Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek widłowy Linde E15 - problem ze stykami

27 Paź 2012 13:35 2439 1
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie.

Mam problem ze swoim wózkiem widłowym Linde, model E15, rok produkcji 1982. W wózku w momencie jazdy do przodu lub do tyłu często występowała sytuacja rozlączania się styków w momencie gdy wózek napotkał na jakieś obciążenie (np. mała dziura czy też podjazd). Po wezwaniu serwisu wózków widłowych (co do ich "znajomości" mam spore wątpliwości, panowie raczej nastawiają się na robienie przegladów w firmach a o jakiejś bardziej skomplikowanej pracy nie mają zielonego pojęcia) usłyszałem, iż trzeba wymienić wszystkie styki (24 sztuki po prawie 50 zł za sztuke). Jako, że wózek jest już dość mocno "wiekowy" wydatek był dość spory. Po zmianie styków niestety sytuacja nie uległa zmianie, a nawet się pokomplikowała. Aktualnie zdarza się, że przy używaniu mostu styki potrafią się "skleić" i pompa pracuje non stop, aż do ręcznego ich "rozłączenia".

W czym tkwi problem? Sytuacja jest dość mocno męcząca, szczególnie jeśli chodzi o "rozłączanie" styków. Jeśli to pomoże, mogę wykonać zdjęcie styków jak i całej instalacji która znajduje się w wózku.

Z góry dziękuje za pomoc oraz pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Rozumiem, że chodzi o styki przekaźników które sterują zaworami. A kto powiedział, że nie jest to wina np. styków w dżojstikach i dźwigniach ??? To one przecież nadają prym dalszym elementom wykonawczym.