Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarmy Aritech i inne-dostępność

28 Oct 2012 13:38 900 4
 • Level 12  
  Witam!
  Od pewnego czasu interesuję się SSWIN i mam pytanie do ludzi z branży.Dlaczego sklepy internetowe oferują tylko alarmy Satel, czasami DSC,w żadnym sklepie nie widziałem oferty np Aritecha czy Siemensa.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • OptexOptex
 • Moderator of Networks, Internet
  Bo są droższe, mniej popularne, bardziej złożone, problem z supportem czy serwisem itp.
 • OptexOptex
 • Level 17  
  Dlatego, że większość osób kupujących urządzania alarmowe ma tylko jedno kryterium - cena :)

  Specjaliści, którzy montują bardziej zaawansowane systemy alarmowe nie muszą szukać/kupować w internecie bo doskonale wiedzą co ? gdzie? i za ile mogą kupić :)
 • Level 15  
  Kolego przemo_slack
  Tu nie chodzi bezpośrednio o cenę sprzętu, po prostu UTC (dawniej GE Interlogix, jeszcze dawniej Aritech) lub Siemens (dawniej Alarmcom, jeszcze dawniej Cerberus) zmienił grupę docelową odbiorców- popularne systemiki UTC i Alarmcoma były onegdaj dostępne na półkach sklepowych, producenci później doszli do wniosku że nie będą konkurować np. z Satelem czy DSC w tym sektorze. Sprzęt tych dwóch pierwszych firm jest oględnie mówiąc nieco mniej przyjazny (ze względu na strukturę menu i sposób programowania) dla instalatora niż dwóch kolejnych firm. Poza tym systemy na tym sprzęcie są dedykowane do "poważniejszych " obiektów gdzie z reguły najpierw powstaje projekt z wskazanymi konkretnymi rozwiązaniami i pod takie projekty są dobierane urządzenia ...
 • Level 23  
  Dokładnie, nawet jak by były tanie i ogólnie dostępne to i tak leżały by na półkach w sklepie, bo 1 na 15 "instalatorów" popularnych DSC i Satel'i jest w stanie cokolwiek w nich przeprogramować. A zaprogramowac od podstaw jeszcze mniej.
  I dlatego są to rozwiązania profesjonalne, bo nie wykona takiej instalacji pierwszy lepszy majsterek.