Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CP1515n - Plamki na wydruku i brak zbieżności kolorów

29 Paź 2012 12:12 3423 5
 • Poziom 2  
  Hejka, mam problem z drukarką HP Color LaserJet CP1515n. Mianowicie, w przypadku, gdy używam do wydruku kolor czerwony, zostawia on dosyć równomierne plamy na całej kartce. W przypadku czarnego mam niewielkie zabrudzenie, ale również cykliczne. Sprawdziłem bębny i są wolne od uszkodzeń.
  Przy wydruku kolorowym zaobserwowałem problem ze zbieżnością kolorów - im bardziej w prawo, tym bardziej się rozjeżdżają. Próbowałem 3x skalibrować kolor, bez najmniejszej poprawy.
  Do tej pory były do niej wkładane zamienniki i nie było takich problemów. Jakieś pomysły? Laser zabrudzony? Drukarka nagle zaczęła kaprysić na tonery?

  HP CP1515n - Plamki na wydruku i brak zbieżności kolorówHP CP1515n - Plamki na wydruku i brak zbieżności kolorów
 • Poziom 24  
  Zacznij od czyszczenia elementów wykonawczych powstawania obrazu. Napewno bębny nie są uszkodzone chemicznie ?
 • Poziom 2  
  Elementów wykonawczych, czyli? Styki, bębny, utrwalacz itp? Są czyste. Po wielokrotnym wydruku również plamy nie stają się bledsze, więc coś brudzi cały czas.
  Uszkodzenie chemiczne? Nie bardzo wiem, jak by się to miało objawiać. Przewijając bęben pod światłem nie zaobserwowałem żadnych rys ani przebarwień - są jak nowe.
 • Spec od drukarek
  Ja stawiam na tonery.
 • Poziom 17  
  Jeżeli chodzi o brudzenie magenty jest to z pewnością wina tonera - elektroda ładująca lub wałek przy listwie nakładającej.

  Jeżeli chodzi o przesunięcie kolorów, jedyne co pozostaje to spróbować skalibrować na komplecie oryginalnych tonerów, być może wtedy lustra prawidłowo się skalibrują i wydruk będzie dobry. Istnieje jeszcze możliwość skalibrowania na chociażby tych samych kasetach, ale chipach od innego producenta.
 • Użytkownik usunął konto