Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aspire 5740g - Upgrade procesora z I5 M430 2.27GHZ do...?

27 Paź 2012 20:07 1803 9
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie forumowiczów,
    nawymyślałem sobie, że istnieje możliwość upgradeu mojego procesora (laptop kupiony już dość dawno acer aspire 5740g ) i zastanawiam się czy w ogóle ma to jakikolwiek sens?
    Czy możecie polecić jakiś procesor który nie będzie kosztował tysiąca zlotych a odczuję wzrost wydajności? Z PC korzystam różnie, trochę aplikacji do grafiki, trochę filmów. Lapek radzi sobie świetnie ale nie jest to już to samo świetnie jakie było na początku jego użytkowania wszystkie programy które otwieram naraz dają się już we znaki.
    Znalazlem takie procki na przykład ale te są już zdecydowanie za drogie.
    http://www.ebay.pl/sch/i.html?_nkw=intel+core+i7+640m

Może coś tanszego na czym odczuję jakiś skok wydajności?? Dziekuję za pomoc.
  • Pomocny dla użytkowników
    A skąd przeświadczenie, że spadek wydajności jest spowodowany brakiem mocy obliczeniowej procesora? Czy menedżer zadań w zakładce wydajność pokazuje bardzo wysokie obciążanie procesora podczas pracy na laptopie?
  • Poziom 9  
    Zbadałem to o czym piszesz (korzystając po prostu z widgeta w windows 7 ) zdaję sobie sprawę, że może to być niedokładny pomiar ale daje obraz całosci.
    Zaobserwowałem,że procesor wcale nie "dławi się" nawet gdy odpale "wszystko" jak zwykle. W skrajnych przypadkach pracuje na 70% mocy.
    diabeł tkwi w RAMie, który nawet w tej chwili jest używany na poziomie 80% gdzie uruchomiona jest przeglądarka i dwie małe aplikacje:D

Nie mam pojecia dlaczego fabryka wsadziła w mojego laptopa 2x2GB kość ramu zamiast wsadzić 1x4GB i zostawić drugi slot wolny...
    No ale jeśli Twoim zdaniem faktycznie na logikę problem może stanowić ram to ochoczo zabieram się do kupowania takowego :)
    I tu moje pytanie, jakie kości polecacie ?
    Nie tak szybko! Masz 4GB RAMu, a to nie jest mało. Na obrazku jest stan aktualny mojego laptopa, który ma niby 137 MB wolnej pamięci, a mam otwarte 4 aplikacje (Outlook, Excel, Chrome, Lotus).
    Nie sugeruj się ilością wolnej pamięci, bo nowoczesne systemy operacyjne inaczej nią zarządzają. Zobacz ile masz pamięci "dostępnej". Jakich dokładnie aplikacji używasz najczęściej?
    Jedyny komponent w tym laptopie, który nadawał by się do wymiany to dysk, który jest dość wolny.
  • Poziom 9  
    Najczęściej używam. Office, (odpalonych zawsze kilka dokumentów), Program do edycji grafiki, chrome który działa w zasadzie ciągle z "milionem" otwartych zakładek, thunderbird, i kilka autorskich aplikacji włączanych w razie potrzeby, aqq, dysk google. W tej chwili pamięci dostępnej mam 1620 MB, wolnej pamieci: 625MB.

• Poziom 9  
    Do czyszczenia defragmentacji itp korzystam z tuneup utilities robie to pewnie +- raz w miesiacu.

Poniżej dodam jeszcze screena z odpalonym programem do grafiki niestety musze miec uruchomionego dosc czesto :D

• Poziom 9  
    Super dzięki! Jaki dysk z tych "normalnych" proponujesz?
    500GB lub 1TB może nawet? Dziękuję za pomoc!
    Nie jestem pewny czy wymiana na inny "normalny" przyniesie zauważalną poprawę.
    Chyba rozsądnym kompromisem będzie hybryda, czyli klasyczny szybki dysk połączony z miniaturowym SSD: Seagate Momentus XT 500GB (ST95005620AS)
    Jeśli jednak wolisz "normalny" dysk, to WD Scorpio Black 500 GB powinien być OK.