Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jakie głośniki 6x9 oraz wzmacniacz do 1000zł

demoliq 26 Oct 2012 09:20 2934 17
    demoliq
    Level 12  
    Witam

Tak jak w temacie chciałbym kupić głośniki 6x9 w półkę oraz wzmacniacz, nie chcę słyszeć tekstów typu "Po co głośniki w półkę jak można kupić subwoofer i będzie grało o wiele lepiej".. Szkoda mi miejsca w bagażniku to pierwsze a po drugie mam głośniki 6x9 pod samym radiem i w środku mam całkiem niezły bass, ale przyszedł czas na coś mocniejszego a wiem, że głośniki 6x9 lubią być podłączone do wzmacniacza. Czyli tak jak w temacie: głośniki 6x9.. oby nie mniejsze oraz wzmacniacz który mocą spokojnie je pociągnie. Jeśli zmieszczę się w tej kwocie to prosiłbym jeszcze o głośniki na przód 87mm. Pozdrawiam
    kamil907
    Level 28  
    Zamiast się tak bawić zrobił byś dobry przód na 16-tkach + tweetery. Do tego dobrze wytłumione drzwi i nie będzie ci potrzebny sub ani jakieś śmieszne 6x9 w półce.
    Sarever
    Level 19  
    Potwierdzam za 1000 zł można już dobry przód zrobić. A na tych 87 mm daleko nie zajedziesz. Scena ma być z przodu, a nie gdzieś tam z tyłu.
    jarewa
    Level 31  
    Sarever wrote:
    cena ma być z przodu, a nie gdzieś tam z tyłu.

Jak wszytko jest zgrane to bez dobrego przodu będzie ładna scena z przodu.

Mam sam z przodu 10mm i tył 6x9 a kilka osób nie uwierzyło że to może ładnie grać dopuki nie posłuchało. Nie jeden system odseparowany wymięka.
    kamil907
    Level 28  
    To ja nie chcę wiedzieć kto ci to w ten sposób "zrecenzował". Takie zestawienie nie ma prawa poprawnie zagrać!
    demoliq
    Level 12  
    W golfie 2 na oryginalne głośniki mam tylko miejsce na 87mm niestety. Nie chce się bawić w przerabianie bo nie mam na to czasu, przynajmniej na razie. Póki co proszę o to co w temacie. Głośniki 6x9.. (No mogą być inne aby w polke ponieważ wole wyciąć większe otwory w polce niż rozbierać drzwi i bawić się z tym..) oraz wzmacniacz. Nie podawajcie mi nowych propozycji. Dużo pracuje i naprawdę nie mam na to czasu a dojeżdżam do pracy 20km w jedna stronę i lubie słuchać muzyki z porządnym bassem. Audio z głośnikami 6x9 tyl oraz 87mm przod ze wzmacniaczem naprawdę mnie zadowoli:) słyszałem taki zestaw u kolegi i według mnie jest świetny. Tylko proszę o to aby wszystko ze sobą wspolgralo. Pozdrawiam i czekam na inne propozycje.
    SynDmx
    Level 25  
    Montowałem znajomemu taki zestaw (też się uparł na jaja w półce) Rockford Fosgate Power T1692 + Steg k2.01. Grało to ok, ale dopiero po zrobieniu głośnikom zabudowy z MDF zaczęło porządnie kopać.
    demoliq
    Level 12  
    W jaki sposób on to zamontował pod półką?
    jarewa
    Level 31  
    kamil907 wrote:
    Takie zestawienie nie ma prawa poprawnie zagrać!

Też tak myślałem dopóki nie zainstalowałem procesor dźwięku. On się zajął całym dopasowaniem do auta i wszyło że jednak może zagrać.
    SynDmx
    Level 25  
    Półka była z MDFu wycięta na wymiar i obita kocem, a skrzynki do głośników przykręciliśmy do tej półki
    demoliq
    Level 12  
    I jaki wyszedl efekt? Gra to bardzo ładnie czy tylko ładnie?
    SynDmx
    Level 25  
    Mocno, ale sceny brak, tylko że Tobie pewnie o to nie chodzi. Wiec myślę że to będzie dobre rozwiązanie. Pamiętaj że bez komory głośniki nie zagrają tak jak powinny.
    demoliq
    Level 12  
    Słucham głównie rapu, czasami pop, dance.. Chyba zaczynam rozmyślać nad skrzynia bo chce aby bass był dosyć przyzwoity. Jakoś będę musiał się pogodzić z brakiem miejsca w bagażniku, ale za to będę miał porządne uderzenie z tylu. Na przód wsadze jednak 87mm mi to wystarczy. Oglądam skrzynie firmy rockford. Podobno są bardzo dobre szczególnie te z serii Power. Doradz mi coś z tego chyba zmieniłem zdanie :) i dzięki ze odpisuje mi ktoś z doświadczeniem
    kamil907
    Level 28  
    Skrzynka z subem Rockforda to dobry wybór. Sam mam dwie takie w bagażniku i pod monoblockiem Alpine sprawują się bardzo dobrze. Poza tym są względnie tanie.
    demoliq
    Level 12  
    Wiec Co w tej cenie byście mi doradzili? Mało się na tym znam dlatego wole posłuchać kogoś kto miał z tym juz styczność i wie ocb. Do 1000zl skrzynia plus wzmacniacz.

Edit.

Wypatrzyłem taki oto wzmacniacz

http://allegro.pl/crunch-gpx1000-4-4x125w-rms-kurier-24h-wroclaw-i2726650368.html

dosyć tanio i mnie to dziwi trochę.

Mam jeszcze pytanie w sprawie podłączenia.
    Gdybym kupił wzmacniacz 4 kanałowy a taki raczej będę chciał, aby 2 kanały poszły na suba i 2 kanały na głośniki przednie to oddzielnie głośniki które mam w półce mogą grać bez problemu pod samym radiem czy to już może być za dużo i mogę się spodziewać spalenia radia/głośników?
    Gawior22
    Level 19  
    Jak już musisz, to subwoofer pod wzmacniacz i głośniki w półce pod wzmacniacza, a głośniki w desce ( te 87mm ) pod radio. Te 87mm będą miały najmniejsze zapotrzebowanie, dla tego je pod radio.

6x9 odradzam. Jak już musisz, to wsadź w półkę jakiś zestaw odseparowany.
    Znajomy uparł się też na półkę, to poszły tam Diory GDS1607
    Jako że się spodobało i półka dalej została jedyną opcją, to zrobiona została zabudowa pod nie, coś jak SynDmx pisze. Tyle że było to wykonane ze sklejki ( bodajże 10mm ) i głośniki były trochę wychylone do przodu, a nie skierowane w sufit.
    demoliq
    Level 12  
    Okej to tak zrobię. Teraz pomóżcie mi coś wybrać czyli jaka skrzynia i wzmacniacz oraz ewentualnie możecie napisać jakie 87mm wsadzić na przód. Ten wzmacniacz powyżej się nada? skrzynia rockford ale jaka? Z glosnikiem p1,r1,p2?? i zamknięta czy bass reflex?

Może zaczniesz korzystać z wyszukiwarki?
    demoliq
    Level 12  
    temat do kosza. Pozdrawiam