Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CP1515n - Plamki na wydruku i brak zbieżności kolorów

MPONy 29 Paź 2012 12:12 3171 5
  • #1 29 Paź 2012 12:12
    MPONy
    Poziom 2  

Hejka, mam problem z drukarką HP Color LaserJet CP1515n. Mianowicie, w przypadku, gdy używam do wydruku kolor czerwony, zostawia on dosyć równomierne plamy na całej kartce. W przypadku czarnego mam niewielkie zabrudzenie, ale również cykliczne. Sprawdziłem bębny i są wolne od uszkodzeń.
    Przy wydruku kolorowym zaobserwowałem problem ze zbieżnością kolorów - im bardziej w prawo, tym bardziej się rozjeżdżają. Próbowałem 3x skalibrować kolor, bez najmniejszej poprawy.
    Do tej pory były do niej wkładane zamienniki i nie było takich problemów. Jakieś pomysły? Laser zabrudzony? Drukarka nagle zaczęła kaprysić na tonery?

HP CP1515n - Plamki na wydruku i brak zbieżności kolorówHP CP1515n - Plamki na wydruku i brak zbieżności kolorów

0 5
  • #2 29 Paź 2012 15:02
    dayv
    Poziom 24  

Zacznij od czyszczenia elementów wykonawczych powstawania obrazu. Napewno bębny nie są uszkodzone chemicznie ?

0
  • #3 30 Paź 2012 08:09
    MPONy
    Poziom 2  

Elementów wykonawczych, czyli? Styki, bębny, utrwalacz itp? Są czyste. Po wielokrotnym wydruku również plamy nie stają się bledsze, więc coś brudzi cały czas.
    Uszkodzenie chemiczne? Nie bardzo wiem, jak by się to miało objawiać. Przewijając bęben pod światłem nie zaobserwowałem żadnych rys ani przebarwień - są jak nowe.

0
  • #4 30 Paź 2012 09:21
    endriuf
    Spec od drukarek

Ja stawiam na tonery.

0
  • #5 05 Lis 2012 22:12
    maniek1987y
    Poziom 17  

Jeżeli chodzi o brudzenie magenty jest to z pewnością wina tonera - elektroda ładująca lub wałek przy listwie nakładającej.

Jeżeli chodzi o przesunięcie kolorów, jedyne co pozostaje to spróbować skalibrować na komplecie oryginalnych tonerów, być może wtedy lustra prawidłowo się skalibrują i wydruk będzie dobry. Istnieje jeszcze możliwość skalibrowania na chociażby tych samych kasetach, ale chipach od innego producenta.

0
  • #6 05 Lis 2012 23:11
    1903379
    Użytkownik usunął konto