę jej szkoda bo to nówka. Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam dobrych ludków.

• Poziom 43  
    Najlepiej byłoby zgrać firmware ze sprawnej i wgrać na twoją.
    Nie wiem co ci przeszkadza licznik stron.
  • Poziom 8  
    Dzięki za info, pójdę tym tropem. Jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł skąd ten firmware ściągnąć to byłbym wdzięczny. Szukałem go na niemieckich i angielskich stronach i forach, ale bez efektu. W sklepie też raczej na to nie pójdą żeby zgrać firmware. Można wymienić całą płytę główną ale to nie interes, bo cały koszt byłby zbliżony do ceny nowej drukarki jeżeli nie wyższy.
  • Poziom 19  
    Witam.
    Źle Ci podpowiedzieli koledzy z forum.
    Nie da się zgrać oprogramowania z drukarki.

Ale zainteresuj się wgraniem jeszcze raz wiecznego chipa (fixa) do tej drukarki.
  • Poziom 19  
    marek216 napisał:
    eko firmware siedzi w epromie - od czego są programatory ?

No okey, ale po co się aż tak bawić skoro wg mnie można:
    - wgrać oryginalny firmware v07,
    - wgrać fixa v07

i musi zadziałać.
    Mniej zabawy, mniej otwierania drukarki, mniej lutowania, szybciej a efekt taki sam :)
  • Poziom 8  
    Pojawił się problem z drukarką samsung ml-2010pr. Rzecz polega na tym, że plik np. w .doc wydrukuje bez problemu nawet 20 stron jedną za drugą. Ale jak chcę wydrukować rzecz jasna pojedynczo w .jpg to po załadowaniu tylko 2 plików nie przekraczających po 1MB, wydrukuje tylko jeden z nich i czeka, czeka i nic. Trzeba ją z tyłu wyłączyć i zaraz włączyć żeby zaczęła znowu drukować. Próbowałem kilku sterów, ale bez efektu. Wszystko chodzi pod W7 64bit.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł?
  • Poziom 19  
    Czy sprawdziles w ml2010 drukowanie z innych programow plikow .jpg.

Bo sie spotkalem z czyms takim ze moze to byc wina programu.

W ustawieniach drukarki wybierz priorytet 99. Moze cos pomoc.
  • Poziom 8  
    Nie próbowałem ale spróbuję. Mam IrfanView i jak do tej pory na innych drukarkach nie było problemu. W każdym razie dzięki za podpowiedź. Poinformuję o efektach.