Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 45"+ na wieczorne seanse ~2.5k

MaciekSosn 27 Oct 2012 18:45 2160 11
    MaciekSosn
    Level 9  
    Witam,
    często korzystam z tego forum, gdy potrzebuję rozwiązań moich elektronicznych problemów, potrzeba kupna telewizora w końcu zmusiła mnie do rejestracji :)

Chcę kupić duży telewizor na wieczorne seanse. Pracujemy z żoną do późna, chciałbym mieć komfort rozłożenia się na kanapie i obejrzenia czegoś w HD na dużym ekranie - oglądanie filmów na laptopie już nas irytuje. Poza wieczornymi filmami czasami podpinałbym pod niego PS3.

Nie potrzebuję 3D, Wi-Fi, skype czy telegazety - chcę prosty, duży telewizor, na którym puszczę wieczorem z USB film w HD i pogram na konsoli. Dobrze żeby jakość transmisji z kablówki nie była tragikomiczna.

Zrobiłem rozeznanie moje_potrzeby/cena/jakość i prawdopodobnie wybrałbym LG 50PV350 - gdyby nie to, że nie ma go nigdzie w sprzedaży.

W związku z tym prośba o pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nie świeci (grube zasłony w razie potrzeby wyciemniają pokój; oglądanie głównie w nocy)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? full HD, HDMI, filmy w HD z USB, fajnie jakby miał małego jacka na słuchawki (nie koniecznie, pewnie dokupię zestaw głośników, więc ewentualnie wystarczy dowolne wyjście audio)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Jak już będzie tv to pewnie założę kablówkę + HDMI z PS3
    10 .Jakie urządzenia? PS3, czasami laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? różne filmy, bez sportu + gry
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, pewnie jedna nocka w tygodniu 2-3 godzinki.
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 45"+
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? cena ;)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Co myślicie o Philips 47PFL4606 ? Nie jestem pewny czy da radę z HD po USB.

Pozdrawiam i liczę na odzew!
    Maciek
    MaciekSosn
    Level 9  
    Dzięki! Może faktycznie warto zainwestować w możliwość wpięcia do Internetu, w końcu to zakup na kilka lat i pojawią się ciekawe usługi.

Pozdrawiam,
    Maciek
    User removed account
    Level 1  
    MaciekSosn
    Level 9  
    Do Twojej propozycji się odniosłem :)
    Pozdrawiam
    MaciekSosn
    Level 9  
    Metodą małych kroczków ("można wziąć ten, albo dołożyć 200zł i wziąć z dodatkową funkcją") zrobiwszy spacer po sklepach, zaproponowano mi Toshibę 46tl933. W porównaniu z PFL5007 200zł droższy i ma 3d. Obraz wygląda całkiem przyjemnie.

Toshiba ma 2 podobne modele w jednej cenie tl933 i tl838 - czy różnią się czymś istotnym i jeśli tak, to który dla mnie? Z drugiej strony, jeśli philips to jest model 46PFL5507 też w podobnych granicach cenowych i ma wifi, więc nie ma potrzeby ciągnąć do niego kabla.

Jakieś sugestie?

Zacząłem z poziomu 2500zł, a pomału sięgam do 3300, więc jeśli różnica w jakości wymienionych tv nie jest duża, to niech decydującym kryterium będzie cena.
    User removed account
    Level 1  
    MaciekSosn
    Level 9  
    Zgodnie z FAQ PFL5507 odczytuje tylko napisy .srt przy kodowaniu ISO 8859-1 (nie zawiera polskich liter :( )

Czy wiadomo coś o aktualizacji oprogramowania, która miałaby to zmienić? Odczyt napisów jest dość istotną opcją.

EDIT: Niestety...
    User removed account
    Level 1  
    jacekRCA
    Level 25  
    Za to LG 50PA6500 można kupić. Ma bardzo dobre opinie, widziałem, że ktoś na biel narzekał, prawdopodobnie to jakaś nadwrażliwa osoba. Do nocnego oglądania filmów i grania na ps3 to będzie bardzo dobra plazma.
    User removed account
    Level 1  
    MaciekSosn
    Level 9  
    Witam po dłuższej przerwie.

Zdecydowałem się na LG 50PA5500, mija już ósmy miesiąc jak wisi na ścianie i czas na krótki review.

Moje oczekiwania spełnił w stopniu 9/10.

Po wykręceniu ustawień obraz bardzo przyjemny. Presety fabryczne słabe, ale może co kto lubi. Pokręciłem trybem "Kino" i gra elegancko. Wykręciłem też "Eksperta", ale nie można użyć go podczas oglądania filmów z USB.
    Nie zauważyłem smużenia podczas grania na PS3.
    TV nie gra całymi dniami (ok. 2h/dzień), więc rachunki za prąd nie skoczyły.

Ważniejsze w opisie jest jednak to co jest nie halo, więc wady:

- Prześwity: w trakcie ładowania gier/etapów, na ekranie zamiast czarnej planszy zostają poprzednie kształty. Szczególnie uciążliwe, gdy gra prosi o dostrojenie jasności na zasadzie "zmniejszaj jasność dopóki symbol stanie się ledwo widoczny" - symbol odciska się na ekranie i widać go cały czas.

- Odczyt z USB: TV całkiem sprawnie radzi sobie z mkv w full HD, czyta napisy srt, można je powiększać, można je trochę przesuwać (nie można zmieniać ich położenia), duży +.
    Nie czyta DTS (ale to raczej standard), filmy trzeba konwertować do AC3. Czasami zdarza mu się "zawahać" i rozjechać z głosem w stosunku do obrazu - wtedy trzeba film przewinąć i jest OK, ale jednak trochę irytuje. Nie jest to raczej problem z dyskiem, bo ten sam dysk podłączany przez BluRay nie "przeskakuje".

- Brak wyjścia na słuchawki.

- Matryca może robić za lustro, lampka nocna w jej zasięgu to zły pomysł. Dla lubiących trochę światła "spoza" TV, polecam zamontować za nim taśmę LEDową.

Ponieważ TV jest już częścią kina domowego, a oglądam go w egipskich ciemnościach, odczuwam już tylko problem z prześwitami. Funkcje Smart TV (VoD) zapewniają mi BluRay + PS3.

Podsumowując, za niską cenę (~2200) porządny, duży telewizor.
    Dałbym mu nawet 9.5, ale nie miałem porównania z innymi modelami w tej klasie, więc asekuracyjne 9.

Widzę, że ten model już znika z ofert sklepów, ale w ramach potrzeb i warunków opisanych w pierwszym moim poście spisuje się super i polecam. Na priv mogę napisać więcej informacji.

Pozdrawiam,
    Maciek