Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalny wskaźnik biegu do motocykli

Kubald 28 Mar 2013 00:05 38508 36
  • #31 28 Mar 2013 00:05
    elvis1990
    Poziom 14  

Miałem to dla Ciebie zrobić, ale nie zdążyłem :P. Cieszę się, ze sobie poradziłeś.

• Sklep HeluKabel
  • #32 31 Maj 2015 18:46
    magazynier100
    Poziom 12  

Witam.
    Zmontowałem i uruchomiłem układ jakiś czas temu ale... przy próbie odpalenia motocykla (kiedy kręci rozrusznik)za każdym razem układ sie "resetuje" co jest spowodowane spadkiem napięcia do około 10,5V. Kiedy podłączę bezpośrednio do akumulatora wtedy wszystko jest OK, a tak nie chcę bo teraz mam na krótkich przewodach podłączone do zegarów i tak mi pasuje. Czy przylutowanie kondensatora na zasilaniu wskaźnika poprawiłoby sytuację? Jeśli tak to jakiej pojemności musi być ten kondensator ?
    Pozdrawiam.

• Sklep HeluKabel
  • #34 13 Lip 2015 11:53
    drey666
    Poziom 2  

Pochwalcie się koledzy ile taki licznik własnej roboty finalnie kosztuje? Ponieważ na necie można znaleźć gotowce za 70 zł- a ja wolę dać zarobić człowiekowi niż firmie która importuje wszystko z chin

• #35 13 Lip 2015 21:46
    elvis1990
    Poziom 14  

Ten za 70 działa na innej zasadzie, jest gorszy. Tutaj to koszt części wysyłka i robocizna.

• #36 09 Gru 2015 01:27
    masterofhardcore
    Poziom 12  

Panowie odgrzeję trochę kotleta i zapytam się tak :
    Wyświetlacz działa przyzwoicie ale nadaje się tylko do spokojnej jazdy. Motocykle tupu turystyk, do super sporta działa za wolno.
    W sytuacji jeżeli się jeździ na torze lub bardziej agresywnie to zachodzi nie jedno krotnie sytuacja redukcji biegów jeden za drugim i to w przeciągu sekundy.
    Np. z 6 na 3 przy ostrym hamowaniu przed zakrętem i to trwa około sekundy. I tu pojawiają się schody bo czas reakcji a raczej czas pomiędzy zmianą cyfry na wyświetlaczu jest coś 2 -3 sekundy.
    I tu pytanie: nie można ten czas skrócić gdzieś żeby wyświetlacz nadążał za faktyczną zmianą biegu ?
    Patrzyłem we wsadzie i tam nic nie ma odnośnie skrócenia reakcji. Może ja nie widzę, dopiero zaczynam zabawę z programowaniem kontrolerów.
    Więc prośba do bardziej wprawionych kolegów żeby to sprawdzili.

• #37 02 Cze 2018 11:56
    meffi
    Poziom 2  

Mam chiński wskaźnik biegów działał przez chwilę a później po włączeniu F na wyświetlaczu.
    Czy to wskaźnik padł czy może coś z moto.
    Resetowalem zgodnie z instrukcją ale nie pomaga. Wygląda to tak
    https://youtu.be/hoyXtmDqzU8
    . Co robić kupić nowy czy moto dlubac.