Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AverMedia TVCapture 98 - Zewnętrzny dekoder DVB-T do komputera

petermar 28 Paź 2012 11:18 1737 10
  • #1 28 Paź 2012 11:18
    petermar
    Poziom 10  

witam, nie jm pewien czy to powinno być tutaj czy w dziale komputery bo temat taki "pomiędzy" ale do rzeczy.
    Posiadam tuner TV w komputerze Avermedia TVCapture98 - analogowy (złącza FM, TV typ F, Video, S-Video, Audio: in, out.
    Jestem laikiem i jedynie amatorem więc wybaczcie jeśli poziom pytania jest niski, najwyżej się to gdzieś przeniesie...
    Ponieważ jak widzę tunery wewnętrzne DVB-T do PC kosztują dość sporo, czy nie dałoby się po prostu kupić jakiegoś zewnętrznego tunera DVB-T za ok 100-130zł takiego jak do TV i normalnie podpiąć go pod ten tuner analogowy w komputerze? czy to kwestia jedynie wejścia na karcie w PC?

0 10
  • #3 28 Paź 2012 19:45
    petermar
    Poziom 10  

Masz na myśli pewnie te pod USB? ale tu też za 30 zł to najtańsze, jak już to coś markowego, ale tak, jeśli pilot to jak będzie działał skoro wepnę go z tyłu? tak w ogóle to co są warte te tunery pod usb? jaka z nich jakość? czy będa oferować te funkcje co wewnętrzne? nagrywanie itp? poza tym u mnie usb nieco obciażają system i podwyższa się temp. procesora, mam AMDx2 64 5600+, może te 3okilka zł to niewiele ale jak się okaże klapą to szkoda, chodziło mi po prostu czy jest fizyczna możliwość podpięcia tunera zewnętrznego takiego jak się kupuje do TV i czy będzie działać, możnaby wtedy wykorzystać stare dobre AverMedia

0
  • #5 28 Paź 2012 22:44
    anmedia
    Poziom 39  

petermar napisał:
    czy jest fizyczna możliwość podpięcia tunera zewnętrznego takiego jak się kupuje do TV i czy będzie działać

Mozliwosc zawsze istnieje, jesli tuner posiada wyjscie wideo i audio analogowe to oczywiscie ze tak. Pisze to jako informacje. Jednak proponuje abys skorzystal z porady 11111olo i zakupil wewnetrzny tuner DVB (moze nie za 30zl ale cos bardziej firmowego). Jednak problem moze sie pojawic w przypadku odbioru programow w fullHD, przy slabym komputerze.

0
  • #6 28 Paź 2012 22:53
    bogi
    Poziom 28  

Bez poblemu podłączycz każdy tuner dvbt posiadający złącze euro lub inne analogowe na wejście chincz czy s-video (zależy jakie posiadasz). Tak oglądam z wiwy hd 90 na avermedia. Audio podłączasz na w liniowe lub z przełącznikiem na głosniki.

Miłego oglądania.

0
  • #7 28 Paź 2012 23:16
    petermar
    Poziom 10  

dzieki wam za odpowiedzi,
    szczerze mówiąc poza wejściami antenowymi i tamtym audio out to nei wiem czy te video i s-video to wejścia czy wyjścia czy może jednocześnie moga być tym i tym, w załączeniu foto, jeśli możecie to proszę oceńcie czy pod to da siępodłączyć taki zewętrzny dekoder czy dać sobie w ogóle siana z tym wszystkim.
    Do Telewizorów wynalazłem, że WIWA HD-90 chyba będzie dobrym wyborem, jakbym go kupił to da się do tego mojego komputera podpiąć?
    z wewnętrznych na PCI pogrzebałem i dwa modele mi sięnasunęły: Leadtek WinFast DTV2000 H Plus i AVerMedia AVerTV Hybrid Super 007, ten pierwszy tańszy ten drugo ok 190zł więc jednak pare groszy, z tego co czytałem to i te na USB np. AverMedia potrafią kosztować więcej, ja jakoś nie mam przekonania do tych rzeczy na USB, może to i dobre do laptopa, lpsze niż nic, ale na PC? chciałbym żeby się wypowiedział ktoś kto widział naocznie różnice, czy te pod USB to badziew? czy zależy od ceny i też trzebaby wydać ponad 100zł? to już ostatnie pytania co by nie nabijać bezproduktywnie postów i nie zbaczac za bardzo z tematu...
    czy pod moją kartę dasię podłączyćtą WIWę? i jeśli tak to czy ma to jakiś sens czy dać sobie siana i odkładać kasę na kartę wewnętrzną DVB-T? AverMedia TVCapture 98 - Zewnętrzny dekoder DVB-T do komputera

0
  • #8 28 Paź 2012 23:18
    anmedia
    Poziom 39  

Ta karta nie ma wyjscia, gniazdo zolte to video dwa minijack to wejscie audio.

Na pewno wewnetrzna da Ci wiecej mozliwosci. Nie musisz miec wlaczonych kilku urzadzen, obraz otrzymujesz w pelnej jakosci a nie obnizonej (tak jak chces zpolaczyc), masz mozliwosc nagrywania programow, masz takze radio cyfrowe.

Jedynie gdybys decydowal sie na zakup zwroc szczegolna uwage na oprogramowanie dolanczane do kart. Bo to wiecej warte niz karta. Pomijajac kwestie programowania i odtwarzania (tutaj wystarczy zainstalowac same sterowniki aby Windows media Center bez problemu dzialal jako TV) To najwazniejsze jest nagrywanie. Tutaj wolna amerykanka. Wiele kart nie pozwala/pozwalalo nagrywac obrazow w fullHD, lub np nie wspieralo kodeka H264. Byc moze sie to juz zmienilo, ale zwroc na to uwage.

0
  • #9 28 Paź 2012 23:24
    petermar
    Poziom 10  

angelica_n napisał:
    Ta karta nie ma wyjscia, gniazdo zolte to video dwa minijack to wejscie audio
    miało być wyjścia czy wejścia? bo wyjścia może nie mieć, byleby miało wejście, żeby z dekodera weszło to karty, czy musi być we i wy? nie znam się na tym nawet nie próbowałem podłączać dekodera do TV, nawet nie widziałem takego na oczy jeszcze, czyli taki dekoder nie będzie widział po prostu mojej karty tak jak po prostu starego telewizora? sorry za może beznadziejne pytania, ale może nie rozumiem tch zagadnień audiowizualnych...

aha no i właśnie czy AMD Athlon64 x2 5600+ dwurdzeniowy 2.9GHz z kartą GeForce 6600 128MB 128bit 3GB Ram to za słaby komputer? i czy to zależy może od karty graficznej tak? czyli w nVidii musi być to PureVideo? czyli chyba od 8600?

angelica jak zaczynałem odpowiadać to było tylko to co zacytowałem, teraz zobaczyłem resztę, chyba dopisałaś...

0
  • Pomocny post
    #10 28 Paź 2012 23:30
    anmedia
    Poziom 39  

Tak, ta karta ma tylko wejscia. Zolte to wejscie video.

petermar napisał:
    czy musib być we i wy?
    to co masz w karcie TV sa same wejscia, wiec do podlaczenia dekodera wystarczy.

petermar napisał:
    ale może nie rozumiem tch zagadnień audiowizualnych...

Oczywiscie nikt i nic nie bedzie sie widzialo. Po podlaczeniu dekodera do karty TV a programie do tejze karty TV musisz wybrac wejscie wideo, wtedy komputer bedzie odbierac sygnaly z dekodera. Oczywiscie odpowiedni kabel.

petermar napisał:
    aha no i właśnie czy AMD Athlon64 x2 5600+ dwurdzeniowy 2.9GHz z kartą GeForce 6600 128MB 128bit 3GB Ram to za słaby komputer? i czy to zależy może od karty graficznej tak? czyli w nVidii musi być to PureVideo? czyli chyba od 8600?

Ma znaczenie, niestety programy nadawane w HD ciagna za soba pewna zasobozernosc. I tu najslabszym ogniwem jest karta graficzna ktora nie posiada Cuda. A wszystkie programy do odtwarzania zawartosci HD maja wspieranie sprzetowe i niestety by plynnie dzialalo musi byc wlaczone i karta musi ja obslugiwac.

0