Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento 1.1 MPI 2003 nie załącza mi się wiatrak

27 Paź 2012 10:34 4524 6
  • Poziom 1  
    Witam. Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego auta, jednak mam problem z wiatrakiem od chłodzenia. Wiatrak jest sprawdzony, bezpiecznik też. Tak wiec problem możne być z czujnikiem temperatury, tym bardziej że auto dość długo stało nie używane na świeżym powietrzu. Gdzie go znajdę? Jeśli to nie wina czujnika to jakie jeszcze mogą być przyczyny usterki? Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

Moderowany przez tzok:

Wiatrak – budowla drewniana, niekiedy murowana, wyposażona w skrzydła poruszane siłą wiatru i napędzające urządzenia.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Witam
    Sprawdź jeszcze bezpiecznik wentylatora (powinien być za akumulatorem,oznaczony ,jak dobrze pamiętam 30A ),lub sam wentylator na osobnych przewodach.Dość często paliły się silniki pod wpływem zatarcia na łożyskach ślizgowych.
  • Poziom 15  
    To będzie wina pewnie bezpiecznika lub czujnika termowyłącznika w chłodnicy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Były dwa typy termo wyłączników.Starszy typ były proste zamontowane w obudowie chłodnicy. Pewnie w twoim tak jak i w moim Seicento sygnał idzie z centralki komputera.
    A na 100% dobrze sprawdziłeś wentylator. Mój sie kręcił po podłączeniu na krótko ale po jego rozebraniu okazało się że jest w 70% zatarty (czyli dawał zdecydowany opór przy obracaniu) na stojanie jak i obudowie był a rdza . Gruntowne czyszczenie pomogło.

Dodano po 2 [minuty]:

Chyba mam w książce schemat podłączenia wiatraka do centralki-poszukam.

Dodano po 23 [minuty]:

Styk 18 steruje drugą prędkością wentylatora chłodnicy tak napisali w tekście książki WKŁ, ale z tego co wiem załącza jedną prędkość bo drugiej nie ma.
    Fiat Seicento 1.1 MPI 2003 nie załącza mi się wiatrak
  • Poziom 2  
    Witam, Panowie chciał bym sie upewnic:

1. Czy jak zrobie mostkowanie na wtyczce do czujnika w chłodnicy to wentylator powinien ruszyc?
    /seicento 1.1SPI, rok 02.2000-model99.

Upewniam sie bo u mnie takie mostkowanie nie włącza wiatraka - a wiatrak jest OK.

2. bezpieczniki za akumulatorem sa OK (tam powinny byc 3szt? bo jest miejsce na 4szt, ten pusty tez jest z pinami)