Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo MK4 2007 - Postojówki i środkowy stop cały czas się pali

28 Paź 2012 10:15 2976 8
  • Poziom 27  
    Witam wszystkich!!! Czy ktoś mógłby mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie, skąd zapalane są światła postojowe w tym aucie? Światła STOP w lampach normalnie działają. Próbowałem zgasićte cały czas palące się lamnpy jakimś bezpiecznikiem ale się nie udało, muszę na razie rozłanczać aku. Auto było lekko uszkodaone z przodu i ktoś tam coś poprawiał wiązkę od jednej lampy, ale dlaczego pali się ten STOP srodkowy? Pomogła by mi informacja o sterowniku do którego schodzą się kable z lamp, a najlepiej schemat. Pozdrawiam!
  • Poziom 42  
    Postojowe i z przodu i z tyłu??
  • Poziom 27  
    dokładnie, bez zapłonu, no i ten stop srodkowy
  • Poziom 35  
    Nie ma tam gniazda haka 13 pin?
  • Poziom 27  
    gniazdo jest, ale odłanczałem już cały moduł haka pod boczkiem bagażnika i nic nie zgasło ;/
  • Poziom 35  
    Więc dokładny przegląd żarówek tylnych lamp i naprawianej wiązki
  • Poziom 27  
    Nawet jak poodłanczam tylne lampy całkowicie, dalej się świeci stop środkowy i przednie postoje. Ktoś wie co zapala postojówki w tym aucie?
  • Poziom 27  
    Ma ktoś schemat może do tego auta?
  • Poziom 27  
    znalazłem schematy i widzę, że sterowanie tymi światłami pochodzi od półprzewodników ze skrzynki pod schowkiem. Odłączyłem ten moduł i światła pogasły więc potwierdziłęm to przypuszczenie. Nie ma tu jakichkolwiek bezpieczników na te obwody (pierwsze bezpieczniki to 2xpo 60A zasilające całą skrzynkę). Tutaj auto było spawane itp i zastanawiam się czy jakieś przepięcie nie spowodowało zwarcia na wyjściach półprzewodników i teraz palą się na stałe. (postojówki zgasły po zwarciu co w tym przypadku nie wiem czy nie uszkodziło tego elementu sterujęcego wyjściem na postojówki). MAcie jakieś pomysły?