Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szkolenia z instalacji systemów alarmowych SATEL

sliderps 27 Oct 2012 19:20 9618 13
Optex
 • #1
  sliderps
  Level 15  
  witam,
  Czy ktoś się orientuje gdzie w Krakowie lub okolicach można odbyć szkolenie praktyczne i teoretyczne w zakresie instalacji systemów alarmowych SATEL?
 • Optex
 • Optex
 • #5
  sliderps
  Level 15  
  0dziadek wrote:
  http://www.e-alarmy.pl/szkolenia.html
  32-340 Wolbrom z karkowa to kawałek.


  Takim szkoleniem z CA był bym najbardziej zainteresowany. Czy jako osoba która nigdy nie montowała alarmów po odbyciu takiego kursu będę w stanie zaprojektować, zamontować i skonfigurować do pracy prosty system Satela?
  Czy możesz mi przekazać jakieś opinie na temat tych szkoleń bo 150 zł to nie pieniądze, taka kwota nawet powiedziałbym trochę odstrasza w porównaniu do szkolenia w samym Satelu, które kosztuje około 1000zł również 1 dzień. Czy po takim szkoleniu otrzymam jakiś certyfikat?
 • #6
  0dziadek
  Level 13  
  Szkolenia w formie warsztatów ja osobiście byłem 2x i jestem zadowolony co do certyfikatów to nie pamiętam czy coś dają. Nie wiem czy po takim szkoleniu będziesz sam w stanie wszystko zrobić. Na pewno dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na początek.
 • #7
  SMDmaniak
  Level 23  
  "Czy możesz mi przekazać jakieś opinie na temat tych szkoleń bo 150 zł to nie pieniądze, taka kwota nawet powiedziałbym trochę odstrasza w porównaniu do szkolenia w samym Satelu, które kosztuje około 1000zł również 1 dzień"


  U Salela to sa 5 dni za 922zl i mozliwosc analizy tych najtrudniejszych zagadnien. Budowa systemu bez problemu. Pokazuja tez linie produkcyjna i montownie.  Firma SATEL sp. z o.o. pragnie zaprosić chętnych instalatorów oraz osoby przygotowujące się do podjęcia zawodu instalatora systemów alarmowych na pięciodniowe płatne warsztaty szkoleniowe „INTEGRA”.

  Celem warsztatów będzie praktyczne przygotowanie uczestników do instalowania systemów alarmowych bazujących na produktach SATEL.

  Warsztaty odbywać się będą w max. 12 osobowych grupach i będą prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów firmy SATEL. Warsztaty będą się kończyć egzaminem i wydaniem świadectwa potwierdzającego fakt odbycia szkolenia i złożenia egzaminu.
  W zakres programowy warsztatów wchodzą:

  Omówienie cech i zasad działania systemów alarmowych.
  Zasady projektowania systemów alarmowych.
  Zapoznanie teoretyczne z centralami z serii Integra.
  Zajęcia praktyczne związane z centralami Integra.
  Zapoznanie teoretyczne z urządzeniami współpracującymi z Integrą.
  Zajęcia praktyczne związane z modułami współpracującymi z Integra.
  Moduły przewodowe rozszerzające wejścia i wyjścia.
  Moduły bezprzewodowe.
  Wizualizacja stanów systemu alarmowego
  Ćwiczenia praktyczne z programowania central,
  Zapoznanie się z możliwościami komunikacyjnymi Integry ( linia telefoniczna , gsm, sieć TCP/IP),
  Zajęcia praktyczne związane z możliwościami komunikacyjnymi,
  Teoretyczne i praktyczne zajęcia z zakresu powiadamiania i monitorowania,
  Projektowanie systemu alarmowego,
  Praktyczne wykonanie zaprojektowanego systemu,
  Zagadnienia marketingowo-handlowe w zakresie obsługi klienta
 • #8
  suworow
  Admin of Property security
  sliderps wrote:
  Czy możesz mi przekazać jakieś opinie na temat tych szkoleń bo 150 zł to nie pieniądze, taka kwota nawet powiedziałbym trochę odstrasza w porównaniu do szkolenia w samym Satelu, które kosztuje około 1000zł również 1 dzień. Czy po takim szkoleniu otrzymam jakiś certyfikat?

  Zdecydowanie tak, tak samo jak po jednodniowym szkoleniu SEP zostaniesz elektrykiem.
  Nie twierdzę że instalowanie systemów alarmowych to jakaś niesamowicie trudna sztuka, ale w jeden dzień to można się nauczyć macać kury, a nie zawodu.
  0dziadek wrote:
  Szkolenia w formie warsztatów ja osobiście byłem 2x i jestem zadowolony


  No chłopie wystarczy przeczytać Twoje porady odnośnie rozmieszczenia czujników które "maja patrzeć w miejsce ewentualnego zagrożenia " ( luźny cytat z pamięci) aby przekonać sie czego na takich jednodniowych szkoleniach można się nauczyć.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2407664.html

  Szkolenie jednodniowe jest dla instalatorów. Taki wieczorek zapoznawczy z konkretnym sprzętem , nowościami, dobra okazja na rozwianie ewentualnych wątpliwości i zadanie pytań. Szkolenie kilkudniowe jest już bardziej nastawione na naukę od podstaw ale i tu dobrze wejść z pewnym chociaż minimalnym doświadczeniem..... Ja tego inaczej nie widzę jak praktyki- szkolenie- praktyki- samodzielne instalacje.
 • #9
  sliderps
  Level 15  
  Na dniach będę atakował zatem reprezentanta ds. szkoleń w Satelu w celu ustalenia dostępnego terminu. Z tego co widzę na stronie prowadzą tylko z Versy i Integry, a co z CA?
  Zastanawiam się również na ile programowanie centralki i samo podłączenie we/wy różni się u różnych producentów np. czy po odbyciu szkolenia z SATELA i opanowaniu podstawowej wiedzy będę w stanie samodzielnie ruszyć z tematem choćby w Jablotronie. Na ile to się może różnić? W prawdzie znam firmę w której brałem towar gdzie szkolenia z Jablo oferują za free zatem no problem, pytam z czystej ciekawości.
 • #10
  sosarek

  Level 43  
  Proponuję zatrudnić się lub dogadać się z jakimś instalatorem i udanie się z nim w teren(i to wielokrotnie)na różnego typu montaże i usterki,gdyż jest to najlepsza droga do zdobycia niezbędnego doświadczenia i wykształcenie w sobie "logicznego myślenia",sam tak zaczynałem ponad 11lat temu,pewnie jak większość kolegów instalatorów.Składanie gotowych kitów na szkoleniach totalnie mija się z celem.
 • #11
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  sosarek wrote:
  Proponuję zatrudnić się lub dogadać się z jakimś instalatorem i udanie się z nim w teren(i to wielokrotnie)na różnego typu montaże i usterki,gdyż jest to najlepsza droga do zdobycia niezbędnego doświadczenia i wykształcenie w sobie "logicznego myślenia",sam tak zaczynałem ponad 11lat temu,pewnie jak większość kolegów instalatorów.Składanie gotowych kitów na szkoleniach totalnie mija się z celem.


  Niestety kolego sosarek nie mogę się z Tobą zgodzić. Może kilkanaście lat temu to był jedyny sposób na to, aby zdobyć ten fach, ale obecnie mnóstwo jest firm na rynku, które zajmują się instalacjami systemów zabezpieczeń, tylko spora część z tych firm montuje systemu "po omacku", bez większej wiedzy na temat tego co właściwie robią. Dogadanie się z "jakimś" instalatorem i zabranie się na kilka montaży może skutkować tym, że zamiast wyrabiać sobie umiejętność szybkiego, trafnego myślenia i poszerzania znajomości systemów alarmowych, taki człowiek zupełnie niechcący przejmie nawyki swojego "nauczyciela instalatora", który od wielu lat jest zapatrzony na jeden lub dwa modele central. A raczej nie o to nam chodzi, żeby zamykać się na nowe rozwiązania.

  Prawdopodobnie na montażu dowiesz się, że wyjścia niskoprądowe w centralach alarmowych Satel służą do podłączenia np. przekaźników albo uniwersalnych modułów GSM itp., ale już mało prawdopodobne jest, że dowiesz się rzeczy takich jak:

  - dlaczego równolegle do przekaźnika dołącza się diodę prostowniczą (i dlaczego zawsze w kierunku zaporowym)
  - dlaczego na wyjściach niskoprądowych nie pojawia się "+" zasilania (pojęcie otwarty kolektor O.C)
  - jaką rolę mają rezystory w czujce w konfiguracji 2EOL/NC.. prawdopodobnie instalator powie Ci tylko "wsadź tutaj i tutaj rezystor", ale skąd to się bierze i jaką to ma funkcję to już się raczej nie dowiesz

  Nie twierdzę, że każdy instalator ma małą wiedzę w tym zakresie, ale nie oszukujmy się, dobrze wiemy, że jest dużo osób, które montują systemy z pamięci nie mając przy tym fachowej wiedzy.

  Na takich szkoleniach stacjonarnych uczestnicy uczą się przede wszystkim dobrego stylu projektowania systemów alarmowych, poznaje się kierunki rozwoju tej branży i co bardzo ważne, praktycznie poznaje się systemy alarmowe od środka. Oczywiste jest, że dopiero samodzielne zamontowanie kilku systemów pozwoli załapać bakcyla, ale bardzo ważne przy tym jest, aby w początkowej fazie tej przygody zostać odpowiednio ukierunkowanym (czyt. aby nie powielać błędów osób, które z całym przekonaniem wpajają nam swoje czasem niewłaściwe wnioski).

  Jeśli znajdziesz dobrego nauczyciela, który zabierze Cię w teren i zdradzi Ci sekrety związane z alarmami, to tylko pogratulować. Jeśli zaś dostaniesz do ręki wiertarkę i będziesz przykręcał czujki do ściany, to szybko staniesz się.. fachowcem od obsługi wiertarki (btw. co również jest istotne ;)).

  Napisałem to, bo najbardziej uderzyło mnie stwierdzenie, że "Składanie gotowych kitów na szkoleniach totalnie mija się z celem." - totalnie się z tym nie zgadzam. Jeśli miałbym użyć porównania, to powiedziałbym, że na takich szkoleniach uczestnik nie dostaje gotowej ryby, ale porządną, stabilną i wygodną wędkę..
 • #12
  suworow
  Admin of Property security
  Mati wrote:
  .pl/szkolenia.html
  Mati wrote:
  Po jednej nieszczęsnej wypowiedzi kolegi 0dziadek nie oceniaj szkoleń w E-SYSTEM bo:
  ta wypowiedź to seria pomyłek
  Mati wrote:
  - nie byłeś na nich i nie wiesz o czym tu się mówi i co robi!
  nieuprawnione załozenie.
  Mati wrote:
  - nie wiesz czy wypowiedź kolegi była przed czy po szkoleniu,

  naciągasz, wypowiedź pochodzi z przed kilku dni...
  Mati wrote:
  jako fachowiec wiesz zapewne, że rysowanie rozmieszczenia czujek na projektach (bez wizji lokalnej) samo w sobie jest błędne! .

  a co Twoim zdaniem powinienem jechać do gościa? Ciekawe co w takim razie z forami medycznymi itp. Pozamykać?
  Mati wrote:
  Więc w zasadzie do Twoich porad też można się doczepić (strefy podejścia, ewentualne przeszkody, itd.).

  Oczywiście że można, trzeba jeszcze wiedzieć jak i umieć zaproponować coś lepszego. Jakie ewentualne przeszkody, gdzie kolega je zobaczył na tych rysunkach?. Ćzyżby po szczególnej teorii otwartych lub niedomkniętych okien Odziadka przyszedł czas na szczególną teorię ewentualnych przeszkód Matiego?
  Mati wrote:
  Faktycznie jeden dzień to stanowczo za mało, aby zacząć profesjonalnie montować systemy alarmowe
  w 100% zgadzam się.Dokładnie o tym samym pisałem.
  Mati wrote:
  Jak widzisz zatem suworow, w E-SYSTEM masz 6 dni szkoleń aby opanować systemy alarmowe Satel, tylko podzielone tak, aby łatwiej było z nich skorzystać! Nie jeden dzień!
  A gdzie ja napisałem że szkolenia w waszej firmie trwają jeden dzień. O jednodniowych szkoleniach pisał Odziadek.


  darekb87 wrote:
  Prawdopodobnie na montażu dowiesz się, że wyjścia niskoprądowe w centralach alarmowych Satel służą do podłączenia np. przekaźników albo uniwersalnych modułów GSM itp., ale już mało prawdopodobne jest, że dowiesz się rzeczy takich jak:

  - dlaczego równolegle do przekaźnika dołącza się diodę prostowniczą (i dlaczego zawsze w kierunku zaporowym)
  - dlaczego na wyjściach niskoprądowych nie pojawia się "+" zasilania (pojęcie otwarty kolektor O.C)
  - jaką rolę mają rezystory w czujce w konfiguracji 2EOL/NC.. prawdopodobnie instalator powie Ci tylko "wsadź tutaj i tutaj rezystor", ale skąd to się bierze i jaką to ma funkcję to już się raczej nie dowiesz

  To co piszesz to czyste dywagacje nie poparte żadnymi dowodami. Zapewniam Cię że wiem te rzeczy i wiedzy tej nie wyniosłem ze szkoleń. Powiem więcej mamy tu dowód że można być na szkoleniach i takich rzeczy nie wiedzieć:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11430389&highlight=#11430389

  Pozdrawiam
 • #13
  Mati
  Level 12  
  No widzisz, i właśnie w ten sposób możemy rozmawiać w nieskończoność.
  Bez komentarza...
 • #14
  mirekq
  Level 17  
  Zapytaj w VOLCIE oddział Krakowski, coś mi się obiło o uszy że w przyszłym tygodniu coś będzie.