Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pic16f84a - Program alarmu gsm, jak edytować?

robert147-k 27 Paź 2012 10:43 2034 3
  • #1 27 Paź 2012 10:43
    robert147-k
    Poziom 14  

Zbudowałem alarm gsm ze strony http://www.elektronika.ba/666/tiny-gsm-alarm-system/ i nasunęło mi się parę pytań .
    1. Zastanawiam się, czy jest możliwość edycji wsadu do mikrochipa, który podany jest jako plik hex?
    Niektóre telefony simens potrzebują potwierdzenia włączenia ( po włączeniu power, trzeba nacisnąć o.k) i to eliminuje je do zastosowania w tym projekcie, ponieważ po zaniku zasilania , już się nie uruchomi. Jest możliwość ominięcia tego przez ustawienie PIN , ale trzeba wydać odpowiednią komendę dla PIC lub zastosować patcha dla telefonu. Czy macie na to jakieś rozwiązanie, bo nic nie mogę znaleźć?
    Mam do dyspozycji telefony : s35,c45 .

2.Czy można uruchomić simensa , bez ingerencji w klawiaturę, bo nokia 5110 ma taką możliwość?
    3.Czy mogę zastosować w tym projekcie nokie 5110, zmieniając odpowiednio podłączenia?

0 3
  • #2 27 Paź 2012 10:51
    mickpr
    Poziom 39  

Modyfikacja kodu HEX to modyfikacja kodu maszynowego. Jak znasz assembler i PIC-e w odpowiednim stopniu - to jest to możliwe, inaczej - potrzebował byś źródła. Poproś autora o nie, albo o modyfikację kodu.

robert147-k napisał:
    Niektóre telefony simens potrzebują potwierdzenia włączenia ( po włączeniu power, trzeba nacisnąć o.k) i to eliminuje je do zastosowania w tym projekcie, ponieważ po zaniku zasilania , już się nie uruchomi. Jest możliwość ominięcia tego przez ustawienie PIN , ale trzeba wydać odpowiednią komendę dla PIC lub zastosować patcha dla telefonu. Czy macie na to jakieś rozwiązanie, bo nic nie mogę znaleźć?

Zasilanie telefonów z małego akumulatora żelowego ?
    Ad 2,3 - nie wiem.

0
  • #3 30 Paź 2012 19:26
    superduo
    Poziom 13  

2-> Siemensa nie uruchomisz z terminala. Musisz podłączyć się do klawiatury (np transoptorem lub fotorezystorem i diodą led).
    3-> Możesz zastosować dowolny telefon który ma wyprowadzony UART.

0
  • #4 29 Kwi 2014 09:26
    robert147-k
    Poziom 14  

Dziękuję za zainteresowanie, ale temat czas zamknąć. Niestety dałem sobie spokój i skorzystałem z innego projektu.

0