Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie mixera do laptopa.

Fuman 27 Paź 2012 21:59 2034 4
  • #1 27 Paź 2012 21:59
    Fuman
    Poziom 6  

Witam, mam pewien problem, a mianowicie.

Posiadam mixer audio Skytec TXM - 7744

Interfejs: Behringer UCA 222

Laptop Samsung RF 511.
    Karta dzwiekowa REALTEK HD AUDIO
    Windows 7
    Menu nagrywania

A moje pytanie brzmi nastepujaco. Jak podłączyc mixer do owego laptopa aby móc nagrywac dzwiek wychodzacy z programu (traktor studio). Dodam, że posiadam w laptopie dwa wejścia - mikrofonowe i słuchawkowe.
    Próbowałem już podłączac REC / Booth / AMd (mixer) - wejscie mic, ale jakosc byla katastrofalna.

Schemat w jakim mam podlaczony mixer

Link

Prosze o pomoc i pozdrawiam.

0 4
  • #2 27 Paź 2012 23:16
    anmedia
    Poziom 39  

Fuman napisał:
    A moje pytanie brzmi nastepujaco. Jak podłączyc mixer do owego laptopa aby móc nagrywac dzwiek wychodzacy z programu (traktor studio). Dodam, że posiadam w laptopie dwa wejścia - mikrofonowe i słuchawkowe.
    Próbowałem już podłączac REC / Booth / AMd (mixer) - wejscie mic, ale jakosc byla katastrofalna.

Niestety ale karty w laptopach nie sa najlepsze. Podlaczenie jest jak najbardziej poprawne z tym co na filmie na YT. probelm tkwi w konfiguracji programowej. Z miksera dzwiek idzie do Interfejsu: Behringer UCA 222 iz niego za pomoca USB do laptopa. OK to jest nagrywanie. Jesli mozesz sciagnij sobie Sony Sound Forge Pro i w ustawieniach wybierz z ktorej karty bedziesz nagrywac w tym przypadku ustawiasz karte interfejsu. Do wysylania dzwieku z Sony Sound Forge mozesz ustawic juz swoja karte Realtek HD i wysylasz dzwiek na wyjscie sluchawkowe. Jednym programem rozwiazujes problem nagrywania i odtwarzania. Sony Sound Forge to jako przyklad bo znam program, ty musisz konfigurowac program/my. Moze sie zdazyc tak, ze bedziesz musial uzywac dwoch niezaleznych programow. Traktor do miksowania i wysylania dzwieku, a inny np darmowy Audacity, ktory bedzie nagrywac z interfejsu.
    Jakosc dzwieku generalnie zalezy od jakosci kowertera cyfrowo-analogowego laptopa a to niestety pozostawia wiele do zyczenia.

0
  • #3 27 Paź 2012 23:23
    Fuman
    Poziom 6  

Tutaj może nie chodzi o nagrywanie tego dzwieku, a o nadawanie go w stacji radiowej.

0
  • #4 27 Paź 2012 23:33
    anmedia
    Poziom 39  

Fuman napisał:
    a o nadawanie go w stacji radiowej.

Prawda ze to drobny szczegol. W jakim radiu? "Tradycyjnym" czy internetowym. Bo to tez roznica jak nalezy przygotowac dzwiek. A wprzypadku interentowego dochodza jeszcze problemy ze streamingiem i kompresja.

0
  • #5 28 Paź 2012 00:08
    Fuman
    Poziom 6  

Radio internetowe. Winamp + shoutcast

Dodano po 33 [minuty]:

Teraz już nawet nwm jak zrobic, aby wlaczylo sie nagrywanie jako mikrofon

0