Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mieszkanie w segmencie 130m2 - Junkers CerapurAcuSmart czy Broetje EcoTherm 20E?

Tomazzonek 29 Oct 2012 14:23 2511 9
    Tomazzonek
    Level 2  
    Witam.
    Może ktoś mógłby poradzić w wyborze pieca kondensacyjnego. Piec znaleziony przez nas to Junkers Cerapur Acu Smart: http://www.junkers.com/pl/pl/produkte_1/urzdz...ne/cerapur_acu_smart/cerapur_acu_smart_1.aspx
    i piec zaproponowany przez Pana wykonującego instalację ogrzewania i wody Brotje WBK 20E: http://www.tworek.pl/index.php?action=artykul&id=2151

Pan od ogrzewania współpracuje z hurtownią Bimplus i piec Brotje możemy mieć po niższej cenie i byłby w granicach 700-1000zł tylko droższy niż Junkers. dodam, że jestem świadomy współpracy BimPlus z Brotje, ale nie w tym rzecz. Brotje ma niższą mc wyjściową 4.5KW i jak mi powiedziano byłby bardziej ekonomiczny.Oba piece słabo opisane w internecie przez użytkowników, stąd to zapytanie na tym szacownym forum :)
    Mieszkanie w zabudowie segmentowej (odbiór techniczny połowa listopada 2012). Jeden sąsiad na dole plus jeden sąsiad z prawej strony.
    Wejście na parterze, gdzie jest tylko klatka schodowa , piętro - klatka schodowa 6m2, salon z kuchnią 37m2, sypialnia 11m2, łazienka 5.5m2, garderoba 3.5m2przedpokój; 2 piętro - klatka schodowa 8.5m2, dwie sypialnie 22m2 i 20m2, łazienka ok.17.m2, schowek i nad tym strych ok 20-25m2 po podłodze.
    Elewacja ze styropianem - nie wiem jaka grubość, raczej standardowa. Niestety nie wiem z czego są ściany zewnętrzne - wyglądało na czerwoną cegłę, okna drzwi balkonowe z PCV, jedno wyjście balkonowe w salonie, na poddaszu 3 okna dachowe plus dwa nieduże okna PCV w łazience.
    Ocieplenie dachu z wełny dwuwarstwowo 20cm i 5 cm grubości z folią termoizolacyjną plus karton-gips.
    Instalacja ogrzewania podłogowego wszędzie poza klatkami schodowymi i strychem dodatkowo dwa kaloryfery niskotemperaturowe na klatkach schodowych i po jednym kaloryferze drabinkowym w łazienkach.
    vitus3k
    Level 18  
    Myśle, że dobrze rozumiem : D. Jeśli Brotje masz taniej to go weź, z tego względu że to bardzo dobre kotły + ma większą modulacje i większy zasobik (60 litrów a Junkers tylko 48). Junkers jest troszke ładniejszy, ale raczej i tak zabudujesz.
    Tomazzonek
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź.
    Z ceną chodziło o to, że ten Brotje na internecie kosztuje ponad 11000zł, a ja mógłbym go mieć za około 35% niższą cenę i wyszedłby mnie on wtedy o jakieś 700-1000zł więcej niż za Junkersa. Ale poczytałem parę tematów tutaj na temat zawodności Brotje - użytkownicy narzekają na jego samoistne włączanie, bądź problemy z płytą główną. Tyle, że opisane sytuacje miały miejsce z innymi modelami, a o tym WBK nic nie mogę znaleźć, stąd moje zapytanie na forum.
    Może ktoś jeszcze mógłby coś podpowiedzieć?
    Dodam, że na ten moment będą mieszkać dwie osoby, a docelowo trzy, więc nie wiem czy większy zasobnik jest tutaj tak istotnym plusem.
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Psuje się każdy kocioł. To nie jest uzależnione od typu czy marki. Brotje to renomowana firma i w niczym nie ustępuje Buderusowi. Ze swojego podwórka mogę ci powiedzieć, iż wspomniana przez ciebie awaryjność to mit. Tu w Niemczech jeszcze się z takimi usterkami nie spotkałem.
    vitus3k
    Level 18  
    A ja miałem problemy z Junkersem, z Brotje 0, więc wyżej kolega ma racje, że każdy kocioł się psuje. Pozdrawiam.
    Tomazzonek
    Level 2  
    może ktoś jeszcze coś podpowie, co może mnie upewnić w decyzji??
    tom-instal
    Level 13  
    Bierz brotje, junkers jest przereklamowany
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kiedyś się i tak popsuje. Bez znaczenia jaki. Musisz więc przyjąć jakieś kryterium doboru na teraz i tym się kierować. Co do cen części, to po prawdzie jest tak, że jedne elementy są droższe inne tańsze a bilans wychodzi na równo w sumie...
    ogi4
    Level 16  
    Sprwadź FERROLI BLUE HEILX nierdzewny wymiennik kondenscja na CWU, wydajność wody 15l/min u instalatora powinieneś kupić za ok. 4200-4500 na 8%.
    W twojej okolicy dobry serwis,bardzo tanie części zamienne. Gabarytowo najmniejszy z pozostałych.