Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

junkers zr 18-3 ke 23 opinie

28 Paź 2012 15:29 1722 3
  • Poziom 1  
    obecnie używam od 18 lat włoskiego pieca dwufunkcyjnego FAIS, oceniam go na dobry, nigdy mnie nie zawiódł. Pytanie mam do specjalistów: mam okazję wymienić ten piec na junkers(podarowany) typ podany w temacie, używanym przez 9 lat i serwisowanym, czy odczuję znaczącą różnicę?, czy też zaoszczędzić na nowy i bardziej nowoczesny? z góry dziękuję za fachowe wskazówki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jeżeli jest to model ZR18-3KE to jest to kocioł jednofunkcyjny tylko na c.o. Ewentualnie do współpracy z zasobnikiem po wmontowaniu zaworu 3-drogowego...Produkcja na pewno sprzed roku 2000. Solidny ale nie oszczędny, radzę pomyśleć o nowym.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    W nowych kotłach można więcej ustawić na płycie i dostosować kocioł do warunków pracy. Model ZR współpracuje tylko z regulatorami junkersa 21V typu TR (bez regulatora na dużym zładzie kocioł może pracować non-stop)...Ryzyko usterki płyty, naczynia, zaworu 3-drogowego ,wypalenie komory spalania w kotle ponad 10-letnim duże, naprawa może przekraczać wartość urządzenia...Plusem kotła jest solidna nagrzewnica o wydłużonej trwałości i ogólnie mała awaryjność tego modelu (lamele z stali nierdzewnej). Radzę konsultację z miejscowym serwisantem przed założeniem... a później konserwację.