Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

udostępnianie - Uprawnienia administratora.

wieswas 29 Paź 2012 14:42 1086 1
  • #1 29 Paź 2012 14:42
    wieswas
    Poziom 32  

Internet z kablówki UPC przez router skrętką rozprowadzony jest do :
    -netbooka TOSHIBA NB550D z windows 7 starter
    -laptopa SAMSUNG RF710 z windows 7 64b
    -telewizora LCD
    i działa bez problemu oraz urządzenia widzą się wzajemnie.
    Gdy na netbooku założyłem sieć WiFi ad-hoc to dostaję komunikat, że :
    "Sieć jest gotowa do użycia"
    ale po wybraniu opcji "udostępnij połączenie internetowe" dostaję komunikat"
    "Nie masz wystarczających uprawnień do konfiguracji udostępniania połączenia internetowego"
    To kto je ma ?
    Netbook ma tylko jedno konto użytkownika, czyli moje, z uprawnieniami administratora. Sieć tą chcę tymczasowo wykorzystać do wczytania danych do telefonu z WiFi.

0 1
  • #2 30 Paź 2012 20:30
    wieswas
    Poziom 32  

Prawdopodobnie windows 7 starter ma okrojone oprogramowanie sieciowe i sieć bezprzewodowa ad-hoc działa tylko w zubożonej wersji.
    Ten komunikat wynika z dezorientacji systemu.
    Microsoft ukrył więc tą opcję, tak, że można ją wywołać tylko przez "szukaj".
    W pliku pomocy też zastrzega ograniczenia:
    - komputer z windows 7 starter nie powinien być inicjatorem sieci
    - nie udostępnia internetu
    Dałem więc sobie spokój z tym netbookiem. Na laptopie z windows 7 64b też po kilku nieudanych próbach z udostępnianiem internetu w sieci Wi-Fi ad-hoc zainstalowałem program VirtualRouter v0.9Beta. Instalacja trwała 3 minuty i po nadaniu nazwy i hasła sieć była gotowa zarówno do transmisji dwustronnej udostępnionych zasobów jak i udostępniła internet.
    Bez problemu mogę więc telefonem LG swift L3 poprzez tą sieć ad-hoc Wi-Fi przeglądać internet i ściągać pliki na telefon.

0