Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzielenie dużego obrazu-mapy na 4 części.

27 Paź 2012 22:48 11730 5
  • Poziom 7  
    Nie mialem pojęcia gdzie to wstawić.
    No więc mam taka mapkę :

Dzielenie dużego obrazu-mapy na 4 części.
    I chcę ja podzielić na 4 równe części i wydrukować na 4 kartkach A4 i żeby ta mapa wygląda dość dobrze.
  • Poziom 15  
    Witam

No cóż, ja na to:
    dziękuje za informacje.

Rafikusa
  • Poziom 7  
    A czego niby więcej trzeba ? Chce tylko uzyskać informacje jak to podzielić. W paint za dużo jest roboty.
    W tym co oferuje mi drukarka nie mam możliwości podzielenia obrazu.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
    Otwierasz fotkę w windowsie za pomocą "podgląd obrazów i faksów systemu Windows". Klikasz na ikonkę drukarki wyświetla ci się kreator drukowania obrazów, klikasz dalej, potem wchodzisz na preferencje drukowania, następnie na zakładkę zaawansowane i tam musisz włączyć opcję drukowanie plakatu (wybierasz z ilu kartek A4 ma się składać klikasz ok i następnie dalej dalej dalej aż się zacznie drukowanie).
    * znalezione w internecie

A w nowych windowsach (7 i wyżej) może to wyglądać tak:
    Klikasz prawym na plik z obrazkiem, wybierasz "Drukuj". Włącza się kreator "Drukowanie obrazów". Klikasz "Opcje", następnie "właściwości drukarki". W zakładce "Konfiguracja" znajdujesz "tryb wykończenia" i z rozwijanej listy wybierasz "Drukowanie plakatu" i w opcjach wybierasz ile na ile stron ma być (max chyba 4x4).

Szybko, sprawnie, wymaga minimalnej wiedzy i żadnych programów do obróbki grafiki. Ewentualnie można też zasłaniać się brakiem dostatecznych informacji ("Poprostu zlales wszystkich !!!") i obrażać się bo cośtam. :) Matko, jak mi dzień zrobiłeś, anmedia. :)

EDIT:

Jak w opcjach drukarki nie da rady, to robi się tak:
    Ściągasz i instalujesz PDF Creator. Drukujesz obrazek, ale jako drukarkę wybierasz PDF Creator i rozmiar papieru wybierasz A2. Odpalasz plik pdf w Adobe Reader, klikasz drukowanie, w sekcji "Rozmiar i obsługa stron" wybierasz "plakat", a skalę fragmentu ustawiasz na 94%. Drukujesz już na fizycznej drukarce. Et voila.
  • Użytkownik usunął konto