Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F3Tc - Instalacja windows Vista na pendrive. To możliwe ?

djjerrytjm 28 Paź 2012 11:44 2727 8
  • #1 28 Paź 2012 11:44
    djjerrytjm
    Poziom 14  

Witam,

Mam pytanie czy dało by radę zainstalować oryginalnego Windows`a Vistę na pendrive. Nie instalator tylko system abym mógł z niego korzystać. Z tego co zauważyłem to trzeba napisać pod ten Pendrive specjalny sterownik. I tu się kłania pytanie: "Jak to zrobić ? Czy jest taka możliwość ?". Mój pendrive to Patriot eXtreme 16GB więc powinien szybciutko na nim działać.

Już szukałem pod hasłem na forum "Instalacja Oryginalnego Windows na pendrive" itp. zawsze tylko znalazłem wersje PORTABLE a ja tutaj mówię o pełnej wersji z której można posłuchać muzyki czy pobawić się na Gadu-Gadu.

Pozdrawiam,
    Krzysiek

0 8
  • #3 28 Paź 2012 23:12
    djjerrytjm
    Poziom 14  

Tylko, że tutaj podałeś mi artykuł, jak zainstalować z pendrive'a, a mi chodzi jakbym miał zainstalować na pendrive tak jak na HDD, czyli mam HDD zew. czy pendrive właśnie na USB, a nie mogę go zainstalować na nim, bo mi wyskakuje Error, najczęściej typu BlueScreen. O ten mankament mi chodzi...

0
  • #4 29 Paź 2012 12:34
    mirekm84
    Poziom 11  

Ja kiedyś miałem zainstalowanego, ale u mnie wykrył dysk przenośny podczas instalacji i się dało; laptop Dell. Chodzi fajnie, tylko musisz mieć lepszego pena, aby obsługiwał szybkie transfery (zwykły za 30-40 zł, szkoda się bawić).

0
  • #5 30 Paź 2012 01:33
    djjerrytjm
    Poziom 14  

Tak jak mowie moja 16 to jest wersja Extreme od Patriota ona ma ok 300mbps odczytu i 250mbps zapisu takżę dam radę czyli prawię 420mbps tak jak ma założenie port USB 2.0

tylko się pytam jak to wykonać bo chcę być "legalny" z software jak gram w klubie na imprezie niestety sterowniki pod linuxa nie działają do mojego Reloop RMP-3 aby obsługiwał 2 playerki w programie Traktor DJ Studio 3 a na windows jest to możliwe.

dlatego jak ktoś wie jak wykonać taką instalację aby podczas ładowaniu Windows nie resetował urządzeń USB podczas ładowania sterowników na ten system byłbym wdzięczny.

0
  • #6 30 Paź 2012 06:49
    krzychupar
    Poziom 39  

Znalazłem coś takiego Link ale czy na pendrive da radę to musisz sam sprawdzić.

0
  • #7 07 Lis 2012 01:31
    djjerrytjm
    Poziom 14  

Próbowałem pod windows 7 jak i pod windows XP (system gospodarza) zainstalować ten system Windows Vista(system gościnny) nawet na dysku twardym zewnętrznym niestety nie udało się pomimo wielu prób program VMware widzi jedynie dysk twardy Fizyczny czyli wewnątrz laptopa nie widzi moich dysków USB tak samo jak i kluczy USB(Pendrive). Spróbuje jeszcze zainstalować ten system na Virualnym dysku i poźniej skopiować to wszystko przy użyciu "Duszka" Norton Ghost na pendrive. Jak będzie to wspołpracować na dysku zew. jak i Pendrive to napiszę.

0
  • #9 14 Lis 2012 20:06
    djjerrytjm
    Poziom 14  

tez problemy są ciężko takie coś wykonać ;-)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo