Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEAT toledo 1.9 2001r - Po strzale z pilota świeci się kierunek

27 Paź 2012 16:46 1698 8
  • Poziom 2  
    Witam koledzy jestem nowym posiadaczem seata toledo 1.9 110ps 2001r mam mały problem ponieważ nie wiem o co chodzi nieraz jak zamykam samochód z pilota świeci mi się lawa część samochodu, (kierunkowskazy) po czym muszę się trochę pomordować i próbować go zamykać i otwierać aż w końcu załapie i się wyłączą nie wiem czemu tak się dzieje, chłopaki czekam na pomoc
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Prawdopodobnie masz tam domontowany jakiś alarm, któremu kończy się przekaźnik kierunkowskazów. Sprawdź to.
  • Poziom 2  
    ale powiedz mi gdzie to sprawdzić w jaki sposób :)
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Najpierw musisz sprawdzić czy masz tam ten alarm czy nie. Potem musisz znaleźć centralkę alarmu i odpiąć sygnalizację kierunkowskazami. Jeżeli usterka ustąpi - wiesz co zepsute.
  • Poziom 2  
    słuchaj ja alarmu w nim nie mam żadnego chyba że może był kiedyś ale go wymontowali, dziwne to jest że jak strzele go z pilota to wiesz mrygną wszystkie kierunki a nieraz strzele i lewa strona zostaje
  • Poziom 42  
    Słuchaj Kolego "poczontkujący" , może nie masz alarmu ale masz sterownik centralnego zamka - przecież "strzelasz" z pilota i zamki się otwierają lub zamykają !
  • Poziom 2  
    ok będę szukał tego sterownika muszę popytać gdzie się to dokładnie znajduje bo obecnie to jestem zielony w którym miejscu to jest mam go tydzień czasu jeszcze się nie oswoiłem :)
  • Poziom 9  
    Witam. Z tego co pamiętam to w passacie jest taka opcja że jeśli zostawisz załączone np. prawe kierunkowskazy i zgasisz samochód i zamkniesz z pilota to te kierunkowskazy nie gasną. To jakby opcja dodatkowych pozycyjnych aby nie czerpało energii z akumulatora na wszystkie podświetlenia itd. tylko na prawe kierunkowskazy. Jest to bardzo przydatne np. podczas zostawiania samochodu na noc na poboczu gdyż auto jest bardziej widoczne. Możliwe, że u ciebie również jest taka opcja i masz ponadginane jakieś styki w pajączku za kierownicą. Radziłbym rozkręcić to i spojrzeć tam, może to wlaśnie przez to tak się dzieje.
  • Poziom 37  
    Solberg74 napisał:
    Witam. Z tego co pamiętam to w passacie jest taka opcja że jeśli zostawisz załączone np. prawe kierunkowskazy i zgasisz samochód i zamkniesz z pilota to te kierunkowskazy nie gasną. To jakby opcja dodatkowych pozycyjnych aby nie czerpało energii z akumulatora na wszystkie podświetlenia itd. tylko na prawe kierunkowskazy. Jest to bardzo przydatne np. podczas zostawiania samochodu na noc na poboczu gdyż auto jest bardziej widoczne. Możliwe, że u ciebie również jest taka opcja i masz ponadginane jakieś styki w pajączku za kierownicą. Radziłbym rozkręcić to i spojrzeć tam, może to wlaśnie przez to tak się dzieje.

Czy aby Kolega nie myli kierunkowskazów z postojowymi (pozycyjne ale tylko wybrana strona)? To mają wszystkie wozy grupy VW, czy mają sterownik centralnego, czy nie. Działa po przełączeniu "manetki" w wybraną stronę i wyjęciu kluczyków.