Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia 1.6, diego g3 zwarcie wtrysku do plusa

26 Paź 2012 22:21 5364 9
  • Poziom 12  
    Witam.
    Zakładam instalację gazową marki Diego G3,w samochodzie Skoda Octavia 1,6 AKL .
    Po podłączeniu wszystkich przewodów, (oprócz elektrozaworu w butli) mam problem.
    A mianowicie szarpie silnikiem tak jakbym nie chodził na 2 gary.
    Po podłączeniu do testera wyskakuje mi błąd 1254i3 zwarcie do plusa.
    Sprawdziłem próbówką czy jest prąd na tek kostce (czarna) i tak A1,B5678,C5678 jest prąd.
    Mimo to po podłączeniu z wtryskami 3i4 wyskakuję powyżej opisany błąd i silnik przestaje równo pracować.
    Dodam, że połączenie wykonałem 2cm przed wtyczką do wtryskiwaczy.
    Wtryski próbowałem zamieniać i nadal nic.
    Próbowałem również zamieniać przewody .
  • Poziom 12  
    Tak się zastanawiam nad sterownikiem gazu , czy nie jest w jakiś sposób uszkodzony ?
  • Poziom 34  
    Sterownik łatwo sprawdzić, ale raczej stawiam na błąd w rozcięciu wtryskiwaczy benzyny. Sprawdź .
  • Poziom 42  
    Zwarcie cewki wtrysku do plusa na wskazaniu testera , to jeszcze nie fizyczne zwarcie , a brak sterowania MINUSEM.
    Kolega Mania 123 ma rację.
  • Poziom 12  
    Mogli byście mi podsunąć pomysł jak to sprawdzić bo od 2 dni już to kaleczę i zaczyna brakować mi już pomysłów ;/

Dodano po 2 [minuty]:

Ja ich nie rozciąłem tylko od izolowłem i przylutowałem przewody lpg dodam że próbowałem zamieniać przewody . Problem wystepuje tylko na cylindrze 3i4.
  • Poziom 37  
    No to popełniłeś błąd bo trzeba przeciąć. Raz, że w obwód włączasz emulator a dwa sterownik zmierzy sobie poprawnie czas wtrysku a tak załączają ci się pewnie oba wtryskiwacze i dzieją się cuda.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Sam załączyłeś schemat montażu w pierwszym poście , więc ulecz się sam według własnej recepty :D Ma być jak na schemacie , wystarczy abyś rozciął właściwe przewody zasilające wtrysk.
  • Poziom 12  
    ok tylko podsunął byś mi pomysł jak sprawdzić przewód zasilający ?:)

Dodano po 43 [minuty]:

rozumiem ze to ma tak wygladac ?:)
  • Poziom 34  
    Tak, tylko ładniej i precyzyjniej, pamiętając o kolorach i polaryzacji :)
  • Poziom 12  
    Mógł byś mi jeszcze to jakoś objaśnić ?:)