Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6300, 5220 - Rozładowuje baterię po kilkunastu godzinach.

27 Paź 2012 13:20 1551 14
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Nokia 6300 rozładowuje baterię po kilkunastu godzinach . Baterię wymieniłem na nową, wgrałem najnowsze oprogramowanie (phoenix'em), przepłukałem, wygrzałem płytę HA i dalej to samo. Bateria ładowana na różnych ładowarkach i bez zmian. W tym samym czasie trafiła mi się druga Nokia 5220 z tym samym objawem lecz w tej nie podmieniałem baterii i nic więcej z nią nie robiłem po za załadowaniem najnowszego oprogramowania (ta na chwilę obecną nie jest sprawdzona). Nie wiem jak telefony zachowywały się przed aktualizacją oprogramowania. Nie bardzo mi to pasuje, żeby za tą usterkę był odpowiedzialny soft wgrywany Phoenix'em.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    A jaki pobor pradu przy stanie czuwania? Na wylaczonym telefonie i przy nadawaniu ( wykonywanie polaczenia ) ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niestety nie mam możliwości pomiaru. Telefon rozładowuje się na stanie czuwania. Nie trzeba wykonywać żadnych połączeń by się rozładował. Chciałbym się dowiedzieć czy to może być wina oprogramowania.
  • Poziom 20  
    Podepnę się do tematu. Znajomy ma nokię C5 z takim samym objawem. Baterię podmieniałem, płytkę myłem i wygrzewałem i nic.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    witux napisał:
    rozładowuje baterię po kilkunastu godzinach
    witux napisał:
    Chciałbym się dowiedzieć czy to może być wina oprogramowania

Na pewno to nie wina oprogramowania. Jakiś układ ma zwarcie. Wszystkie funkcje działają (BT, radio, słuchawki, USB, zasięg, kamera)?

witux napisał:
    Niestety nie mam możliwości pomiaru
    Chyba pora zainwestować 20zł w zakup najprostszego miernika, naprawdę bardzo się przydaje ;)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    witux napisał:
    przepłukałem

Tylko ją wymoczyłeś czy kąpałeś w wanience ultradźwiękowej?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Nagrzewa się telefon w którymś miejscu na płycie?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    witux napisał:
    Nurkowała w płynie. Nie posiadam wanny.

W takim razie to płukanie mogło nic nie dać. Jeżeli jest jakiś "uparty" syf pod układem, to trzeba go czymś ruszyć (właśnie do tego służą ultradźwięki). Zdarzało mi się kilka razy, że efekt był dopiero po kilku godzinach kąpieli w wanience ultradźwiękowej.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    No to bierzesz dobry topnik, podlewasz uklady i reflow ;) Po tym zabiegu 3/4 syfu sobie poplynie na zewnatrz.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Zdejmowałeś ekran obok złącza baterii? Bo widzę, że jest założony. Może coś pod nim zostało. No i do kąpieli musisz też wyjąć kamerę z gniazda.