Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary Elwik RT-2001 grot i grzałka

SeerKaza 28 Paź 2012 12:01 1995 2
  • #1 28 Paź 2012 12:01
    SeerKaza
    Poziom 20  

Heyka mam pytanie jak tego elwika doprowadzić do dobrego stanu. Dodaje zdjęcia grzałki i grotu jak je rozłączałem posypał się szary popiół. Dostałem go od ojca sporo leżał w szafie próbowałem nim lutować ale słabo to wychodzi. Temu kupuje nową lutownice ale i tą chce mieć dobrą. Wiecie czy są może gdzieś groty do tego modelu. Ten grot chodzi dość luźno na element grzejny. może jakoś przetrzeć i czyms przesmarować? Dodaje zdjęcia jak to wygląda. Stary Elwik RT-2001 grot i grzałka Stary Elwik RT-2001 grot i grzałka

0 2
  • #3 06 Sty 2013 01:42
    zdzinio
    Poziom 10  

Stary Elwik ma groty zabezpieczone za pomocą sprężynującej blaszki, i grotów z nacięciem już nie dostaniesz. Nowy Elwik groty zabezpiecza się za pomocą sprężynki (groty posiadają mały otwór z boku na zahaczenie sprężynki).
    Aby groty które są obecnie w sprzedaży założyć do starego Elwika należy usunąć blaszkę zabezpieczającą ze starej grzałki poprzez spiłowanie nitów, następnie założyć sprężynkę na grzałkę tak jak ma to miejsce w grzałkach obecnie sprzedawanych przez firmę Elwik. Taką modyfikację przeprowadziłem na swojej stacji i wszystko pięknie pasuje. Sprężynki również groty dostaniesz u producenta. Polecam bardzo miła obsługa.

0