Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie PC z TV, częstotliwość?

nahoj 26 Paź 2012 19:11 1737 12
  • #1 26 Paź 2012 19:11
    nahoj
    Poziom 8  

Witam,

mam problem z podłączeniem PC z TV, mianowicie po podłączeniu tych dwóch urządzeń (kabel, klonowanie, rozdzielczość itp. ) obraz na TV jest czarno-biały i miga. Podejrzewam że jest to związane z częstotliwościa, ponieważ TV ma już kilka lat (Philips 32pl3321/12). Karta Graficzna to GeForce GT240.
    W ustawieniach mogę zmniejszyć czestotliwość do 56Hz a żeby tv odbiewrał obraz powinno być chyba 50Hz.
    A więc jak mogę zmniejszyć częstotliwość do 50Hz, albo co mogę zrobić jeżeli to nie częstotliwość jest problemem?

0 12
  • #2 26 Paź 2012 19:22
    PrzemQ24
    Poziom 25  

Jakiego złącza używasz DVI, HDMI, D-Sub?

0
  • #3 26 Paź 2012 19:34
    irek6311
    Poziom 33  

Podstawowe pytanie jak to połączyłeś (PC/TV) ,
    ADAPTER VGA do TV S-VIDEO RCA < taką przejściówką ?
    Połączenie PC z TV, częstotliwość? ,
    w ustawieniach TV można zmieniać CVBS / RGB więc przetestuj .

0
  • #4 26 Paź 2012 19:36
    nahoj
    Poziom 8  

do Tv jest s-video i potem przejściówka na vga

0
  • Pomocny post
    #5 26 Paź 2012 19:57
    anmedia
    Poziom 39  

Pomijajac juz kwestie samego polaczenia i kabla. Jesli w karcie zostal wykryty TV to trzeba zmienic kilka opcji. Gdybys mial stara karte Nvidia z wyjscie S-Video to byloby najlepsze rozwiazanie ;)

nahoj napisał:
    A więc jak mogę zmniejszyć częstotliwość do 50Hz, albo co mogę zrobić jeżeli to nie częstotliwość jest problemem?

Wejdz do panelu, do zakladki "wyswietlacz lub monitor" (tam gdzie ustawiasz rozdzielczosc dla wykrytych monitorow-TV. Zaznacz wykryty TV a nastepnie kliknij "Ustaw" W nowym oknie masz wszystkie dostepne opcje, jesli masz tak jak na moim rysunku zaznacz "Pokaz rozdzielczosci 8 i 16 bit". Takze zwroc uwage czy masz menu z mozliwoscia wyboru standardu PAL lub NTSC!!

Połączenie PC z TV, częstotliwość?

Jesli zadna z rozdzielczosci nie zadziala w opcji 2 mozesz utworzyc wlasna rozdzielczosc i czestotliwosc. Pamietaj rowniez ze moze sie zdazyc tak, ze wogole nie ustawisz karty ani nie wyslesz sygnalu do TV chocby ze wzgledu na to ze nowe steroniki beda miec ograniczenia. Tak samo jak np do starej karty np MX440 ostatni sterownik byl z serii 77.21. A wlasnie te karty mialy wyjscie Svideo.

Zacznij od najnizszych rozdzielczosci i czestotliwosci. Jesli bedziesz musial utworzyc wlasna rozdzielczosc to ustaw poczatkowa na 320x280.

0
  • #6 26 Paź 2012 20:32
    nahoj
    Poziom 8  

faktycznie zmieniłen na 50Hz ale niestety to niewiele zmieniło.
    A możliwe jest że to przez to że niemam wykrytego TV tylko monitor analogowy??
    Jeśli tak to jak wykryć TV?

0
  • Pomocny post
    #7 26 Paź 2012 21:12
    anmedia
    Poziom 39  

Widzisz a to najwazniejsze. W zasadzie od tego trzeba byo zaczac. Jesli monitor nie widnieje w panelu to takze nie ma mozliwosci jego ustawien. To oczywiste.

Przyjmuje ze kabel ktory masz jest sprawny i prawidlowo podlaczony. Mozesz poszukac (ja u siebie nie znalazlem tej opcji - sterowniki 306.97) w ustawieniach "wyszukaj monitor". Jesli go znajdzie to reszta jak w poscie poprzednim. Jesli nie bedzie takiej opcji to jedynie kombinacja z kablem. Generalnie rozwiazanie nie warte straty czasu (chyba ze do nauki)

0
  • #8 26 Paź 2012 21:17
    nahoj
    Poziom 8  

Chyba źle napisałem, mam wykryty mój Monitor LG + Monitor analogowy.
    W ustawieniach jest opcja szukania TV ale nic nie daje.
    Chyba będę musiał sobie darować ale wielkie dzieki za pomoc.

0
  • #9 26 Paź 2012 21:19
    irek6311
    Poziom 33  

nahoj jakbyś tak zdjęcia z wejść w TV dał bo model TV raczej żle wpisałeś ...
    RCA wejścia (wizja) nie masz ?
    to byłoby to najlepsze połączenie .

0
  • #10 26 Paź 2012 21:20
    anmedia
    Poziom 39  

No to jest wykryty jako analogowy. Czyli jest ok. Mozna zalozyc ze kabel jest sprawny i poprawnie podlaczony. Jedynie co musisz teraz robic wejsc w menu jak pokazalem wczesniej kliknac na ikone TV analogowy i teraz probowac konfigurowac monitor analogowy.

0
  • #11 26 Paź 2012 21:29
    nahoj
    Poziom 8  

no niestety jedyne co da się zrobić to Monitor LG + monitor analogowy, po zmianie na 50Hz brak efektu, więc albo się tego nieda zrobić albo ja jestem za tępy, ale raczej opcja nr.2 :))

0
  • Pomocny post
    #12 26 Paź 2012 22:44
    anmedia
    Poziom 39  

Jak masz chwilke czasu i chcesz sie pobawic czy poprobowac i oczywiscie beda do tego mozliwosci to:
    1. poszukaj wsrod znajomych co maja jakis zabytek taki 6-8 lat i zobacz czy maja karte z wyjsciem S-Video. (moze byc nvidia lub ati - w tym przypadku nie wiem czy mozna znalezc stare sterowniki)
    2. wez caly komputer taki jak stoi byle by dzialal ;) i sprobuj podlaczyc i skonfigurowac.

Jesli sie uda po prostu potwierdzi sie moja teza co do kompatybilnosci sterownikow.

PS.
    Jaka masz ustawiona rozdzielczosc na TV analogowy?

0
  • #13 26 Paź 2012 22:53
    nahoj
    Poziom 8  

co do rozdzielczości to próbowałem wszystkie możliwe.
    Nie musze kombinować ze starymi kompami bo ten kabel właśnie na tym telewizorze z moim starym kompem działał, z laptopem też wiec to raczej problem kompatybilności.
    Dzieki wielkie za odpowiedzi i pomoc. Temat mogę już chyba zamknąć?

0
  Szukaj w 5mln produktów