Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Na jakim układzie lepiej zrobić wzmacniacz.

MAGAS1998 26 Oct 2012 21:05 1497 12
Altium Designer Computer Controls
    MAGAS1998
    Level 9  
    Jaki układ będzie najlepszy do zbudowania taniego i w miarę prostego wzmacniacza.
    1. TDA2005
    2. TDA2040
    3. TDA8571J
    Czy może proponujecie jakieś inne? Najlepiej żeby były popularne i łatwo dostępne w internecie i sklepie.
  • Altium Designer Computer Controls
    electro_Nick
    Level 33  
    Pytanie zasadnicze-jakim zasilaniem dysponujesz, jakie masz oczekiwania i głośniki do podłączenia?
  • Altium Designer Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
    MAGAS1998
    Level 9  
    Posiadam zasilacz mam od laptopa 19V 6,5A, mam też trafo od prostownika 10A lub jeżeli będzie taka potrzeba podłącze pod prostownik. Do cichego grania mam zasilacz 15V 1,5A.
    Oczekiwania:
    - moc min. 10W
    - wmiare czysty dźwięk
    - spora głośność
    - wzmacniacz do domu i na impreze na tarasie, itp.
    Głośniki:
    -2x 60W
    -jeszcze kilka inych małych, dokładnie nie pamiętam jakich

Myślałem jeszcze nad tda 1554Q
    DJ_Dexinter
    Level 27  
    Cześć
    Ehh... wzmacniacz 10 w na imprezy na tarasie? Nie wiem czy tyle starczy, coś koło 20 RMS musiałoby być, do tego kolumny 2x60w. Proponuję zrobić to na tda2005 on ma koło 20 w(nie wiem czy w rms). Jednak jeśli chcesz mieć 10 w na kanał to tda2004

Pozdrawiam
    electro_Nick
    Level 33  
    2x 60W to na pewno nie uzyskasz na takim zasilaniu, w takim razie proponuje coś z TDA, może być 2005, może być 2040. Ale nie oczekuj cudów. Może lepiej byłoby kupić jakiś używany wzmacniacz radmor/unitra...
    MAGAS1998
    Level 9  
    Ja nie chcę wzmacniacza 2x 60W tylko posiadam takie głośniki.
    Posiadam jedno tda2004 i tda2005. Myślę, że dokupię jeszcze jedno tda2005 i zrobię 2x20W według pomysłu DJ_Dexinter'a. Podkreślam, że miała to być prosta i własna konstrukcja. Jeżeli mi to nie wystarczy to pomyślę o zakupie jakiegoś używanego wzmacniacza.
    electro_Nick
    Level 33  
    To lepiej zrób na 2005-masz przynajmniej możliwość zmostkowania jeśli moc nie będzie wystarczająca... Ale naprawdę zastanów się nad kupnem gotowego wzmacniacza...
    MAGAS1998
    Level 9  
    Od razu zrobie na zmostkowanych tda2005 do domu i tymczasowo na impreze, a za jakiś czas, albo przy okazji kupie wzmacniacz.
    Jak z pliku .brd wydrukować wzór ścieżek do termotransferu?
    Czy przy 19,5 V zadziała zabezpieczenie w tda2005?
    electro_Nick
    Level 33  
    Powinno bo z tego co pamiętam to jest tam max 18V.
    MAGAS1998
    Level 9  
    Jak zmniejszyć napięcie z 19,5 do 17 V. Ja myślałem wstawić 3 diody krzemowe, albo zenera o ile taka jest.
    A co z tym drukowaniem.
    electro_Nick
    Level 33  
    Kup inny zasilacz. Zrozum że elektronika nie polega na zrobieniu czegoś ze znalezionych śmieci i często trzeba zainwestować-czy to w układy scalone czy w transformator. Oczywiście możesz kombinować z diodami, ale to nie ma sensu... Dioda zenera też robi więcej problemów niż rozwiązuje...
    MAGAS1998
    Level 9  
    Jak zadziała zabezpieczeni z tego zasilacza, to zrobie, albo kupie zasilacz min 14 V 10A. Napisz mi jeszcze jak możesz jak z pliku .brd wydrukować w eagle wzór ścieżek do termotransferu.