Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie DVD-dekoder-TV LCD (brak dźwięku w głośnikach zewnętrznych)

27 Paź 2012 17:53 4773 4
 • Poziom 12  
  Mam kłopot z połączeniem następujących urządzeń:

  - nagrywarka DVD Panasonic DMR EH50
  - dekoder HD 3G PRV kablowej cyfrówki tv TOYA
  - TV LCD Samsung UE 32D5500
  - zewnętrzny zestaw głośników 2.0 Modecom (mają tylko wejście CHINCH L, R oraz dodatkowe wejście LINE IN -mały jack)

  Dekoder, telewizor i głośniki zewnętrzne 2.0 współdziałają ok. Głośniki podłączyłem bezpośrednio do dekodera, zaś w tv wyłączyłem w opcjach wbudowane głośniki. W ten sposób mogę wyłączyć telewizor gdy słucham np. radia bezpośrednio z dekodera.

  Problem mam natomiast z podpięciem nagrywarki DVD, tak by odtwarzać coś z płyty DVD lub HDD i słuchać dźwięku na tych zewnętrznych głośnikach. Już nie chodzi mi nawet o nagrywanie na niej, tylko o samo odtwarzanie.

  W obecnym połączeniu (które załączam w obrazku) nie da się ani oglądać, ani słuchać nic z DVD. Udało mi się to tylko gdy podłączyłem DVD z wyjścia: SCART AV2 (dekoder / EXT) do wejścia telewizora: EXT RGB (poprzez przejściówkę ze SCART, która była w komplecie z TV). Problem w tym, że podczas odtwarzania nie było słychać dźwięku z DVD w głośnikach zewnętrznych 2.0 lecz tylko dźwięk z kablówki. Jedynie gdy włączyłem wbudowane w TV głośniki to było w nich tylko słychać ok.

  Proszę o poradę, podpowiedzcie jak to wszystko połączyć, co robię źle, może coś trzeba jeszcze w ustawieniach zrobić? Chciałbym aby dźwięk ze wszystkich źródeł był słyszany w zewnętrznych głośnikach 2.0.


  Poniżej załączam rysunek z obecnym połączeniem urządzeń:

  Połączenie DVD-dekoder-TV LCD (brak dźwięku w głośnikach zewnętrznych)
 • Poziom 40  
  Nagrywarkę podłączyłeś tak że nic dziwnego że nie da się z niej oglądać a jedynie nagrywać z dekodera. Podłącz nagrywarkę przez wyjście Component (3xRCA dla video) bezpośrednio pod TV. Dodatkowo jeszcze audio out z nagrywarki do Tv (2xRCA). Nie da się niestety tak podłączyć głośników żeby był na nich dźwięk z DVD, chyba że głośniki mają jeszcze jedno wejście.
 • Poziom 12  
  Kurcze to znów uzyskam ten sam efekt co przez połączenie z wyjścia: SCART AV2 (dekoder / EXT) do wejścia telewizora: EXT RGB (poprzez przejściówkę) i znów tylko dźwięk z głośników telewizora. Tak jak piszesz to będzie lepsza jakość, coś to zmieni?

  Tak, głośniki mają jeszcze dodatkowe wejście LINE IN (mały jack) na pokrętle sterującym> Można by tam pokombinować, ale to dodatkowy kabel dojdzie i nie wiadomo jaka jakość dźwięku będzie.
 • Pomocny post
  Poziom 40  
  Pewien jesteś że na pokrętle sterującym jest wejście? Może to jednak wyjście słuchawkowe. Podaj markę i model głośników.
  Głośniki masz pewnie jakieś komputerowe to się nie dziw że możliwości ograniczone. Przy tym sprzęcie jaki posiadasz nie da się inaczej.
 • Poziom 12  
  Zgadza się, głośniki są komputerowe (SHF56), wiadomo nie jest to żadne Hi-Fi, ale i tak lepiej grają niż te wbudowane w TV.

  Twoja propozycja połączenia okablowania zadziałała. Dałem Video Component z DVD do TV, a z kolei Audio z DVD bezpośrednio w Line In na pokrętle głośników. Scart idzie z dekodera do AV2 w nagrywarce i mogę teraz nagrywać to co w danym czasie oglądam z dekodera na DVD, co prawda w jakości analogowej, ale zawsze lepiej to niż nic. Dzięki i masz ode mnie +pkt.

  Jedyne utrudnienie to konieczność ręcznej instalacji wtyczki w line in za każdym razem gdy chcę skorzystać z DVD. Było by wygodniej gdyby pilotem można było źródło przełączać, ale jest jak jest, sprzęt nie jest żaden wypasiony.