Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocne kino domowe i stereo, do pokoju 20mkw

stachewicz8 28 Paź 2012 09:14 2739 7
  • #1 28 Paź 2012 09:14
    stachewicz8
    Poziom 15  

Witam jestem w trakcie kompletowania kina domowego do pokoju 20mkw, chcę żeby to był naprawdę potężny sprzęt, więc planuje: na front Altusy 200 (wiem ze zaraz pewnie zostanę wyśmiany, ale podoba mi się ich brzmienie) , jako centralny będzie wharfedale crystal centre, a jako tyły Wharfedale Crystal 40. Tyły i centralny już posiadam, a teraz planuję zakup altusów i amplitunera. Mam do wydania na to jeszcze ok 1600zł, Altusy kupie za jakieś 800zł, tylko problem jest z wyborem amplitunera, bo wiadomo musi być mocny, i teraz moje pytanie co sądzicie o Amplitunerze Onkyo TX-SR674E ?

Oto jego parametry :
    Parametry:
     Wielokanałowy amplituner ONKYO TX-SR674 wyposażony w złącza HDMI oraz skaler obrazu
     7-kanałowy wzmacniacz o równej mocy 150W/kanał (6 omów, 1kHz),
     System WRAT,
     VLSC dla każdego kanału,
     Wbudowane dekodery dźwięku przestrzennego: DTS, DTS 96/24, DTS-ES Discrete/Matrix, DTS Neo:6, Dolby Digital, Dolby Digital  EX, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Digital Plus, Dolby True HD i DTS HD (formaty z Blu-Ray)
     Przetworniki 192kHz/24-bity dla każdego kanału,
     Zaawansowany przetwornik 32-bitowy DSP,
     Konwersja do HDMI (720p 1080i 1080p)
     2 złącza HDMI wejściowe i 1 złącze wyjściowe,
     Złącza component - konwersja do component,
     Konwersja composite do s-video,
     Tryb Pure Audio,
     Zasilana 2 sterefy z 12V triggerem,
     Filtr CinemaFilter,
     Funkcja podwójnego basu,
     Regulacja tonów wysokich i niskich,
     Tryb Late Night Mode,
     Cyfrowy tuner z pamięcią 40 stacji i systemem RDS,
     System Audyssey 2EQ dla korekcji akustyki pomieszczenia odsłuchowego,
     Wyświetlanie funkcji na ekranie telewizora,
     Aluminiowy front-panel,
     Stalowa, antywibracyjna obudowa,
     Regulacja odcięcia częstotliwości w poszczególnych głośnikach,
     Wymiary: 435x174x377 mm,
     Masa: 11,4 kg

Jak myślicie poradzi sobie z altusami i wharfedale crystal 40 ?
    Gdy przełączę sobie na tryb stereo i będę chciał sobie muzyki na altusach posłuchać wystarczy mocy ?

Do tego wszystkiego będzie plazma 43' samsunga, xbox 360, oraz pewnie jakiś odtwarzacz Blue-ray .

• #2 03 Sty 2013 16:03
    Pablo1964
    Moderator

Nie wiem jakim sposobem przeoczyłem wcześniej Twój post. Jeżeli temat wciąż jest aktualny, Altusy nie zagrają dobrze z tym amplitunerem. Z kolei dla spójności brzmienia w kinie, wszystkie kolumny powinny pochodzić z jednej serii. Wiele podobnych tematów jest już na forum, warto poczytać.

• #3 03 Sty 2013 16:21
    swistak127
    Poziom 10  

Jeżeli bardzo ci zależy na tych altusach na froncie to z doświadczenia wiem że w amplitunerach harman kardon(w innych też pewnie jest) jest wyjście front speaker outputs podłaczasz pod złącze wzmacniacz stereo (do altusów z mojego doświadczenia najlepszy pioneer,harman kardon,marantz 100wat przy 8 ohm) i masz super efekt że nawet w tym pomieszczeniu bez suba się obejdzie . Zrobiłem taki eksperyment na jbl es pack pod amplituner podłączyłem wzmacniacz stereo hk 980 efekt był bardzo zauważalny .

• #4 03 Sty 2013 17:49
    Disconect
    Poziom 12  

Witam
    Wydaje mi się lepszym rozwiązaniem zastosować trzy wzmacniacze stereofoniczne w połączeniu procesorem 5.1
    (co również da 6 kanałów)
    Zaletą takiej kombinacji jest możliwość wykorzystania poszczególnych wzmacniaczy w odsłuchach stereo .
    W zintegrowanym amplitunerze 5,1 (7,1) muzyki z płyt itd. posłuchasz w trybie stereo (2 kanały frontowe).
    Reszta nie będzie aktywna (nie wykorzystywana) , w trybie wielokanałowym .
    Twoje ulubione utwory muzyczne będą lekko mówiąc dziwnie brzmiały .
    Jak to ma miejsce podczas oglądania filmu w takich systemach poszczególne głośniki odtwarzają tylko
    przypisane im fragmenty sceny . Muzyka stereo zostanie mocno zmieniona .
    Sam posiadam system 5.1 na trzech osobnych wzmacniaczach stereofonicznych z oddzielnym procesorem 5.1.
    Daje to możliwość posłuchania w stereo z kolumn tylnych i wzmacniacza który je zasila lub zestawu frontowego
    czy nawet obu razem .
    Korzystanie z trzech zintegrowanych wzmacniaczy to trzy oddzielne pokrętła wzmocnienia dla niektórych może
    wydać się kłopotliwe (lecz ustawiając wstępnie wszystkie 3 wzmocnienia) całością sterujemy np. pilotem z procesora 5.1 .
    Inaczej sprawa wygląda gdy korzystamy z trzech końcówek mocy (lub wzmacniaczy z funkcją DIRECT
    która pomija ich przedwzmacniacze )
    Do sterowania mocą można użyć przedwzmacniacza z obsługą trzech końcówek mocy jak w Technicsie SU-C1010
    (Pre-Out 6Ch)

• #5 03 Sty 2013 19:38
    swistak127
    Poziom 10  

Bawiłem się w coś takiego na komputerze miałem dwa wzmacniacze jeden odpowiadał za front drugi za surround a center był w monitorze wszystko fajnie grało ale minusem było to że trzeba troszkę czasu by ustawić odpowiednią ilość decybeli do każdej kolumny jednym słowem brak kalibracji automatycznej . Pamiętajmy również że jednak dzisiejsze amplitunery posiadają dużo dekoderów dźwiękowych co przy oglądaniu filmów przez telewizor(nie dotyczy to pc) ma duże znaczenie .

Disconect napisał:
    W zintegrowanym amplitunerze 5,1 (7,1) muzyki z płyt itd. posłuchasz w trybie stereo (2 kanały frontowe).
    Reszta nie będzie aktywna (nie wykorzystywana) , w trybie wielokanałowym .
    Z tym się nie zgodzę w amplitunerze można ustawić opcje żeby wszystkie głośniki grały jednakowo (przynajmniej w hk avr 360 tak jest) co daje nam taki sam efekt jak z tych wzmacniaczy , minus jest taki że mamy wtedy moc 5x65wat a w trybie stereo 2x110wat czyli wniosek jest taki że ta opcja nic nie daje bo front dostaje za mało mocy.

• #6 03 Sty 2013 20:39
    Disconect
    Poziom 12  

Komputer nie zachowuje się jak typowy procesor dźwięku 5.1 , bez oprogramowania choćby (ac3filter) masz raczej marne możliwości konfiguracji .
    Do tego namieszałeś pewnie max co mocy wzmacniaczy i kolumn nic dziwnego ze problemem było skonfigurować taki „zestaw” .
    Było by wiele łatwiej z odpowiednim oprogramowaniem (pisałeś o centralnym z PC) oraz kolumnami i wzmacniaczami o zbliżonych parametrach .

swistak127 napisał:
    każdej kolumny jednym słowem brak kalibracji

Gdzie masz niby ten brak kalibracji ? Na „PC” czy „KD”
    Do „PC” masz kodek (ac3filter) ma więcej funkcji niż Ci się wydaje .
    Do „KD” masz z zewnętrznego lub większości obecnych DVD wbudowane częściowe funkcje procesora 5,1
    W procesorze zewnętrznym masz 100% możliwości kalibracji np.; opóźnień rodzaj głośników (small/large)
    nie wspominając o poziomach mocy czy nawet funkcji „EQ” jak „Cinema RE EQ” (oczywiście zależne od posiadanego modelu)
    Ponadto przy „KD” z głośniczkami typu „jazgotki” nie ma sensu pakować się 3 końcówki mocy .
    Moje „KD” jest na 4xPolaris 300 / 2xTonsil Challanger / 180kg subwooferze podwójne „Band-Pass”
    Napisałem tylko o możliwościach takiego rozwiązania nikomu „dziecka do brzucha nie wciskam”
    więc spokojnie szkoda zdrowia ha ha .
    Pozdrawiam

• #7 03 Sty 2013 21:42
    swistak127
    Poziom 10  

Chodziło mi bardziej o to urządzenie kładziesz je tam gdzie oglądasz przeważnie filmy i problem z głowy a tak zanim dojdziesz do perfekcji to troszkę czasu trzeba poświęcić . Zapewne taka manualna konfiguracja przy słuchu audiofila i paru godzinach ustawień będzie lepsza ale to są wyjątki .

• #8 03 Sty 2013 22:56
    Disconect
    Poziom 12  

Ha ha ha
    Mocne słowa

swistak127 napisał:
    Zapewne taka manualna konfiguracja przy słuchu audiofila i paru godzinach ustawień będzie lepsza ale to są wyjątki .

Autor wspomina o
    stachewicz8 napisał:
    chcę żeby to był naprawdę potężny sprzęt, więc planuje: na front Altusy 200

Bez urazy ale jakoś ten „Audiofil” nie pasuje mi do odsłuchów w systemach wielokanałowych do tego na Altusach .
    Poza tym żadna auto-konfiguracja z pomiaru akustyki pomieszczenia nie zdziała cudów ,bez wcześniejszego przygotowania pomieszczenia pod „audiofilskie” odsłuchy .
    No ale jeżeli ktoś ma problem z dopasowanie ustawień opóźnień kanałów względem wiekowości pomieszczenia oraz wyrównaniu mocy poszczególnych kanałów .
    To twoja propozycja jest idealna . Tylko co ona ma do wykorzystania sprzętu poza „KD” chyba ze komuś odpowiada do tego auto-konfiguracja „środowisko hangar” Wygrałeś :-) Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME