Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5738ZG - żółty ekran, na zewnętrznym monitorze obraz jest ok.

28 Paź 2012 19:11 3204 8
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z laptopem, po czyszczeniu układu chłodzenia i rozebraniu laptopa, pojawił się problem z matrycą. Na ekranie obraz jest w odcieniach żółtego, obraz na zewnętrznym monitorze jest prawidłowy.
    Acer Aspire 5738ZG - żółty ekran, na zewnętrznym monitorze obraz jest ok.
    Sprawdzone są połączenia kabli do matrycy. Co mogło ulec uszkodzeniu? Matryca? Karta grafiki?

• Spec od komputerów
    W tych acerach kable sygnałowe do matrycy są dość delikatne, może któryś nie łączy. Dodatkowo sam laminat jest dość słaby - lubi pękać - trzeba bardzo uważać.
    Odłączyłeś zasilanie (baterię i zasilacz) na czas rozbierania?
    Podaj model płyty - będzie łatwiej.
  • Poziom 2  
    Bateria i zasilanie były odłączone, czyściłem ten wiatraczek już któryś raz. Kable sygnalowe rzeczywiście są delikatne i też myślałem że coś z nimi nie tak, dlatego wymieniłem je ale jest to samo. Muszę otworzyć obudowę aby spisać numer z płyty.
  • Poziom 1  
    Hej. Rozwiązałeś problem?
    Mam podobny na Vaio F11 z nVidia 330M. Problem się u mnie rozwiązuje gdy dam starszy sterownik Graphics Driver (NVIDIA) Suzaku_S6 - 8.16.11.8783.

Dodano po 44 [minuty]:

Zainstalowałem najnowszy sterownik i problem się ponownie pojawił. Udało mi się go usunąć jakimś cudem. Włączyłem wyświetlanie tylko na ekranie laptopa. Wszedłem w ustawienia karty - rozdzielczość - personalizacja - utwórz własny profil - synchronizacja manualna (nazwy przetłumaczone z j. francuskiego). Utworzyłem własny profil a potem go uaktywniłem. Działa gdy włączony jest jeden monitor a drugi zewnętrzny jest wyłączony nie tylko fizycznie ale i w ustawieniach.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam podobny problem co autor tematu, jednakże dotyczy Acera 5739G. Laptop szwankuje od jakiegoś miesiąca, dolegliwością są barwy zółte, chociaż czasami jak mu dzień dopisze problemu nie widać. Po podłączeniu do ekranu zewnętrznego wszystkie kolory są OK. Wymiana taśmy pomoże?
  • Spec od komputerów
    Cytat:
    Wymiana taśmy pomoże?

Podczas poruszania klapą matrycy są widoczne jakieś zmiany w wyświetlanym obrazie?
  • Poziom 2  
    miecho18 napisał:
    Podczas poruszania klapą matrycy są widoczne jakieś zmiany w wyświetlanym obrazie?

Otóż nie.
  • Spec od komputerów
    W takim razie to na 99% nie jest wina taśmy, tym bardziej, że:
    Cytat:
    czasami jak mu dzień dopisze problemu nie widać.

Podaj oznaczenie kodowe płyty.
    Masz możliwość podmiany matrycy?