Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool - Zmywarka - naczynia optycznie czyste, brzydko pachną

Diogenes 28 Oct 2012 15:04 23586 13
    Diogenes
    Level 9  
    Zmywarka działa od kilu miesięcy - dotąd bez zarzutu. Od pewnego czasu zauważam, że naczynia po wyschnięciu brzydko pachną. Wyglądają OK, ale po przyłożeniu ich do nosa zdecydowanie tracą. Używam od nowości proszku LUDWIK i jakiegoś dość taniego nabłyszczacza z LIDLA - jednak dotąd nie było takiego problemu.
    Czy ktoś wie, o co może chodzić?
    Diogenes
    Level 9  
    Foxtrott wrote:
    Czy co jakiś czas czyścisz zmywarkę? Są specjalne płyny do czyszczenia , czy wyciągasz gorące naczynia ze zmywarki?

Na razie jeszcze nie czyściłem - użytkuję ją z pół roku. Nie czuję fetoru z samej zmywarki (niektórzy skarżą się na brzydki zapach z samej pustej zmywarki).
    Z wyciąganiem naczyń to różnie bywa - czasami kiedy zmywam w ciągu dnia, to wyjmuję od razu po zakończeniu cyklu i sygnale, czasami puszczam ją na noc i bywa, że stoją ze 4-5 godzin po zakończeniu cyklu. Pół na pół.
    Na ogół używam programu ECO 50 stopni, czyli uśrednionego - 3 godziny pracy, łącznie z suszeniem i jakąś wysokotemperaturową sterylizacją.
    MODEL ADG 6999 FD
    http://www.ceneo.pl/12210788#tab=spec
    Diogenes
    Level 9  
    Foxtrott wrote:
    Moim zdaniem ten "nieprzyjemny" zapach pozostawiają środki czystości , kup na próbę jakiś inny środek.

Mogę, ale przez kilka miesięcy było dobrze i dopiero teraz jest zły?
    movzx
    Level 39  
    Sprawdź czy nie cofa się woda z kanalizacji.
    Wyczyść filtry, zajrzyj przy uszczelce drzwi i pod filtrem czy nie ma resztek brudów.
    Kup jakiś wynalazek do czyszczenia zmywarek i puść program normalny z antybakterią.
    Diogenes
    Level 9  
    movzx wrote:
    Wyczyść filtry, zajrzyj przy uszczelce drzwi i pod filtrem czy nie ma resztek brudów.
    Kup jakiś wynalazek do czyszczenia zmywarek i puść program normalny z antybakterią.

Wewnątrz zmywarki i w okolicach uszczelek nie ma żadnych widocznych zanieczyszczeń. Filtr właśnie otworzyłem - było trochę syfu, ale bez sensacji.

movzx wrote:
    Sprawdź czy nie cofa się woda z kanalizacji.

Jak?
    Chyba byłoby widać, że stoi na dnie?
    Czy trzeba zaglądać gdzieś głębiej?
    movzx
    Level 39  
    Diogenes wrote:
    Chyba byłoby widać, że stoi na dnie?
    Jeśli w studzience pod filtrem nie ma więcej niż 2-3 cm to jest OK. Pozostaje jeszcze czyszczenie środkiem do tego przeznaczonym.
    Skoro często używasz funkcji "antybakteria" (co bardzo zresztą polecam) to zmywarka nie powinna zarosnąć brudem zbyt szybko...
    Używasz soli? Twardość wody dobrze ustawiona?
    Diogenes
    Level 9  
    movzx wrote:
    Jeśli w studzience pod filtrem nie ma więcej niż 2-3 cm to jest OK.

Trudno powiedzieć, bo słabo tam widać, ale jakiegoś potopu nie ma.
    movzx wrote:
    Używasz soli? Twardość wody dobrze ustawiona?

Oczywiście, że używam - to podstawa ;). Co do twardości wody, to mam mały problem. Od tych kilku miesięcy nie udało mi się dowiedzieć, jakie ma parametry, z prostego powodu - nie mogę się dowiedzieć, skąd pochodzi. Mieszkam w Ząbkach pod Warszawą, a Warszawa jest zasilana z kilku źródeł. Podobnie jak moje okolice. Miałem to podrążyć, ale jak zwykle brakuje czasu. Z reakcji swojej skóry po prysznicu wnioskuję, że musi być mocno twarda, dlatego ustawiłem zmywarkę trochę na oko - o ile pamiętam skala ustawień jest 7-stopniowa, dla parametrów wody średnio twardej przypisana jest 4-ka, ja ustawiłem na 6.
    A jakie to może mieć znaczenie?
    Jeżeli naczynia optycznie wyglądają OK, a ten zapach zauważyłem niedawno?
    kris2
    Level 12  
    na poczatek zmien srodek do zmywania !!

powiem szczerze ze od 3-4 lat uzywalismy rowniez jednych, tanszych srodkow, ktore sprawowaly sie rewelacyjnie i bardzo polecanych ale jak to w polsce bywa niestety sie popsuly; ( ale nawet wygladowo tabletki byly kompletnie inne ) naczynia rowniez smierdzialy chemia a szklanki rowniez nia smakowaly !!

zmiana srodka pioracego zalatwily sprawe (obecnie tabletki Astonisch ) poki co polecamy
    movzx
    Level 39  
    Diogenes wrote:
    Trudno powiedzieć, bo słabo tam widać
    Użyj latarki albo wsadź palec ;)
    Diogenes wrote:
    Jeżeli naczynia optycznie wyglądają OK, a ten zapach zauważyłem niedawno?
    To od jeszcze innej strony. Jeśli nie mieliście wcześniej zmywarki to może po prostu trzeba się przyzwyczaić do lekkiego zapachu.
    Oczywiście to co napisano powyżej (zmiana środków myjących) też warto wypróbować.
    I żadnych tabletek, bo skutecznie przyspieszysz zgon pompy :idea:
    Diogenes
    Level 9  
    Myślę, że może się nie zrozumieliśmy - nie chodzi mi o nieprzyjemny zapach/posmak chemii używanej do zmywaki, tylko o taki zapach śmierdzącej stęchlizny a la szambo.
    Dlatego trudno mi to powiązać z rodzajem używanego proszku lub nabłyszczacza, zwłaszcza kiedy naczynia dobrze wyglądają. Niestety śmierdzą... :evil:
    movzx
    Level 39  
    Stefciu_B wrote:
    zastosować jakiś odświeżacz
    Usuwa się przyczynę, a nie skutki i objawy. Dopóki nie zostanie wykonane gruntowne czyszczenie oraz kontrola kanalizacji - nie ma co przypudrowywać.
    Algrab
    Level 9  
    Wybaczcie że odgrzeję kotleta, ale:

sam sie borykałem z problemem w swojej zmywarce (ADP 4619) i ten problem "rozwiązałem", przypadkowo.
    Otóż nie miałem pojęcia, i w instrukcji też jakoś tego nie doczytałem (nie było??), że u mnie górna szuflada posiada regulację góra-dół, wyżej-niżej.

Pod tą szufladę podwieszone jest ramie obrotowe, które rozprowadza płyn w górę i w dół.
    Fabrycznie szuflada była w niższym położeniu i byłem przekonany że tak po prostu ma być :D . Tymczasem to położenie powodowało, że ramię podczas pracy obijało się o naczynia, a prawdopodobnie przez większość czasu stało w jednym położeniu nie wykonująć obrotów!

Mój problem zniknął kiedy przypadkowo uniosłem górną szufladę, i zablokowałem ją w rezultacie w górnym położeniu regulacji.
    Kiedy skończyłem się smiać ze swojej niewiedzy, zacząłem wyciągać ze zmywarki niczym nie cuchnące naczynia :)
    I mam tak do dzisiaj.

Mam nadzieję że to komuś pomoże :)