Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sterownik dobrej firmy do inteligetnego domu

26 Paź 2012 21:31 4137 4
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam zlecenie na 4 inteligentne domy.
    Poszukuje firmy, która oferuje sterowniki z sporymi możliwościami. Bardzo mi zależy żeby była łatwa i przyjemna możliwość sterowania i wizualizacja inteligentnego domu poprzez telefon, komputer.
    Dalsze potrzeby są raczej już standardowe podstawowe wejścia i wyjścia.
    Jaką firmę możecie polecić? Szukam raczej kompromisu miedzy ceną a jakością. Najlepiej sprawdzoną firmę, która oferuje pełna gwarancje.

Znalazłem na razie te firmy:
    - Nexwell
    - STERBOX
    Pozdrawiam

Dodano po 5 [godziny] 14 [minuty]:

A co myślicie o firmie Loxone ?
  • Poziom 15  
    stkop napisał:
    Jeśli dopiero szukasz rozwiązań to polecam tę listę systemów produkowanych w Polsce. Ze swojej strony wyróżnił bym AMPIO, NEXWELL, SAB, SYNERGIA TECH.

A co myślisz o Loxone ?
    Trochę dziś się bawiłem ich programem do programowania i na prawdę jest bardzo przyjemny i opiera się na logice. Zrobiłem wszystko to co chciałem:
    - Sterowanie światłem (sceny)
    - Sterowanie ogrzewaniem
    - Sterowanie nawadnianiem (kalendarz)
    - Oświetlenie schodowe (czujniki ruchu)
    - Sterowanie roletami

Tak szczerze bardzo podoba mi się ten system firma z Austrii, przynajmniej nie chińczyk.
    A co wy myślicie o tej firmie ?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam,

Zajrzyj pod Link. Ja stale robię na tej ofercie, bo jest kompleksowa i może być zarówno do małych domów jaki i większych rezydencji. Ma też dużo modułów niskobudżetowych przez co pasuje do skromniejszych inwestycji jak i aparatury natynkowej od różnych producentów. Ja cenię sobie jeszcze bardzo wysoko rozbudowane możliwości komunikacyjne. Masz tam też dwa narzędzia do programowania. Dla prostych systemów /sceny, harmonogramy, alarmy, strefy.../ jest narzędzie FoxTool, a jak chcesz dołożyć do tego jeszcze dużo regulacji, falowniki, solary, integracje z kotłem, stację pogodową, WEB Serwer, RF, SMS, Email czy pomiary M-Bus, to bardziej kompleksowe jest narzędzie Mosaic. Oba sobie pobierzesz for free.
  • Poziom 9  
    Witam

Sprzedam sterownik Loxone Lox More tyle co wiem to jest 8 wejść i 8 wyjść.

Czekam na odpowiedz

Dodano po 4 [minuty]:

Witam sprzedam :

Modu³ rozszerzeñ we/wy LoxMORE firmy Loxone przeznaczony do rozbudowy
    miniserwera LoxLIVE. Posiada 8 wejœæ binarnych, 8 wyjœæ binarnych, 4 wejœcia
    analogowe i 4 wyjœcia analogowe.

Modu³ rozszerzeñ Loxone Extension za pomoc¹ wejœæ i wyjœæ obs³uguje w systemie
    automatyki Loxone dodatkowe sygna³y z czujników i przycisków oraz umo¿liwia
    sterowanie urz¹dzeniami wykonawczymi.

Modu³ nowy i nie u¿ywany. W oryginalnym opakowaniu.