Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych - FAT - Błędy plików

27 Paź 2012 22:20 1392 5
 • Poziom 8  
  Witam,
  skasowałem na dysku dane (zdjęcia) i nadpisałem te obszary. Po jakim czasie zdjęcia znowu stały sie potrzebne. Z dysku nie ma szans na odzyskanie, ale mogą być jeszcze na karcie pamięci SD aparatu. Zrobiłem skan karty programem DMDE, znalałem pliki, odzyskałem. Niesety większość zdjęć (ok 300 na 300) nie może zostać wyświetlona (otwierałem 3 przeglądarkami jpg) - komunikat: plik uszkodzony/zły format/itp.
  Pliki mają wielkość 2,5-3,5 MB (standardowa wielkość z jaką ten aparat robi zdjęcia przy tych samych ustawieniach) wiec jakieś dane pliki zawierają.
  Proszę o pomoc:
  - czy można "uzdrowić" te zdjęcia ?
  - czy użycie innego programu do odzysku może pomóc (ewentualnie jakiego)?
 • Poziom 12  
  Nie wiem czy odzyskasz te dane bo pliki jpg są plikami już skompresowanymi. też odzyskiwałem kiedyś pliki jpg to owszem odzyskał ale np połowa pliku dół składał się z samych kolorowych pikseli, góra jakieś 30% była dobra ale co z tego jak człowiekowi zależy na odzyskaniu całości. spróbuj innymi narzędziami ale trochę wątpię w efekty
  spróbuj tutaj
  http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Kategoria,Windows,86.html
  może to pomoże jest dobry ale 100% nie odzyskasz
  http://www.dobreprogramy.pl/Digital-Image-Recovery,Program,Windows,11446.html
 • Spec od pamięci masowych
 • Specjalista HDD Recovery
  Problem jest złożony i nie od tak prosty.
  Zastanówcie się nad fragmentacja pliku i brakiem np. MFT czyli zapisu struktury systemu plików.
  Przy odzyskiwaniu po RAW odnajduje się pierwszy fragment z pliku jeśli plik jest pofragmentowany to drugiego fragmentu się nie znajduje.
  Dlatego mamy doczynienia z takimi plikami . np. do połowy odczytanymi lub do połowy widocznymi. Struktura i sposób fragmentacji może być różny zależnie od sytuacji w jakiej został zapisany. Dlatego mamy czasem w połowie brak danych.
 • Poziom 8  
  ALEX626 - U mnie było tak, że albo zdjęcie było w 100% dobre, albo plik był całkowicie uszkodzony.
  Tak czy inaczej dziękuję za poradę - przetestowałem polecony Digital Image Recovery - odzyskał sporo, ale są lepsze programy

  linuks - Photorec okazał się najskuteczniejszym "odzyskiwaczem". Dziękuje bardzo

  pidar - Recuva - miejsce drugie po Photorec. Również bardzo dziękuję.

  migol21 - właśnie poruszyłeś chyba meritum problemu.


  Panowie - pomimo, że udało mi się odzyskać dość sporo poprawnych zdjęć, to nadal jest dużo dość świeżych plików, które nie udało się odzyskać poprawnie.
  Co ciekawe odzyskałem wiele plików z 2011, a brakuje mi wielu plików, które poszukuję, a są dość świeże na karcie - bo z maja 2012.
  "Boli" mnie, że poszukiwane pliki są widoczne w programach odzyskujących jako pliki usunięte, ale odzyskują się (błędnie) i nie mogę ich potem otworzyć.
  Jak pisałem wcześniej - po takim odzyskaniu tych złych plików nie otwiera żaden program i nie mogę podpatrzeć wizualnie, gdzie są w nich dziury.
  Wg wielkości pliku to teoretycznie powinno być w plikach nadal sporo danych. Czy może wiecie w czym może polegać problem tych plików, że nie chcą się otworzyć? Nie wiem czy programy odzyskujące przy odzyskiwaniu danych pakują do odzyskanych plików strukturę danych jak w oryginalnym pliku i taka sklejanka nie działa, czy tam też nadpisane sektory są pomijane i plik jest za pusty do wyświetlania.
  Nie znam struktury plików JPG, sposobu zapisu ich na kartach ani tego jak kodowane so poszczególne piksele obrazu, ale szukam sposobu, aby zmusić jakieś narzędzie, albo żeby poskładało mi jeszcze lepiej zdjęcia w całość, albo przynajmniej czegoś, co wyświetli mi plik tak jak jest, nawet jeżeli zobaczę tylko fragmenciki obrazu

  Pomoże/doradzić ktoś mi coś ?