Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel/AstraF/X16XEL - Opel Atra 97 X16XEL Wysokie spalanie Pb95 przy zimnym silni

QCoo 29 Paź 2012 10:56 2118 5
  • #1 29 Paź 2012 10:56
    QCoo
    Poziom 17  

Witam. Przeglądałem wiele wątków, ale nie znalazłem żadnego z podobnym problemem do mojego. Posiadam Astre F kombi z 97 roku. Silnik 1.6 16V X16XEL z sekwencyjną inst. gazową .
    Problem to wysokie spalanie benzyny od uruchomienia aż do momentu gdy silnik się rozgrzeje. Nie potrafię określić w litrach ile spala, ale powiem tak - wskazówka poziomu paliwa spada w oczach. Zawsze no nocy odpalam auto i (latem) czekam z 10-15 sec. (zimą ok. minuty) aby silnik dostał oleju, po czym ruszam i przełączam na gaz jak poczuję gorące powietrze w nawiewie (latem po ok. 1-2km, zimą 5-7km). Dodam, że dopóki silnik się nie nagrzeje staram uzyskiwać najniższe obroty z możliwych. Kiedyś w sytuacji awaryjnej jechałem na Pb95 ponad 300km i spalanie było normalne (pl. 6-7l/100km).
    Dodam też, że jest możliwe iż astra ma trochę nieszczelne połączenie kolektora wydechowego z dalszym wylotem. Czy ma to wpływ na spalanie? Jak sprawdzić czy sonda lambda działa poprawnie? Czy możliwe byłoby zła praca sony tylko na zimnym silniku?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

0 5
  • #2 29 Paź 2012 22:20
    decybel91
    Poziom 38  

Dziwna ta instalacja sekwencyjna która się nie przełącza automatycznie...

0
  • #3 30 Paź 2012 08:33
    bartek_j
    Poziom 35  

Skoro tak marnujesz benzynę to (jazda 5-7km po uruchomieniu) to czemu się dziwisz że zużycie jest duże?
    Czemu ma służyć takie działanie, poza wiarą w różne mity ?

0
  • #4 30 Paź 2012 08:36
    QCoo
    Poziom 17  

Chyba się nie zrozumieliśmy. 5-7km jadę na benzynie a potem przełączam na gaz. Generalnie do pracy mam 25km w jedną stronę. I bartek_j o jakim działaniu piszesz?

0
  • #5 30 Paź 2012 08:46
    bartek_j
    Poziom 35  

Po co jeździć na benzynie gdy instalacja gazowa sprawna ?
    Czy to faktycznie skewencja, skoro trzeba ręcznie na gaz przełączać ?

0
  • #6 30 Paź 2012 09:08
    QCoo
    Poziom 17  

Na benzynie należy uruchomić silnik i jechać dopóki silnik sie nie nagrzeje. Wtedy można dopiero przełączyć na lpg. Jak wspomniałem wyżej latem wystarczy 1-2km, zimą 5-7km aż się silnik rozgrzeje. Wcześniej silnik sie nie przestawi na lpg. Moja instalacja Tomasetto z centralką Stag300.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo