Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring IP z rejestracja z kamerami polaczonymi bezprzewodowo

Pulse555 27 Oct 2012 13:57 2421 7
Optex
    Pulse555
    Level 10  
    Planuje monitoring - docelowo do 8 kamer. Na poczatek 3.
    Zastosowanie, podglad przez Internet z innej lokalizacji, odtwarzanie
    historyczne - najczesciej tez z innej lokalizacji. Podglad na miejscu prawie wogole lub w naglych przypadkach. Z tego tytulu wydaje mi sie, ze najlepszym wyborem bedzie KOUKAAM.

Zestaw:
    Kamery BCS IPC-HD2100 lub IPC-HDB3200C 760 i 880zl
    rejestrator KOUKAAM KN-200 cena ok 1400zl
    Z informacji jakie znalazlem wynika, ze kamery te sa zgodne z ONVIF, wiec powinny dzialac z rejestratorem.

Nie chcialbym prowadzic kabli w zwiazku z tym zastanawiam sie jak to
    przeskoczyc. Mam dwa pomysly. Rejestrator przy routerze w czesci
    biurowej, kamery na hali.
    Kamery otrzymywalyby polaczenie z siecia w nastepujacy sposob
    1. Do kazdej kamery Access Point (odbierajacy sygnal bezprzewodowo)
    lub
    2. Zastosowanie Homeplug, do kazdej kamery adapter homeplug.

Czy to bedzie dzialac? Jezeli tak to jaka z opcji wpiecia kamer w siec lepiej zastosowac?
    Mam obecnie w ramach testow kamere z wifi i dziala bez zastrzezen. Jednak to tylko jedna kamera i tylko podglad.
    Zastanawiam sie jednak czy w takiej konfiguracji to bedzie dobrze
    dzialac. Koszt ok 4000zl (3 kamery (1x 2mpx, 2x1.3mpx, rejestrator, 3
    access pointy lub homeplug). Czy za te pieniadze moze zbudowac lepszy
    zestaw? Opcja z komputerem do rejestracji odpada.
  • Optex
    Janeek
    Level 11  
    Witam !!
    Moim zdaniem lepszy byłby Homeplug niż WI-FI. Przy WI-FI musisz mieć dobry zasięg. U mnie przy połowie zasięgu zaczęły się problemy. Natomiast po zastosowaniu Homeplug TP-LINKA bez problemu działa. Trzeba tylko pamiętać że odbiornik i nadajniki muszą pracować na jednej fazie.

Zwłaszcza przy 8 kamerach może pojawić się problem z WI-FI chyba ze zastosujesz Access Pointy na 5Giga.

Musisz zasięgnąć języka u sprzedawcy czy ten rejestrator będzie działał z kamerami BCS bo to że działają w jednym systemie wcale nie oznacza że muszą współpracować ze sobą.
  • Optex
    scandaliks
    Level 25  
    Janeek wrote:
    Przy WI-FI musisz mieć dobry zasięg

Używaj markowych nadajników typu Ubiquiti to zasięg nie gra roli :)
    TP-Link to raczej zabawka.
    Janeek wrote:
    rzeba tylko pamiętać że odbiornik i nadajniki muszą pracować na jednej fazie.

Bez komentarza :)
    Kamera +nadajnik,a nie kamera z Wifi,bo to lipa,tylko instalacje na 5 ghz.
    Poczytaj o Loco M5 :) Budowałem na nich monitoringi jest moc :)
    sliderps
    Level 15  
    Pulse555 wrote:
    Kamery otrzymywalyby polaczenie z siecia w nastepujacy sposob
    1. Do kazdej kamery Access Point (odbierajacy sygnal bezprzewodowo)
    WiFi

Rozwiązania oparte na połączeniach WiFi do kamer IP wcale nie są a może być nie muszą mało wydajne i nie skuteczne pod warunkiem, że zastosujesz trochę lepsze urządzenia niż TP-linki. Ta firma ma właściwie najtańsze rozwiązania sieciowe na obecnym rynku. Nie znaczy to oczywiście, że należy taki sprzęt omijać szerokim łukiem - wszystko zależy do jakiego celu chcesz tego użyć. 2 lata temu budowałem połączenie bezprzewodowe pomiędzy biurem a halą magazynową oddaloną o jakieś 120m na 12 kamer ALE - CCTV podłączonych do kompa Dual Core na systemie GV650/16 - na hali jest zamontowany właśnie AP tp-link natomiast w biurze zbiera to AP Edimax podpięty do Routera Linksys na DSL-u. Zero awarii z zasięgiem żadnych problemów o każdej porze roku, dnia i nocy.
    Pewnie zaraz polecą wszelkie kpiny i różne oskarżenia w moją stronę - jak można budować sieć w oparciu o taką tandetę. Wyobraźcie sobie, że można w dodatku był to sprzęt, który klient posiadał - było to dość ryzykowne zagranie ale okazuje się, że tani sprzęt nierzadko również się sprawdza, ale tak jak mówię do rozwiązań IP bym go nie polecił.
    Osobiście wybrałbym do tego celu Linksysa i wszelkie rozwiązania Cisco.
    Wracając do samej skuteczności połączenia WiFi, jeżeli zastosujesz mocną antenę dookulną albo nawet kierunkową przy każdej kamerze to na prawdę nie widzę tutaj problemu z zasięgiem. Co do wydajności minimum 811n - 300mbps wtedy by to miało sens.
    scandaliks
    Level 25  
    sliderps wrote:
    Pewnie zaraz polecą wszelkie kpiny i różne oskarżenia w moją stronę

Nie no 120m to wyzwanie :) Faktycznie na taką odległość można .
    W sumie za takie pieniądze można tylko home made niestety ;(
    Janeek
    Level 11  
    Nie mówiłem o Wi-Fi na TP-LINKU ale o Homelink na TP-LINK TL-PA211 na którym poprzez sieć energetyczną bezproblemowo działają kamery IP które założyłem i te urządzenia muszą pracować na jednej fazie żeby było połączenie internetowe.
    Nie wiem dlaczego wszystkim TP-LINK kojarzy się z tanimi Access Pointami WI-FI przecież mają również inne urządzenia i nie zawsze najtańsze.
    sliderps
    Level 15  
    Janeek wrote:
    Przy WI-FI musisz mieć dobry zasięg. U mnie przy połowie zasięgu zaczęły się problemy.

Z tym zasięgiem nawiązywałem do tej części twojej wypowiedzi. Po prostu uważam, że jest to również jedna z opcji i można. Ale jeżeli chodzi o stabilność połączenia - drut to drut - czy to będzie 5e czy homeplug zawsze to stabilniej.

Janeek wrote:
    Nie wiem dlaczego wszystkim TP-LINK kojarzy się z tanimi Access Pointami WI-FI przecież mają również inne urządzenia i nie zawsze najtańsze.

Dlatego, że rynek został zalany przez te najtańsze AP i routery DSL / ADSL Tp-linka, są to chyba najpopularniejsze urządzenia sieciowe kupowane masowo do zastosowań domowych i nie tylko co nie oznacza, że to chłam. Wszystko zależy od zastosowania. Dla Neostrady 2mbps w małym domku gdzie są 2 komputery korzystające raz dziennie z poczty na onecie to wystarcza :)
    scandaliks
    Level 25  
    sliderps wrote:
    Ale jeżeli chodzi o stabilność połączenia - drut to drut - czy to będzie 5e czy homeplug zawsze to stabilniej.

Spora racja,ale robiąc fabryki itp,okablowanie robi czasami takie cyry ,że masakra,zbiera zakłuca itp.Loco M5 przepuszczaliśmy point to point 8 kamer i bez ścięcia :)