Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

słuchanie muzyki z pendriva w samochodzie

mariusz22441 28 Oct 2012 22:00 41718 27
    mariusz22441
    Level 10  
    Witam :)
    W moim samochodzie posiadam radio fabryczne vw alpha takie jak na zdjęciu
    https://obrazki.elektroda.pl/10_1285331456.jpg

Chciałbym jednak mieć możliwość posłuchania sobie w samochodzie muzyki z pendriva, a narazie nie chcę kupować drugiego radia. Można by było podłączyć jakiś transmiter lub jakiś kabelek z wejściem usb aby można było bez przeszkód posłuchać przez to radio muzyki mp3. Proszę o radę, co i gdzie później podłączyć. Ponieważ nie znam się na tym aż tak dobrze proszę o nieskomplikowane instrukcje.
    Z góry Dziękuję :)
    płetwa
    Level 31  
    Kup transmiter FM i po kłopocie, wtykasz ustrojstwo w gniazdo zapalniczki i cała instalacja.
    kwantor
    Level 38  
    Oczywiście kupisz najtańszy i wywalisz go, jak ja to zrobiłem, nawet nie transmitował w stereo i pływała częstotliwość.
    Tak więc kup od razu lepszy uwzgledniając stracone pieniądze na ten najtańszy.
    mariusz22441
    Level 10  
    czyli efekt będzie można powiedzieć podobny a nawet taki sam jak gdybym słuchał cd z normalnego radia? Nie chcę żeby odbijało się to na gorszej jakości, a ile kosztuje taki już standardowy ( nie za tani , nie za drogi) transmiter?
    A możecie mi coś jeszcze powiedzieć o kasetowym transmiterze, który będzie lepszy i jak działa ten kasetowy, wkładam kasetę do radia, podłączam kabel powiedzmy do mp3 i już, jaka jest jakość dźwięku?
    stoki22
    Level 13  
    mariusz22441 wrote:
    czyli efekt będzie można powiedzieć podobny a nawet taki sam jak gdybym słuchał cd z normalnego radia?

kiedyś na próbę pożyczyłem od kolegi transmitter aby przekonać się jak to się sprawuje i jak dla mnie to porażka.Kupiłem i zamontowałem adapter aux i słucham sobie muzyczki z telefonu przez fabryczne radio i jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza.
    paul0190
    Level 10  
    Witam osobiście nie polecam transmitera bo to strata pieniędzy jakoś dźwięku jest naprawdę kiepska i częste zakłócenia, sam posiadam transmiter który do najtańszych nie należny lepiej poczekać dołożyć i radio kupić a porównując do adaptera kasetowego adapter wygrywa i ceną i jakością dźwięku.Pozdrawiam
    mariusz22441
    Level 10  
    Dziękuję za rady, zobaczę jeszcze, może będzie gdzieś możliwość przetestowania takiego transmitera na próbę i najwyżej później się zobaczy :)
    płetwa
    Level 31  
    Ja kupiłem ustrojstwo z ciekawości i cóż odczucia jak wyżej i urządzenie poszło w kąt. Pewnego razu zaszła potrzeba wykorzystania Transmitera do podłączenia innego urządzenia przez wejście liniowe. Zaczęła się gonitwa po forach jak poprawić jakość, sposób okazał się banalny. Otóż urządzenie którym dysponowałem ( z Biedronki) fabrycznie ustawione było na europejską moc nadawania, co w praktyce oznaczało że dwa metry od samochodu w odbiorniku słychać było tylko szum. Wystarczyło zmienić moc na dawania na "reszta świata" i sytuacja zmieniała się diametralnie. Transmiter w samochodzie a z radyjkiem można było biegać w promieniu 30m, co oczywiście miało znaczący wpływ na poprawę jakości.
    Trzeba by poszukać, ale z tego co się doczytałem (na elektrodzie ) to nie tylko ten biedronkowy dawał możliwość zmiany mocy.
    Zawsze można spróbować 30zł to nie duże pieniądze.
    trance123
    Level 21  
    Kolego zobacz sobie w dokumentacji czy nie masz wyjścia aux na kostce bo do tego zrobić/dokupić przejściówkę (ok 20 pln) i wystaje Ci kabel zakończony jack-iem 3,5 a do niego podłączysz wszystko w obecnych czasach .
    mariusz22441
    Level 10  
    a czy w tym przypadku jakość muzyki będzie dobra? i jak to działa wtedy w sensie włączam radio i co muszę wcisnąć żeby grało?

Jeśli chodzi o transmiter to okazało się że mój kolega ma taki więc będę miał okazję przetestować jego i wtedy zobaczę, martwię się jednak jak to będzie z wyszukaniem pustej częstotliwości bo w moim radiu wyszukuje tylko rozgłośnie radiowe a wtedy to się będzie gryźć ze sobą :/
    płetwa
    Level 31  
    mariusz22441 wrote:
    częstotliwości bo w moim radiu wyszukuje tylko rozgłośnie radiowe a wtedy to się będzie gryźć ze sobą :/

Ale każda stacja nadaje na określonej częstotliwości więc pozostałe są "puste".

Jak stacja X obiera na 88MHz, a stacja Y na 90MHz, to transmiter ustawiasz na 89MHz.

Zresztą kolega Ci wyjaśni.
    mariusz22441
    Level 10  
    płetwa wrote:
    Jak stacja X obiera na 88MHz, a stacja Y na 90MHz, to transmiter ustawiasz na 89MHz.

a czy wtedy radio też będzie miało ustawioną tą pustą częstotliwość bo oile wiem to tu i tu muszą by takie same a ja na radiu nie potrafię zatrzymać na pustej więc czy to się automatycznie zmieni w radiu po ustawieniu na transmiterze?
    płetwa
    Level 31  
    Dokładnie, transmiter będzie taką nadającą stacją i radio go wykryje w tej dotychczas wolnej częstotliwości.
    mariusz22441
    Level 10  
    Ok, dziękuję za wszelkie opinie, nie pozostaje mi nic innego jak poczekać do środy kiedy to dostanę od kolegi jego transmiter do przetestowania. On mówił że u niego jakość była średnia więc wielkich nadziei z tym sprzętem nie wiążę ale to chyba też zależy od modelu radia, tej częstotliwości i rozmiarze plików mp3 im większy tym lepsza jakość więc zobaczymy :)
    Dam znać w niedługim czasie co i jak, Dzięki jeszcze raz i Pozdrawiam ;)
    mariusz22441
    Level 10  
    Wypróbowałem dzisiaj transmiter mojego kolegi. Przy czym kiedy u Niego wszystko dość ładnie śmiga, z niewielkim szumem to u mnie nie odtwarza w ogóle muzyki, tzn znalazłem pustą częstotliwość i taką samą ustawiłem na transmiterze, niestety nie słyszę nic poza lekkim szumem, nie wie ktoś co tu trzeba zrobić?
    kwantor
    Level 38  
    mariusz22441 wrote:
    Wypróbowałem dzisiaj transmiter mojego kolegi. Przy czym kiedy u Niego wszystko dość ładnie śmiga, z niewielkim szumem to u mnie nie odtwarza w ogóle muzyki, tzn znalazłem pustą częstotliwość i taką samą ustawiłem na transmiterze, niestety nie słyszę nic poza lekkim szumem, nie wie ktoś co tu trzeba zrobić?

Dostrój, albo transmiterem, albo odbiornikiem.
    mariusz22441
    Level 10  
    kwantor wrote:
    Dostrój, albo transmiterem, albo odbiornikiem.

To znaczy co dokładnie?
    W jego radiu można gałką ustawiać częstotliwość jaką się chce i zmieniać o 0,1 a u mnie w radiu cały czas szuka tylko mocniejszych sygnałów na którym coś jest, w ogóle się dziwię że jakoś udało się znaleźć stację na której nic nie było więc w jaki sposób dostroić?
  • Helpful post
    kwantor
    Level 38  
    Skoro radio się zatrzymało, to teraz pokręć transmiterem, jak tam ustawiasz tą częstotliwość- suwakiem, przełącznikiem, gałką, klawiszami?
    Radio mogło się zatrzymać na jakiejś nośnej, czy harmonicznej i nie jest to częstotliwość transmitera.
    Jeśli jest to dość mocny sygnał, to ransmiter zostanie zagłuszony- szukaj w innym miejscu.
    Wykorzystaj przełącznik Loc, aft w radiu- jakoś musi się dać zatrzymać.
    Ma nic nie być, tylko głośny szum (chyba, że radio automatycznie go wycisza)
    mariusz22441
    Level 10  
    Wypróbowałem transmiter i nie będę raczej wydawał na niego pieniędzy mimo iż nie jest drogi. Dopiero kiedy wyjąłem z dachu auta antenę to zaczęło odtwarzać muzykę z pendriva, wszystko byłoby ok gdyby nie jakość :/ Kiedy jeszcze przykłada się palec do transmitera to gra nie najgorzej ale kiedy tylko puszczam to szumi jak w ulu i strasznie niewyraźnie słychać.
    Może gdybym jeszcze miał inne radio na ręczne szukanie częstotliwości to mógłbym się pobawić i popróbować z innymi częstotliwościami jednak u mnie z tym jest problem, aż dziw że udało się znaleźć tą jedną falę. A mam jeszcze pytanie bo ktoś tu podsuwał czy gdyby radio miało wyjście aux to wtedy podłączyć do niego przejściówkę z mini-jackiem, jaka wtedy jest jakość tej muzyki i jak się ją uruchamia przez radio?
    kwantor
    Level 38  
    Jakość taka jak w źródle sygnału i uruchamia się źródło sygnału AUX.
    Jest w menu radia.
    kwantor
    Level 38  
    Raczej nie, trzeba zerknąć do instrukcji- to radyjko wygląda na dość proste.
    mariusz22441
    Level 10  
    Ze względu na to że nie będę się decydował na ten transmiter to chyba jednak zakupię sobie radio. Chciałbym się dowiedzieć czy mając taką deskę rozdzielczą
    http://media.auto-motor-i-sport.pl/1/157/golf4-cea3131d4f032f0d5ab0e63f28335e1a.jpg

tyle tylko że zamiast tego radia na obrazku mam fabryczne alpha
    http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRp-A...hggbRm7_Q9TOpUqXlj5xqSQ-GVfWH4UFsVDzFiw4fShkw

Bedę musiał je wymontować gdybym chciał zakupić nowe czy dałoby się zamontować je pod uchwytami na napoje nad tym moim fabrycznym radiem?
    kwantor
    Level 38  
    Ten schowek na górze jak wyjmiesz, to nie ma tam miejsca?
    mariusz22441
    Level 10  
    kwantor wrote:

Ten schowek na górze jak wyjmiesz, to nie ma tam miejsca?

właśnie powiedziano mi że jest i bez problemu wsadzę tam radio :)
    kwantor
    Level 38  
    Tylko po co tyle radyjek w jednym aucie i jak chcesz to podłączyć do głośników? Chyba nie wszystko razem?
    mariusz22441
    Level 10  
    kwantor wrote:
    Tylko po co tyle radyjek w jednym aucie i jak chcesz to podłączyć do głośników? Chyba nie wszystko razem?

Bo chciałem poprostu zostawić tam to radio niepodłączone, bo z sentymentu nie chciałem go wyrzucać, ale doradzono mi że taka atrapa jest bezsensowna więc zostawię sobie półeczkę na górze a pod nią zamontuje jakieś nowe radio nad którym się już rozglądam. Co myślicie o VW Individual MP3 lub o Beckerze traffic pro?, a może jeszcze inny Becker?
    płetwa
    Level 31  
    To może tak, znajdź kogoś ogarniętego w pobliżu i niech dorobi Ci wejście AUX do fabrycznego radia będziesz mógł podłączyć telefon lub MP3.