Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas nike 24 iono maior - Nie grzeje wody użytkowej

27 Paź 2012 15:06 3288 4
  • Poziom 13  
    Witam,

Mam piec immergas nike 24 iono maior 2 funkcyjny. Używana jest tylko 1 funkcja: grzanie wody w kranie i prysznicu. C.O. jest od dawna nie używane. Problem polega na tym że gdy chcę ciepłą wodę, piec się załącza i słychać że grzeje ale ciepłej wody brak. Czasami się zdarza że jest ta ciepła woda, ale tylko przez chwilę i potem znowu jest chłodna. Ciśnienie w piecu jest w normie, wszystko w środku ładnie poczyszczone(nie ma kurzów i wszystkie dysze pracują - płomień ma odpowiedni kolor). Co może być przyczyną tego?

Z góry dziękuje za odpowiedź
  • Poziom 20  
    Wygląda na problem z zaworem trójdrogowym, można włożyć zestaw naprawczy, koszt ok 150 zł.
  • Poziom 13  
    A gdzie taki zestaw naprawczy można kupić i co wchodzi w jego skład?
  • Poziom 20  
    Zaprosić serwisanta, albo kupić u niego lub w firmie Immergas.
  • Poziom 13  
    pawel_i napisał:
    Wygląda na problem z zaworem trójdrogowym, można włożyć zestaw naprawczy, koszt ok 150 zł.

Tak teraz myślę że nie może to być winą zaworu bo ten zawór steruje wodą pomiędzy kranem a kaloryferami... a tak jak napisałem nie używam grzania kaloryferów tym piecem. A gdyby ten zawór szwankował to to całe granie by szło na kaloryfery a one są zimne... nawet rury odchodzące do nich są zimne.