Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b3 1.6td - silnik nie nagrzewa się

28 Paź 2012 19:52 3072 9
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Nie ma raczej innej przyczyny jeśli układ chłodzenia jest zgodny z fabrycznym . Jeśli jesteś pewny ze wskazania odzwierciedlają rzeczywistą temperaturę płynu chłodzącego to może warto wymienić termostat na ten z póżniejszą temp. otwarcia.
    Chłodnica jest od tego silnika?
  • Poziom 14  
    A jakiej firmy masz termostat ?
  • Poziom 14  
    I po czym wywnioskowałeś że masz problemy z temperaturą ? Ze wskazań na zegarach ?
  • Poziom 14  
    Mogłeś trafić na uszkodzony termostat.
    Ja polecam Wahlera.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ile razy można opisywać to samo w kółko?

Przecież zdiagnozowanie uszkodzenia termostatu jest proste jak drut!

Auto zimne, odpalasz, chodzi sobie i się grzeje, jeśli chłodnica robi się za moment ciepła znaczy że termostat puszcza, jeśli mały obieg jest gorący a chłodnica zimna znaczy że termostat działa jak trzeba.

Taka diagnoza nie powinna być dla przeciętnego rozgarniętego człowieka problemem, pytanie czy diagnoza zbyt trudna czy z myśleniem logicznym ludzie mają problemy?

Tylko nie wyskakuj mi tu z tekstami że od tego jest forum, bo owszem można pomóc, ale osobie która chociaż wysili się myśleniem i zrozumieniem zasady działania "naprawianego" układu.
  • Poziom 14  
    To zrób jak pisałem , wymień termostat na ten o pózniejszej temp otwarcia. Alternatywnie możesz osłonić czymś kawałek chłodnicy (prowizorka ale skuteczna)