Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe- naprawa kabla

29 Paź 2012 15:31 5484 4
  • Poziom 7  
    Witam.
    Mam dość rzadki kłopot.
    Mianowicie jeszcze przed zalaniem klejem i przyklejeniem płytek doszło przez nieuwagę do przecięcia kabla elektrycznej maty grzejnej (moc 150W/mkw., mata DEVI, wielkość maty 8m.kw., moc całkowita 1200W).
    Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi, że można to naprawić specjalnym zestawem naprawczym (zawierającym rurkę, kawałek oplotu i coś tam jeszcze), ale jednocześnie powiedziano mi, że dobry elektryk bez kłopotu sobie z tym sam poradzi.
    Czy ktoś wie na pewno jak należy to naprawić i na co zwrócić uwagę?
    Czy wystarczy zlutować rdzeń, obkleić (najlepiej zgrzać) gumą i "zalakować" to tak aby było szczelne czy jeszcze coś musi być?
    Jestem tydzień przed położeniem tej maty także....

Serdecznie dziękuję za pomoc!

• VIP Zasłużony dla elektroda
    kkas12 napisał:
    Więc nie baw się w samoróbki i zastosuj to co producent przewidział w takiej sytuacji.

I nie warto kombinować - w środku jest drut oporowy - nie zlutujesz go, a kiepskie połączenie powoduje spore nagrzewanie i stopienie izolacji, i w sumie spalenie całej maty grzewczej.
    A taka łatana nie fachowo mata to i tak po czasie przestaje funkcjonować poprawnie.
  • Poziom 7  
    A jaką mam gwarancję, że ów zestaw naprawczy wysyłany przez serwis- zapewne zgodny z zaleceniem producenta, ale i tak użyty potem samemu - jest w 100% dobry, jeśli trzeba do tego jeszcze i tak potem montażu?
    Ja nie wiem kto robi ów zestaw- czy DEVI czy serwis, który pracuje dla tej firmy (jakaś firma).
    Nie wiem nic na ten temat.
    Wiem tylko jedno- że gość mi powiedział, że albo ten zestaw (składa się z paru prostych elementów i potem trzeba zgrzewarki żeby na ciepło "zalakować" naprawę dla szczelności) albo...dobry elektryk. Właśnie dlatego zadałem pytanie jak na wstępie. Bo ów dobry elektryk zapewne nie będzie miał kłopotu mieć i użyć tego samego co w zestawie naprawczym. Tam nie ma rzeczy specjalnie sprowadzanych itd....
    Teraz jasne? Nie mylmy drugiej dostępnej opcji z kombinowaniem na półśrodki...
    Dobry elektryk wykona to samo co przewiduje instrukcja naprawcza.