Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEKO WMD 56120 - NIE KRĘCI - BLAD 419

mamcija 28 Paź 2012 06:56 2742 3
  • #1 28 Paź 2012 06:56
    mamcija
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z pralka (BEKO WMD 56120). Przestała kręcić. Programy można uruchomić ale po napełnieniu zbiornika w momencie kiedy powinna zacząć kręcić bębnem program się zatrzymuje (na zegarku czas przestaje być odmierzany). Po pewnym czasie się przełącza na program ewakuacji wody i na tym koniec.
    Sprawdziłem trybem serwisowym i tu także wszystkie czynności poza kręceniem i wirowaniem wydaja się być sprawne (napełnianie, spuszczanie wody). Bęben się nie rusza. Reset ustawień tez nie pomógł.
    Na koniec testów jest wyświetlony kod (chyba błędu) 419.
    Będę wdzięczny za informacje do dalej z ta pralka można zrobić bo poza ta krytyczną usterka, jest ona w całkiem dobrym stanie.

Pozdrawiam,

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

0 3
  • Pomocny post
    #2 28 Paź 2012 13:38
    wioletta92
    Poziom 17  

Sprawdź silnik, odkręć szczotki, może któraś się zawiesiła.

1
  • #3 28 Paź 2012 17:26
    mamcija
    Poziom 2  

Witam,

Dzięki "wioletta92". Po małej interwencji w okolicach slinika i szczotek pralka odżyła. Dodam, że nie wyciągałęm silnika i szczotek a tylko dostałem się do nich od spodu pralki. Mały sruboket wystarczył żeby je nieco poruszyć.

Pozdrawiam,

0
  • Pomocny post
    #4 28 Paź 2012 20:02
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

mamcija napisał:
    Po małej interwencji w okolicach slinika i szczotek pralka odżyła. Dodam, że nie wyciągałęm silnika i szczotek a tylko dostałem się do nich od spodu pralki. Mały sruboket wystarczył żeby je nieco poruszyć

Bez wymiany szczotek problem za chwilę powróci .

0