Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stycznik w układzie falownika eura drives e1000.

28 Paź 2012 22:57 1902 4
  • Poziom 8  
    Witam. Zajmuje sie obecnie praca inżynierską, w której wykorzystany zostal falownik eura drives e1000. Chciałem na na początku układu, przed falownikiem umiescic przyciski załącz, wyłącz, awaryjny, oraz stycznik, ale w instrukcji falownika znalazłem tekst: "Nie montować stycznika po stronie pierwotnej i/lub wtórnej falownika."
    Czy ma ktoś pojęcie w czym przeszkadzałby stycznik? U mnie pracy stosuje sie takie układy z falownikami z innej firmy dlatego tym bardziej mnie to dziwi. Byłbym wdzieczny za informacje.
  • Poziom 25  
    Witam. Silnika regulowanego falownikiem nie włącza się i nie wyłącza przez wejście falownika. Stosowanie w tym celu stycznika sterowanego przyciskami jest niewłaściwe. Niektórzy producenci zabraniają stosowania styczników przed, a zwłaszcza za falownikiem, bowiem gwałtowne i częste zmiany napięć i obciążeń "nie służą" elektronice falownika. Sam przekonałem się, jak falowniki mocy 120 kW "padały jak muchy" dopóki miały styczniki na wyjściu otwierane pod obciążeniem (błędne założenia programowe). Problem się skończył po zmianie aplikacji na "sztywną". Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Racja, ale ten układ nie bedzie miał zbyt wielkiego obciążenia. Obecnie falownik jest załączany poprzez włożenie wtyczki do kontaktu... moim zadaniem jest m. in. udoskonalic sterowanie. Jezeli zrobilbym sterowanie stycznikiem, z zaznaczeniem, ze mozna wylaczac tylko wtedy, kiedy sie unieruchomi silnik, to dalej bedzie grozilo uszkodzeniem falownika? To bedzie zestaw szkoleniowy, wiec nie bedzie pracowal zbyt duzo.
    edit: chodzi mi o umieszczenie stycznika przed falownikiem.
  • Poziom 27  
    Możesz zastosować stycznik na zasilaniu falownika jako wyłącznik zasilania, np. włącznik bezpieczeństwa w obwodzie cewki lub co tam zechcesz a sterownie silnikiem z panela czy listwy zaciskowej falownika.
  • Poziom 8  
    Rafik-właśnie tak chce zrobic.