Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektronika dysku seagate

De Niro 28 Paź 2012 10:17 1728 16
  • #1 28 Paź 2012 10:17
    De Niro
    Poziom 10  

Witaam , dysk seagate 7200.11 sd15, elektronika nie działa, było zwarcie na linii 5V oraz 12V po odlutowaniu transili (zaznaczone na zdjęciu na pomaranczowo) nie ma już zwarcia.
    Co powinno się znajdować w miejscu zaznaczonym na czerwono (na zdjęciu)?
    Co można jeszcze sprawdzić? jeżeli to możliwe to proszę o zaznaczenie na zdjęciu.

Pozdrawiam

• #4 28 Paź 2012 17:07
    Łukasz_W

Poziom 35  

A co dokładnie nie działa? Ogólnie elektronika powinna wystartować i bez tego kondensatora.

• #6 28 Paź 2012 17:21
    Łukasz_W

Poziom 35  

Jak doszło do zwarcia? Zasilacz od zwarcia nie padł? Jakie są napięcia na na zasilaczu?
    Jaki jest objaw tego, że elektronika nie działa?

• #7 28 Paź 2012 19:45
    De Niro
    Poziom 10  

Zasilacz mam podłączony tylko i wyłącznie do dysku, na wielowtyku zwarłem PWR of z PS on
    i tak sprawdzam czy dysk się kręci, dysk nie wydaje żadnych dźwięków ani się nie grzeje.
    Dysk pewnego dnia się po prostu nie uruchomił zasilacz się nie spalił, sprawdzałem prace dysku na innych zasilaczach ale reakcja jest taka sama, dysk daje napięcia 4,97V oraz 12,2V.
    Dziś kolejny raz sprawdziłem czy dysk ma zwarcie, po wylutowaniu na linii 5V ma 4,94 a na 12V ma 8,40V.

• #8 28 Paź 2012 19:56
    adamadi33
    Poziom 43  

Diody transil wlutowane?

• #10 28 Paź 2012 20:04
    adamadi33
    Poziom 43  

Transile to są dokładnie diody.
    Jakie transile podstawiłeś.

• #11 28 Paź 2012 20:08
    Łukasz_W

Poziom 35  

Transile to diody, a jedyna dioda jaka została jest przy układzie SMOOTH.
    "Dysk nie daje napieć". tak na marginesie.
    Skąd wiadomo, że to były sprawne zasilacze? Jak sie zachowywały napiecia na innych zasilaczach?

• #12 28 Paź 2012 20:09
    De Niro
    Poziom 10  

nie wstawiłem transili bo zadnych nie posiadam, ale tyle co mi wiadomo bez nich elektronika powinna wystartować.

Wasilkowski napisał:
    Pytałem, czy zasilacz jest sprawny, skoro po podłączeniu napiecie z 12 volt spada na 8 volt to coś jest nie tak

ale ja sprawdzam na samym dysku bez podłączenia do zasilacza.

• #13 28 Paź 2012 20:16
    Łukasz_W

Poziom 35  

Tak, elektronika zadziala bez transili, tylko teraz pytanie, czy przez zwarcie i uszkodzenie transili, a potem po ponownym uruchomieniu pod, zgaduje, tym samym zasilaczem, nie pałla całkiem.

Dodano po 2 [minuty]:

De Niro napisał:
    nie wstawiłem transili bo zadnych nie posiadam, ale tyle co mi wiadomo bez nich elektronika powinna wystartować.
    Wasilkowski napisał:
    Pytałem, czy zasilacz jest sprawny, skoro po podłączeniu napiecie z 12 volt spada na 8 volt to coś jest nie tak

ale ja sprawdzam na samym dysku bez podłączenia do zasilacza.

Nie rozumiem.

• #15 28 Paź 2012 20:29
    Łukasz_W

Poziom 35  

Dalej nie rozumiem, to na czym ten spadek skoro sprawdzasz bez zasilania?
    Czy po przykręceniu elektroniki do HDD, i odseparowaniu glowicy oraz po podłączeniu zasilania (właczonego) silnik działa czy nie?

• #16 07 Lis 2012 00:26
    De Niro
    Poziom 10  

Witam udało mi się doprowadzić dysk do sprawności, ale nie nacieszyłem się zbyt długo ponieważ jedno uruchomienie a kolejno to już masakra.
    System nie wykrywa partycji, a to co zostało a partycji.
    Nie umieszczam pierwszych stu sektorów ponieważ są zerowe, nie mogę wykonać SMARTa, aby sprawdzić stan dysku, terminal wskazał mi że 76 Bad secktorów.
    Chodzi mi wyłączenie o większą partycje, na której mam dane.

• #17 07 Lis 2012 12:19
    Łukasz_W

Poziom 35  

Kopia posektorowa.
    Pracować na sprawnym nośniku.
    W DMDE ustawić partycję 420GB jako podstawową.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME