Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica - uciety kabel

matryc_elek 31 Jan 2005 02:45 1418 4
    matryc_elek
    Level 13  
    Trafila w moje rece kierownica Thrustmaster 360 Modena z ucietym kablem laczacym kierownice z pedalami. Kabel posiada 4 przewody, po dwa na potencjometr przy pedale i te pary juz wiem jak maja byc. Jak to polaczyc w kierownicy? Cze metoda prob i bledow moze doprowadzic do uszkodzenia calej kierownicy?
    Dodam jeszcze ze teraz dziala sama kierownica a do zmiay biegow i hamulca uzywa sie raczek przy kierownicy.
    POZDRAWIAM
    Vizzle
    Level 21  
    Mam w domu od kolegi kierownice naprawiana przez kogos na odwal. Zlikwidowal tak usterke pedalow (czasem nie dzialala cal kierowniac) ze zeczely chodzic tlko ze caly czas sa wibracje. Wiec to chyba nie jest delikatny sprzet zeby sie bac grzebac przy kablach. JA sie tym nie zaczne bawic bo jest to nie moje a dodatkowo nie potrzebueje.
    Damian_lisu
    Level 17  
    a nie możesz tego połączyć wg. po kolorach kabli ??
    Jeżeli nie ma możliwości połączenia wg kabelków, musisz rozkręcić pedały i kierownicę i popatrzeć co i jak, to nie powinno być skomplikowane, tam nie ma jakiś cudów.

Pozdrawiam
    Damian
    Patol
    Level 22  
    Najprostrza kierownica (analogowa) składa się z 2 potencjometrów na pedały gazu i hamulca i 1 dla kierownicy plus w najuboższej wersji 2 przycisków działa to na zasadzie zmiany rezystancji potencjometrów więc jeśli podłączysz coś nie tak będziesz miał np. całkowicie skręconą w lewo kierownice lub wciśniety gaz lub hamulec więc nie powinno się nic stać.
    Pozdrawiam
    matryc_elek
    Level 13  
    Wlasnie po kolorach nie moge tego polaczyc bo tam byla chyba zlaczka i kolory sie roznia :-( Zostaje metoda prob i bledow :-)
    POZDRAWIAM