Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Meriva 2003 - siłownik zamka tylnej klapy

28 Oct 2012 11:07 7350 2
 • Level 9  
  Witam, mam problem z siłownikiem zamka centralnego tylnej klapy w oplu meriva z 2003r. Jakiś czas temu pojawił się z nim problem, przestał zamykać i otwierać zamek z pilota. Po wymontowaniu siłownika i podpięciu go do prostownika nie było problemów z jego funkcjonowaniem - zamykał się o otwierał normalnie. Prąd dociera po kablach do celu (sprawdzone woltomierzem), ale jednak próba otwarcia i zamknięcia klapy pilotem nie przynosi zamierzonego efektu. Co może być problemem? Czy wymiana siłownika - który de facto działa, coś zmieni? Dodam iż kluczykiem da się klapę normalnie zamknąć i otworzyć.
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Level 23  
  Prąd dociera do celu?? sprawdzone miernikiem?? to zamiast siłownika daj żarówkę 21W i zobacz wtedy, a nie miernikiem
 • Level 9  
  Witam, przepraszam za zwłokę, ale z względów oczywistych ostatnio nie miałem czasu na sprawdzenie tego.

  Podłączając żarówkę zgodnie z Twoją prośbą do kostki wypiętej z siłownika pojawia się problem - nie ma napięcia, więc żarówka nie świeci. Po podpięciu masy bezpośrednio do klapy bagażnika żarówka zapala się w momencie gdy zamek ma być zamykany. To samo w wypadku siłownika - po podaniu mu masy bezpośrednio z klapy zamek jest zamykany, ale nie otwiera się już prawidłowo - zupełnie nie reaguje na otwarcie zamka z pilota.

  Czy to może być wina po prostu uszkodzonego jednego z kabli (który jak mniemam spełnia nie tylko zadania masy?), czy może coś głębiej?