Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T Nagrywanie jednego programu a odtwarzanie innego (sprzęt)

29 Paź 2012 14:43 2430 4
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie
    Grzebałem w internecie i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a raczej znalazłem kilka wykluczających się wersji więc piszę tutaj.
    Jestem posiadaczem telewizora Philips 32PFL5605H/12 odbierającego bez problemu naziemną telewizję cyfrową. Sprzet posiada DVB-T oraz MPEG4. Chcę teraz dokupić do niego nagrywarkę, za pomocą której mógłbym nagrywać cyfrowe programy w jakości Full HD. Zainteresowałem się dwiema nagrywarkami firmy EMTEC. Jedna to Emtec Movie Cube D850H a druga - tańsza to Emtec Movie Cube V800h. Wiem, że D850H posiada podwójną głowicę a V800h nie. W związku z tym mam pytanie: Czy na V800H podczas nagrywania jednego programu będę mógł swobodnie zmieniać i oglądać w telewizorze inne programy? Bo wiem, że w D850H jest to możliwe. Nie chce zmieniać programów przez nagrywarkę tylko normalnie przez telewizor. Będę bardzo wdzięczny za wyjasnienie tej kwestii.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Ale przecież telewizor ma własny tuner i w tym momencie oglądam naziemną telewizje cyfrową bez "pośrednictwa" jakiegokolwiek innego zewnętrznego tunera. Więc czy jeśli dołączę nagrywarkę z jedną głowicą to nie będzie ona odpowiedzialna tylko za nagrywanie a oglądać będę sobie mógł tak jak do tej pory inne programy z tunera telewizora?
  • Pomocny post
    Poziom 38  

• nagrywarka jedno-głowicowa + TV z wbudowanym dekoderem DVB-T - jednoczesne oglądanie (TV) i nagrywanie (nagrywarka) niezależnych kanałów;

• nagrywarka dwu-głowicowa + TV bez dekodera DVB-T - jednoczesne oglądanie (pierwsza głowica nagrywarki) i nagrywanie (druga głowica nagrywarki) niezależnych kanałów;

• nagrywarka jedno-głowicowa + TV bez dekodera DVB-T - oglądanie i nagrywanie tego samego kanału;
  • Poziom 10  
    Takiej odpowiedzi oczekiwałem :-) Dziękuję bardzo za pomoc.